Реклама в BING Мисията Невъзможна

mantaman

Well-Known Member
Днес исках да създам една рекламна кампания за Румъния с Бинг и ударих гредата тия нямат български и румънски като възможни езици за реклама нито можеш да направиш насочване само за тези държави.

Дали аз не мога да намеря правилен линк щото съм в УК и ме набутва в английска версия или тия са на Марс
 
Доколкото знам се предлага само за Англо-държавите + по-големите в Европа, Австралия и май до тук. За БГ и Румъния не съм чувал да са налазили, а и не знам точно колко трафик очакваш от там. Тази търсачка реално върви предимно и само (може би) в Канада и САЩ. Супер злета са в това отношение. ;)
 
От: Реклама в BING Мисията Невъзможна

Вчера случайно се загледах в мейлите на румънците и установих че над 70% използват Яху за поща което ме наведе на мисълта че след като е толкова използвано няма начин да няма поне малко трафик - Според Гугле 16 милиона румънци ползват нет - тоест над 8 милона румънци ползват Яху и не е възможно хич да няма трафик в търсачката им.

Ама явно не само че не искат да стигнат Гугле ами и търчат в другата посока

Ето и малко статистика от мен за мейлите на онлайн купувачите

България - АБВ - около 63% - Гмайл - около 14 процента - Дир БГ Майл БГ и други подобни по около 1% - Яху под 1 %

Румъния - Яху около 70% - ГМаил - около 17% и почти нищо друго

UK - Hotmail - 22% BT-14% Gmail 14% AOL - 8% Яху - 6% - Има и доста фирмени мейли
 
Последно редактирано:
Re: От: Реклама в BING Мисията Невъзможна

Рекламирай с Yahoo! тогава :)
То е същото. ;) В смисъл нали се обединиха. ;) Но не знаех, че в Румъния толкова се ползва Yahoo. Мислех, че е Gmail и нещо локал, както е при нас абв, което е и показател за слаба интернет култура. :) Тогава действай. ;)
 
От: Реклама в BING Мисията Невъзможна

пробвай рекламата в bing.bg Бързо и лесно е всичко! :D

Пусни първо рекламна платформа де - Как да ти плащаме с пощенски запис ли :)
 
И в крайна сметка до къде стигна? Стана ли? Какво те спира за момента? Дай малко инфо, че ми е чудно как да се включим с малко повече помощ. :)

П.П: @ggg007, колко му търсиш на webhosting.bg? Не, че нещо, но ми е интересно, като единствения който не е бранд. :) Идеален е за една идея. :)
 
От: Реклама в BING Мисията Невъзможна

Спираме това че не може да таргетираш да показва само Румъния - А много от думите съвпадат между румънския и английския и ще ме върти из цял свят - Отделно че май като напиша нещо дето го има само на румънски ми казва че не е разпознало думата.

Да не говорим че по дифоут ми показва 50 евро цента минимална цена
 
Re: От: Реклама в BING Мисията Невъзможна

Спираме това че не може да таргетираш да показва само Румъния - А много от думите съвпадат между румънския и английския и ще ме върти из цял свят - Отделно че май като напиша нещо дето го има само на румънски ми казва че не е разпознало думата.

Да не говорим че по дифоут ми показва 50 евро цента минимална цена

Мисля, че таргетирането реално е проблем. И не само на в рекламната им мрежа. Като цяло не знам на локал (език) ниво как се справят, но това си им беше проблем и в търсачката още преди време, за това и е отказаха много да я ползват тук, нищо че индексира добре Бг резултати. Зле са от тази гледна точка. Виж за УК, Германия, там може да нямаш проблем, но за такива пазари като нас, Румъния.....явно не са си направили труда. Не знам, но май за тях беше, че не правят разлика между български и руски, което нали се сещаш каква греда е ако искаш да си таргетираш за Бг само. :)

Левче за клик? Щом е дефолт, 100% може да се играе. Въпросът е кога ще ти позволи да го правиш. Направо си се свържи с тях. Аз мисля, че поне там ще дадат някакъв адекватен отговор. Нищо, че са на това ниво тук от към уеб. :)
 
Поддръжката им и нея никаква я няма. От вчера насам се мъча да депозирам, но ми отказва плащанията, а сладурите ми обясняват да си изчистя кеша или да пробвам през друг браузър (facepalm)
 

Горе