Само при мен ли не се отваря

От: Само при мен ли не се отваря

При мен се отваря.
 
От: Re: Само при мен ли не се отваря

Може да са те баннали...

Прав е Valentinn, може да са те баннали. И понеже не можеш да отвориш сайта, ще ти копирам мнението, което cloxy сподели в searchengines.bg, за да предупреди другите ако някой има такъв проблем:
От 16-ти този месец започнаха много да ни мъчат руските спамъри и успяха да регистрират няколко стотин смамърски профила във форума, въпреки тайни въпроси, капчи и подобни защити.

Положението засега е овладяно, защитите са повишени и профилите са изтрити.

Възможно е обаче покрай спамърските профили да сме отнесли някой реален. Ръчно ги преглеждахме всичките, но това не е гаранция. Така че го имайте предвид.
 
Последно редактирано:
От: Само при мен ли не се отваря

Ами нямам някакъв фалшив проил или нещо такова - нито шмекерии някви.
Ако някой от вас участва там може ли да ги пита когато има време.
И там съм под същото име "miratrade". Даже не се сещам да съм се заяждал с някой от там.
Благодаря
 
От: Само при мен ли не се отваря

И там съм под същото име "miratrade". Даже не се сещам да съм се заяждал с някой от там.

Не става въпрос за заяждане, а просто за нещо неволно в изчистването на спама.
 
От: Само при мен ли не се отваря

Днес получавам втори такъв сигнал. Трейса стига до Еволинк и от там нататък се губи. Не искам да ви карам да пускате пингове и трейсове публично, заради IP-тата, но ако някой има желание може да ми пусне резултата на лично. Нямам информация да има блокиране по IP. Такива блокирания има само за crawl-ери, а за човека който първи ми писа за проблема съм сигурен, че не е нито баннат, нито пък му е проверявано IP-то и т.н.
 
Проблема, както каза s1y явно е в Еволинк. Аз съм от хората, които от вчера не могат да посещават форума.

Код:
traceroute to searchengines.bg (91.196.125.115), 30 hops max, 60 byte packets
 1  192.168.1.1 (192.168.1.1)  0.465 ms  0.844 ms  1.243 ms
 2  37.143.***.* (37.143.***.*)  4.899 ms  5.299 ms  5.298 ms
 3  jun-mx960.bg.bulsat.com (46.40.64.1)  16.186 ms  15.773 ms  16.176 ms
 4  bulsat-evolink.bg.bulsat.com (46.40.73.130)  16.574 ms  16.570 ms  16.968 ms
 5  30.po1.ar1.sof2.evolink.net (85.14.2.71)  16.963 ms  17.364 ms  17.766 ms
 6  * * *
 7  * * *
 8  * * *
 9  * * *
10  * * *
11  * * *
12  * * *
13  * * *
14  * * *
15  * * *
16  * * *
17  * * *
18  * * *
19  * * *
20  * * *
21  * * *
22  * * *
23  * * *
24  * * *
25  * * *
26  * * *
27  * * *
28  * * *
29  * * *
30  * * *
 
От: Само при мен ли не се отваря

Да, тия дни рашъните имат яко акция...яко рандъм атаки forum/member/register и подобни без никакъва подредба, логика и смисъл :D май май се тества нещо :wink:
 
Re: От: Само при мен ли не се отваря

Тоест трябва да чакам еволинк да оправи проблема така ли?
И аз направих като ktomov и на мен ми стига до там evolink....

Явно да. И при мен все още не се отваря, както и други сайтове хостнати в суперхостинг, по-точно тези на nova.superhosting.bg възможно е да има и други сървъри към които нямам достъп.
 
Оказва се, че поне аз нямам достъп до 91.196.125.* айпи адресите на суперхостинг. Тествани са 91.196.125.115 и 91.196.125.42.

Отделно на това, дори ДНСите на суперхостинг не ми връщат пинг (91.196.124.202 и 91.196.125.202)
 
От: Само при мен ли не се отваря

да така е
ето сега съм на друго айпи и локация/доставчик и ми се отваря и работи
тоест чакаме да се оправи еволинк май
само да не стане като навремето с hit.bg дето го чакахме да има видимост от чужбина и по специално гугъл бота и така и не стана заради покупака на мтел :)
 
От: Само при мен ли не се отваря

miratrade и ktomov, може ли да тествате сега?
 
Седмица мина, явно проблема не беше само в Еволинк.

Ще си позволя да благодаря на s1yf0x за реакцията и оказаната помощ.

Проблемния доставчик, по-добре да пише в темата за да не почваме да го разнасяме във форума. Аз ще го направя, ако няма реакция.
 
От: Само при мен ли не се отваря

Факт е, че имаше блокиране на част от мрежата на Булсатком, алармирахме.... премахнаха го. Причина не са уточнили, но предполагам, че не се различава от обичайните причини и по другите доставчици. Объркването и насочването към Еволинк до известна степен е моя грешка. Томов, мерси за изчерпателния output и търпението за дебъгване на проблема.
 

Горе