Ръкописен шрифт

От: Ръкописен шрифт

Не става с картинки, това са обяви с текст, който се взима от база данни, няма как да стане.
Е що да няма как да стане?
Всяка буква се заменя със съответната картинка и готово! Точно за половин час работа ако имаш картинките.
 
От: Ръкописен шрифт

ТинкФаст и Радев - печелите първо и второ място за изписани глупости за седмицата. :wink:
 
От: От: Ръкописен шрифт

ТинкФаст и Радев - печелите първо и второ място за изписани глупости за седмицата. :wink:
Добре де, какво искаш да ми кажеш сега?
Аз му казвам на човека че това е работа за половин час, ти ми казваш че съм писал глупости. Ваша си работа.
Ако мислите че наистина са глупости тогава да направим една сделка. Аз ви правя този скрипт, но понеже аз ще държа авторските права, ще сте задължени в сайтовете си да слоижте по един линк към някой мой сайт.
На който му стиска да ми пише да се договорим за детайлите.
Картинките на буквите са от вас. Ще ми трябват големи, малки букви, цифри и спец. символи ако ще се ползват.
 
От: Ръкописен шрифт

font-face се поддържа само от IE, за другите браузъри трябва да се ползват от стандартните уеб шрифтове.
Стандартизираните уеб шрифтове от w3 по спецификация трябва да се поддържат от всички барузъри, което гарантира максимална съвместимост.
Два реда - две смешки, дето можеше да спестиш на човека да не се обърква хептен - ако само беше прочел цялата тема :)

фонт-фейс се поддържа от почти сички съвременни браузъри. А точно ИЕ е най-проблемен понеже поддържа само ЕОТ шрифтове. Което на практика не е голям проблем понеже си има конвертори.

Стандартизирани уеб шрифтове няма. Шрифтовете са нещо отделно от браузъра и извън обхвата на w3.

А туй за скрипта дето да заменя букви с картинки е измислено отдавна. И то около 20-ина пъти :)
Почва се с Fahrner Image Replacement (FIR) и стига до по-ошлайфаните чалъми sIFR, FLIR, Cufon (и още една камара дето не им помня имената). Сичките достъпни фрий и използвани поголовно.

По принцип няма лошо да стъкмиш и твой вариант ама да ма караш да си слагам линк към сайта ти вече е малко прекалено :)
 
От: Ръкописен шрифт

С картинки не става, дори и да се получи що годе добър външен вид, текста няма да се индексира от търсачките.
 
От: Ръкописен шрифт

С картинки не става, дори и да се получи що годе добър външен вид, текста няма да се индексира от търсачките.
Какво пречи да направиш опция за ръкописен и опция за стандартен шрифт. На ръкописните урл-та ще сложиш ноиндекс

Noke, чел съм из W3 за стандартни шрифтове които са гарантирани от всички ОС. Може и да се бъркам нещо, но не бих твърдял нещо ако не съм толкова сигурен.
Сега погледнах за font-face, и виждам че от версия 3.1 FF вече поддържат опцията. Извинявам се не бях запознат с това. Просто миналата или по миналата година когато ми трябваше тази опция само IE6 я поддържаха. Информацията ми е стара.
 
От: Ръкописен шрифт

епа "стандартни" не е същото като "стандартизирани", камо ли па "стандартизирани от w3" :)

сега ако кажеш, че издребнявам, може и да си прафф - леко повреден съм на тая тема...
 
От: Ръкописен шрифт

епа "стандартни" не е същото като "стандартизирани", камо ли па "стандартизирани от w3" :)

сега ако кажеш, че издребнявам, може и да си прафф - леко повреден съм на тая тема...
Аз не съм сигурен дали изобщо са стандартизирани от w3 или бяха само някакви basic които със сигурност ги има навсякъде. Въпроса е че имаше 4-5 шрифта които гарантирано вървят на всякъде еднакво.
 

Горе