Сайт на няколко езика

Това е най-доброто решение определено, просто защото се спестява проблеми и нерви после.

Много рано нещо е приключила сбирката на Спициалистите ахахах
Къси са ви бюджетите, или толко си можете? :D и викаш "чей са ще наваксам при ламерите" :D:D:D
Нема 100Е на час бате, не се ли примири :)
 
Това е най-доброто решение определено, просто защото се спестява проблеми и нерви после.

Поздрави,
Станимир И
Изглежда доста готино. Няколко големи бранда видях, че са също фенове. :) Но наистина, ако ще ставаш голям, защо не.
 
Може и да съм подценил колегата, понеже ако си голям бранд, не търсиш съвети по форуми, а се занимава екип от специалисти, които работят за този голям бранд.

Ако си стартиращ бизнес и се стремиш да станеш международен бранд, би било по-разумно да го развиеш поне в една държава, а след това да мислиш за навлизане в други държави. Също така моделът проба грешка къде ще тръгне, също не е особено печеливш.

За мен е неоправдано да се наливат излишни ресурси успоредно в едно и също нещо, което явно не се знае дали ще успее.
 
Ок може и да съм ламер, но нали идеята на форума е да се обменят опит и знания. Иначе няма какво да крия проекта е https://transasic.com, и го търкалям помежду основната ми работа дори го бях пуснал за продажба, но не се намери нов собственик и сега реших, че следващото ниво е да го направя международен
 
Подобна тема, мое да разгледаш и там кво сме мътили :D

 
Ок може и да съм ламер, но нали идеята на форума е да се обменят опит и знания. Иначе няма какво да крия проекта е https://transasic.com, и го търкалям помежду основната ми работа дори го бях пуснал за продажба, но не се намери нов собственик и сега реших, че следващото ниво е да го направя международен
Естествено, че е за това форума, просто се издразних, че се дават коментари и съвети, без дори някой да е запознат със самия проект и целите му.

Тука вече се сравняват зари-мари, кой бранд какво правел. Щом търсиш мнение във форум, аз подразбирам че не става въпрос за голям и развит бранд. След като пусна и сайта, е ясно че като начало търсиш оптимално решение за мултиезичност, най-вече от seo гледна точка.

Всеки вариант извън brand.com/lang, означава че ще имаш отделен сайт за всяка езикова версия. Това съответно означава , че ще трябва да правиш за всеки отделен сайт оптимизация, свързана с допълнителни разходи.

Ако не те интерсуваше seo, мисля че нямаше изобщо да питаш как е най-добре да се направят езиковите версии.

Щом се занимаваш в свободното си време със сайта и даже е бил за продан, значи не смяташ да инвестираш за момента излишни средства.

Да, за международен бранд е супер на отделен локал домейн, но само ако ще инвестираш в развитието им. Ако смяташ да има различно съдържание, пак е удачно.

Но само за мултиезичност, не са ти нужни отделни домейни или поддомейни чисто от финансова гледна точка
 
Ок може и да съм ламер, но нали идеята на форума е да се обменят опит и знания. Иначе няма какво да крия проекта е https://transasic.com, и го търкалям помежду основната ми работа дори го бях пуснал за продажба, но не се намери нов собственик и сега реших, че следващото ниво е да го направя международен
Не се сърди, но сайта трудно ще се продаде нормално имайки в предвид гадната ниша ( не бедна а гадна ). А да не говорим и за цената която търсеше. Въпреки че доста работа е хвърлена по платформата. От СЕО гледна точка няма да коментирам как е сайта. Не търси мултиезичност, а развий проекта ТУК в БГ. Ако нямаш ресурсите да г оразвиеш тук, няма да имаш и ресурсите да го развиеш извън БГ. А другия вариант е да преведеш платформата на английски и да я изпонапускаш във международни сайтове за уеб продажби ( продажби на сайтове, онлайн бизнеси и т.н. ). Като цяло сайта ти е с добра идея, трябват ти съдържание ( обяви за превози ), демек спедитори които да пускат превози и после да го лансираш сред транспортните фирми. Като според мен обаче е хуаво да се насочиш и към транспортаджийите на свободна практика тЕй да се каже, защото те са много повече и са гладни за превози.

Ако в Бг ти е трудно да развиеш проекта, извън Бг ще ти е още по-друдно. Оше по-малко че там такИви кат нащИ индивиди незаконни почти ги няма. Там предимно се доверяват масово на спедиция и на качествени и вече развити сайтове за намиране на товари
 

Горе