Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Статус
Not open for further replies.

nandibandi

Well-Known Member
Крайно възмутена от откритието, че приятелят ми Fen е баннат (отново), пускам първата си тема във форума.
Понеже знам, че наказанието му е (както винаги), заради начина му на изразяване/писане, който на мен страшно ми харесва, искам да попитам: Имаме ли право на свободно изразяване в тоя форум? И какво нарушение е всъщност сливането на думи, когато е умишлено и забавно?
Половината от потребителите на форума (включително собствениците - сори) пишат неграмотно и често не се разбира какво искат да кажат. Е, те го правят несъзнателно и това явно ги оправдава.
Един много близък на Блинки потребител се държеше дълго време толкова безобразно, че в една от няколкото анкети по свой адрес събра 80% неодобрение - беше ли баннат поне веднъж? Не разбира се. Даже мненията му не бяха трити при репорт - личен опит!

Възмущението ми е насочено към модеаторите - имаме ли право на свободно изразяване в тоя форум? И към потребителите, които са го репортвали - Really???? Това ли ви е проблема, бе пичове? Толкова ли сте дребнави и злобни, че докладвате забавния изказ на човек, който не е нарушил реално нито едно ваше право.

Искам отмяна на бана на Fen и реабилитация на неговата репутация! Смятам, че отношението към него е несправедливо, а цялата ситуация - потъпкване на правото на свободен изказ, който в случая не нагрубява и не обижда никого.
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Пусни анкета.

Защо? За да се крият мишките зад процент гласували против него?
Искам всеки, който мисли, че банът е справедлив да се аргументира. Ама искам аргументи, а не просто ''ми не ме кефи, значи е правилно''.

Мерси, че се включи. Ти какво мислиш по въпроса? :)
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Защо точно се е срещнал с Деси БанНова? Малко пояснение за тези, които не следят от близо ако може.
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Защо точно се е срещнал с Деси БанНова? Малко пояснение за тези, които не следят от близо ако може.

Защото пише по странен начин. Слива думи, променя правописа умишлено, за да звучи двусмислено или като диалект.

Баннаха му профила Blaster за същото - това, според теб заслужава ли бан?
При положение, че във форума могат да се видят доста груби епитети по адрес на един или друг потребител и те не се наказват с оправданието ''ами ние сме либерален форум''... Либерален ли е наистина форумът или действа двоен либерализъм тук?
Ще ми се да чуя Блинки какво ще каже по въпроса.
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Сигурно ли е, че няма друга причина?
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Бластер беше дразнещ , фен до колкото съм му чел мненията май-пишеше нормално.
Колкото дали е правилно - едно е да правиш грешки без да искаш. Съвсем друго нарочно да го правиш. Все пак писането на български е правило в форума.
Дано има успех с 3тия си профил :)
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Бластер беше дразнещ , фен до колкото съм му чел мненията май-пишеше нормално.
Колкото дали е правилно - едно е да правиш грешки без да искаш. Съвсем друго нарочно да го правиш. Все пак писането на български е правило в форума.
Дано има успех с 3тия си профил :)

Точно тая аргументация очаквах.
Значи ако блъснеш и убиеш човек, понеже си некадърен шофьор - си невинен? Страшна логика!
Човекът си пишеше на български, просто се изразяваше различно. Имаме ли право на индивидуализъм във форума, продължавам да питам?
Говоря не за свобода на словото - тук дори цари слободия, което ми харесва, а за правото на собствена преценка как да се изразяваш.

Бърни, и ти си дразнител и аз също - 90% от хората тук дразнят някого, това причина за бан ли е?
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Защото пише по странен начин. Слива думи, променя правописа умишлено, за да звучи двусмислено или като диалект.

Не са го баннали за правописа му, а заради това, че се заяжда, а понякога и обижда. Това са две различни неща. Иначе относно правописа му - той е един от малкото хора във форума, които пишат грамотно! И мен си ме кефеше как бъзикаше другите без да се усетят...
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Не вярвам само един различен начин на изразяване да е основателна причина за бан и то повторен. Възможно е да има и други неща, но ще изчакаме и ще видим . Със сигурност си му добър приятел, той трябва да е доволен от този факт, но не се пали толкова много, все едно да питаш Гошко, защо пуска пандите и другите животни, ми така е преценил. Не се пали за неща над , които нямаш контрол. Живей в мир и се усмихвай повече.
 
