САЩ е по-зле от България - Симеон Дянков

От: САЩ е по-зле от България - Симеон Дянков

Амммчитъй ли? Значи наесен да чакам наплива от хамриканци дето чакат за бг зелена карта да ми боядисат гаража? Мислех тая седмица да шкуря, да стържа и да шляпам с четката, ама щом мастър Дянков тъй казува начи есенеска ще се дотътрузят една тумба затлъстели хамриканци и пъпчиви хамриканки. Та те като се разтърсят за нискоквалифицирана и нископлатена работа ще ми опаткат гаражната врата даже не на две ами на четири ръце.
 
От: САЩ е по-зле от България - Симеон Дянков

Преди да съм прочел статията ще коментирам. САЩ наистина са по-зле от България в някои отношения. На първо място по зле са в правото и съдебната система. САЩ е държавата с най-много затворници. И редовно законодателите измислят нови престъпления! В САЩ могат да те арестуват и да те задържат неограничено без да се е произнесъл съда.

След като прочетох статията мога да коментирам и по нея. САЩ наистина имат сериозен проблем с дълга.

От блога на Григор Гачев: Нещо се счупи, Reductio ad terrorisum.

САЩ вече не е място, където някой разумен човек, който цени свободата си, би искал да отиде. Местата, където може да избягаш от държавата си са на изчезване... Не останаха свободни държави (държави, където хората са свободни, а не държави, които са свободни да се гаврят с гражданите си).

[video=youtube;Jjv-MtGpj2U]http://www.youtube.com/watch?v=Jjv-MtGpj2U[/video]
 
Последно редактирано:
От: САЩ е по-зле от България - Симеон Дянков

Happyslacker, кога ще настане този global economic collapse от видеото, че не мога да чакам повече? :)
 
Последно редактирано:
От: САЩ е по-зле от България - Симеон Дянков

За сега научно-техническия прогрес и свързаната с него увеличена производителност на труда компенсира всички законодателни безумия. Не се знае до кога ще продължава това. Никой не може да предсказва бъдещето.
 
От: САЩ е по-зле от България - Симеон Дянков

За сега научно-техническия прогрес и свързаната с него увеличена производителност на труда компенсира всички законодателни безумия. Не се знае до кога ще продължава това. Никой не може да предсказва бъдещето.

Научно-техническият прогрес води по-скоро до съкращаване на хора от работа. Като добавиш към това и нарастващата популация, става още по-зле.

http://www.google.bg/publicdata/exp...m=true&dl=en&hl=en&q=global+population+trends
 
От: САЩ е по-зле от България - Симеон Дянков

Направо са загинали...да им съберем помощи викам, като едно време когато събираха от бедните българи помощи за какви ли не каузи
 
От: От: САЩ е по-зле от България - Симеон Дянков

Научно-техническият прогрес води по-скоро до съкращаване на хора от работа. Като добавиш към това и нарастващата популация, става още по-зле.

http://www.google.bg/publicdata/exp...m=true&dl=en&hl=en&q=global+population+trends
Това, че някой не върши цял ден еднотипна работа ('щото машината му задигнала работата) не води до глад, а до пренасочване на човешките ресурси (т.е. хората) към по-полезни дейности. Колкото по-малко безполезни дейности има, толкова повече блага ще се разпределят между хората.
 
От: От: САЩ е по-зле от България - Симеон Дянков

Това, че някой не върши цял ден еднотипна работа ('щото машината му задигнала работата) не води до глад, а до пренасочване на човешките ресурси (т.е. хората) към по-полезни дейности. Колкото по-малко безполезни дейности има, толкова повече блага ще се разпределят между хората.

За да се пренасочи човек от една към друга работа, е нужно да съществува алтернативна работа за него. Практиката напоследък показва, че хора се съкращават, а не се пренасочват към друга работа.

Да изхождащ само от собствените си алтернативи е егоистично и необективно, а уж си покровител на ромите ...
 
От: САЩ е по-зле от България - Симеон Дянков

Харконе, кога пита?
Ами до година Хамериканците, решат да не вдигат повече тавана на дълга там някъде го очакваш - глобалния икономически колапс :D
 
От: От: САЩ е по-зле от България - Симеон Дянков

Харконе, кога пита?
Ами до година Хамериканците, решат да не вдигат повече тавана на дълга там някъде го очакваш - глобалния икономически колапс :D

Ако не решат да бутнат още някоя кула и да си го изкарат на нас, наемайки на работа всички безработни във военната индустрия.
Ще правим ли залагания коя ще следващата срутена с "controlled detonations" кула? Който оцелее от бомбардировките получава награда survivor expert, под формата на безвъзмездна помощ в долари.
 
