Ръкописен шрифт

mvmrik

Well-Known Member
Искам да вмъкна в един сайт ръкописен шрифт, но нещо не можах да намеря. Ако се сещате кажете, трябва да е на кирилица.
 
Трябва ти шрифта или се чудиш как да го сложиш в сайта?
 
От: Ръкописен шрифт

Досега се опитвах да вградя един шрифт в страница и нищо не става. То много сложно било това, аз по-добре да си карам със стандартните.
 
Има в общи линии два начина.

1. С картинка
2. С Javascript библиотека - например тази: http://typeface.neocracy.org/examples.html Има още една-две такива.

С javascript е лесно уж. Само слагаш текста в спан например и добавяш скрипта. Той всичко сам си прави. Но и двата варианта са куци. Най-добре да минеш без това :)
 
От: Ръкописен шрифт

С @font-face или Cufon се прави в днешно време. И двата начина са повече от прилични.
Писах пост преди време.

EDIT: Ето я темата - http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=16419&p=151924&highlight=%40font-face#post151924

EDIT 2: Не вярвам някой от тия шрифтове да е оптимизиран за ембедване, затва не си губи времето с @font-face. Направо през Куфон.
 
Последно редактирано:
От: Re: Ръкописен шрифт

Има в общи линии два начина.

1. С картинка
2. С Javascript библиотека - например тази: http://typeface.neocracy.org/examples.html Има още една-две такива.

С javascript е лесно уж. Само слагаш текста в спан например и добавяш скрипта. Той всичко сам си прави. Но и двата варианта са куци. Най-добре да минеш без това :)

Пробвах разни варианти и само проблеми стават. Или не става за всички браузъри, или не излиза изобщо. Сега го направих с този шрифт Comic Sans MS, с него дали ще има проблеми, при мен си работи, но някой ако го няма инсталиран на компютъра, той май е windows-ки този шрифт, не знам дали го има в линукс например.
 
От: Re: Ръкописен шрифт

Пробвах разни варианти и само проблеми стават. Или не става за всички браузъри, или не излиза изобщо. Сега го направих с този шрифт Comic Sans MS, с него дали ще има проблеми, при мен си работи, но някой ако го няма инсталиран на компютъра, той май е windows-ки този шрифт, не знам дали го има в линукс например.
Не си го направил как трябва.

Комик Санс е най-осмиваният шрифт. Главен участник в хиляди дизайнерски вицове. Само за комикси и смешки става - то името си му го казва :)
 
Пробвай този на ноке, изглежда идейно. И работи чудно при мен в ие6,7,8 и фф. Comic Sans MS мисля, че го няма оригинално в линукс. Ама какво пък ти пука :)
 
От: Ръкописен шрифт

Ами с него най-ми хареса как става и най-се доближава до ръкописен от стандартните шрифтове. Дали ще върви навсякъде този шрифт, без да има проблеми?
 
От: Re: Ръкописен шрифт

Пробвай този на ноке, изглежда идейно. И работи чудно при мен в ие6,7,8 и фф. Comic Sans MS мисля, че го няма оригинално в линукс. Ама какво пък ти пука :)

Пробвах, но нещо не успях да го подкарам.
 
От: Ръкописен шрифт

Ами с него най-ми хареса как става и най-се доближава до ръкописен от стандартните шрифтове. Дали ще върви навсякъде този шрифт, без да има проблеми?
Няма да върви насякъде ама ако имаш fallback в CSS-a не е голям проблем.
 
От: Ръкописен шрифт

То няма CSS файл, това е просто една страница с една таблица :)
 
От: Ръкописен шрифт

То няма CSS файл, това е просто една страница с една таблица :)
ми как го зададе шрифта? :)
 
От: Ръкописен шрифт

Пробвах във файла с някакъв css код, ама не стана, значи имам в момента това:


<style type="text/css">
<!--
A:link {text-decoration: none}
A:visited {text-decoration: none}
A:active {text-decoration: none}
A:hover {color: #CC3300}
-->
</style>

То си работи и си върши работа за линковете, може ли там по някакъв начин да се вмъкне и шрифта в този код?
 
От: Ръкописен шрифт

Не видях да задаваш някъде фонт ама нещо такова:

a { font-family: 'Comic Sans MS', Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif; }

... ако искаш линковете ти да излизат с Комик Санс, което на мене ми е малко странно. Шрифтовете след него са в случай че юзърът няма инсталиран Комиксанс. Може и само sans-serif да оставиш ама наблъскай там да има ако искаш...
 
От: Ръкописен шрифт

Аз го махнах, като казахте че няма да работи навсякъде, исках ръкописен, защото това са едни обяви с бележки, поставени върху дъска и да изглеждат все едно са писани на ръка. Това ми е целта, но ако не стане в краен случай и така ще го оставя.
 
От: Ръкописен шрифт

font-face се поддържа само от IE, за другите браузъри трябва да се ползват от стандартните уеб шрифтове.
Стандартизираните уеб шрифтове от w3 по спецификация трябва да се поддържат от всички барузъри, което гарантира максимална съвместимост.
 
От: Ръкописен шрифт

Ако искаш някакви яки шрифтове, най-добре ползвай картинки. Засега има вариант с js, но доколкото си спомням реално нямаше букви в html-a, а само точки подредени по такъв начин, че да образуват тези букви. Това го бях виждал някъде. Също бях чел, че в HTML5 тези неща ще бъдат изчистени и ще могат лесно да се вмъкват нови шрифтове, които да работят нормално. Препоръчвам да ползваш картинки или да не мислиш за никакви яки шрифтове все още :)
 
От: Ръкописен шрифт

Не става с картинки, това са обяви с текст, който се взима от база данни, няма как да стане.
 

Горе