От: САЩ е по-зле от България - Симеон Дянков

А неговори така доста хора, ще скочат, че това са конспиративни теории :D

Залагам - Конгреса, Централата на ЦРУ в Лангли, сградта на ООН Сиъртс Таурс или Емпайрт Стейт-а
 
От: САЩ е по-зле от България - Симеон Дянков

А неговори така доста хора, ще скочат, че това са конспиративни теории :D

Нека скочат. Всеки има право на мнение и съответно на теории. Щом не вдигам "будния" български народ на въстание, не виждам какъв е проблемът.
 
От: САЩ е по-зле от България - Симеон Дянков

Далаверата на хамериканските дългове е, че са в долари. При нужда да се разплатят, те ще напечатат нови пари, което ще обезцени не само наличните долари, но и самия дълг, тъй като и той е в долари. Казно по-просто, ако им стане прекалено голям дългът, просто ще вземат част от него чрез инфлация от кредиторите и ще им го върнат. Инфлацията е термин означаващ законна кражба.
 
От: САЩ е по-зле от България - Симеон Дянков

Само забравяш, че с увеличение на печатането спада покуптателната спсобоност на доларите и за да се компенсира това лихвата на дълга ще се покачи, така и това не е много от оферта.

Ето и справка:

http://www.investor.bg/novini/130/a...e-da-reshi-dylgoviia-problem-na-sasht,141066/
Направо невероятно че идва от управител на ФЕД, директно този трябва да замести Чичо Бени

Не трябва се играе с печатниците, нищо за нещо винаги води до лош развой.
 
От: САЩ е по-зле от България - Симеон Дянков

12,48 млн. лева ще платят българските данъкоплатци за чисто новите четири водометки, с които МВР се гласи да потушава бедняшките бунтове през зимата. Разкритието направи за висш служител от жандармерията, под чието командване ще бъдат машините.
Източник

224590_452227754830039_1168722896_n.jpg
 
От: САЩ е по-зле от България - Симеон Дянков

Харконе, абе бая жълти източници даваш, ама машинката е готина иска и аз една си поливам градинката пред блока. А като видя някой блуждаещ се мангал(в траекторията на муха без глава) да го по изчистя малко, че завалията не е видял душ от месеци на сам - бе каква добра душа съм не е истина
 
От: САЩ е по-зле от България - Симеон Дянков


Тия лайнометки точно пък мен няма да ме уплашат! Аз без бой не се давам. Значи тъй а - народа тъне в глад и мизерия, а тия помияри ми наливат пари за лайнометки, и то от нашите пари ? Барикадирват се, нещо май страх ги гони а !? Ах да еба мама ви мръсна... ей не вода, а кръв ще се лее. Кръв ще повръщате гадини мръсни :twisted::twisted::twisted: Аз пък ще съм огнеметки и взривометки - ай да видим. Това трябва да се пусне във фейса, или вече го има - да знае народа какво му се готви.
 
От: От: САЩ е по-зле от България - Симеон Дянков

Тия лайнометки точно пък мен няма да ме уплашат! Аз без бой не се давам. Значи тъй а - народа тъне в глад и мизерия, а тия помияри ми наливат пари за лайнометки, и то от нашите пари ? Барикадирват се, нещо май страх ги гони а !? Ах да еба мама ви мръсна... ей не вода, а кръв ще се лее. Кръв ще повръщате гадини мръсни :twisted::twisted::twisted: Аз пък ще съм огнеметки и взривометки - ай да видим. Това трябва да се пусне във фейса, или вече го има - да знае народа какво му се готви.

Зимата може и да стане някоя касапница, нищо чудно. Аз съм за българска пролет с две ръце. Нещо такова не се ли случи тука няма да се промени нищо. Така се опетлаха гробарите, че нито полиция, нито военни, нито никой ще им помогне. Даже съм сигурен, че тези, които не са на работа ще участват в брането на гербери и рози заедно с основните цветари.
 

Горе