От: От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Точно тая аргументация очаквах.
Значи ако блъснеш и убиеш човек, понеже си некадърен шофьор - си невинен? Страшна логика!
Човекът си пишеше на български, просто се изразяваше различно. Имаме ли право на индивидуализъм във форума, продължавам да питам?
Говоря не за свобода на словото - тук дори цари слободия, което ми харесва, а за правото на собствена преценка как да се изразяваш.

Бърни, и ти си дразнител и аз също - 90% от хората тук дразнят някого, това причина за бан ли е?

Странно сравнение с катастрофа и убиване на човек.... честно не го разбрах. Няма нищо общо с условието на форума да се пише на български.
Неговото нз какво е , но не е български. Не говоря за фен , защото както казах при него не съм го видял това писане , както при бластер - там беше нон стоп.
Това какво е причина за бан , знаеш , не го решаваме нито аз, нито ти. Има си 2ма админи - те трябва да си отговорят, ако решат, защо е баннат.
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Не вярвам само един различен начин на изразяване да е основателна причина за бан и то повторен. Възможно е да има и други неща, но ще изчакаме и ще видим . Със сигурност си му добър приятел, той трябва да е доволен от този факт, но не се пали толкова много, все едно да питаш Гошко, защо пуска пандите и другите животни, ми така е преценил. Не се пали за неща над , които нямаш контрол. Живей в мир и се усмихвай повече.

Много по-различни са нещата, защото, за разлика от Гошко тук търсим логика и равни права на всички потребители.
Странник: Дай ми тема, в която Бластер/Фен обижда по-грубо от болшинството потребители на форума!

И понеже знам, че Блинки ще се оправдае с репортите - нека мишоците, които репортват, си представят за миг, че са мъже и дойдат да дадат аргументите си в тази тема.
 
От: От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Странно сравнение с катастрофа и убиване на човек.... честно не го разбрах. Няма нищо общо с условието на форума да се пише на български.
Неговото нз какво е , но не е български. Не говоря за фен , защото както казах при него не съм го видял това писане , както при бластер - там беше нон стоп.
Това какво е причина за бан , знаеш , не го решаваме нито аз, нито ти. Има си 2ма админи - те трябва да си отговорят, ако решат, защо е баннат.

Що да е странно сравнението? Ти казваш: На неграмотните им е простено, че пишат с гъза си, а на него не, понеже е грамотен и иска да е забавен. В тва пък каква логика намираш?

Не може да не търсим причина и обяснение за нещо, което смятаме за несправедливо. Блинки винаги е казвал, че форумът е на всички - значи имаме право да знаем. Поне това..
 
От: От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Що да е странно сравнението? Ти казваш: На неграмотните им е простено, че пишат с гъза си, а на него не, понеже е грамотен и иска да е забавен. В тва пък каква логика намираш?

Не може да не търсим причина и обяснение за нещо, което смятаме за несправедливо. Блинки винаги е казвал, че форумът е на всички - значи имаме право да знаем. Поне това..

Ще се опитам да го обесня така - не всички сме отличници по български . И аз не слагам запетайки където трябва или правя други грешки докато пиша. И мразя да ми се правят забележки, защото не съм на изпит по българска граматика. Но при бластера , не са грешки без да иска - той пише все едно е кравар от село , дето не е бил и на 1 час по български и литература. И го прави нарочно.
При положение , че сам си е избрал този начин да пише - трябва да си понесе последствията според мен. Ако пишеше нормален български , щеше да има цялата свобода да се изразява и да споделя мненията си. Но той се прави нарочно на интересен ..... това е тъпото. Дали заслужава бан , както казах - не определям аз. Мен лично ме дразнеше но нищо не съм репортвал в случая. И също не съм сигурен че е баннат заради правописа само....
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Не ми се вярва бана да е заради стила на писанe. По-скоро някой, обиден от неговият ироничен хумор го е репортнал. Не че съм фен на постоянното умишлено играене с думите/словореда/правописа, дори и мен ме дразнеше понякога, но в момента, в който ме подразни - просто спирам да чета... Нямам впечатление да се е заяждал целенасочено, но Блинки да си каже за какво иде реч и да успокои духовете тук! :)
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Браво добре, че се банват тези псевдо писачи. Лично мен ме дразнят ужасно много идиотско написаните им и безсмислени постове във форума.
+ още една идиотска тема във форума все по-добре става поздравления.....
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Искам отмяна на бана на Fen и реабилитация на неговата репутация! Смятам, че отношението към него е несправедливо, а цялата ситуация - потъпкване на правото на свободен изказ, който в случая не нагрубява и не обижда никого.


Подкрепям! Дори с никнейма си като Бластър беше по-забавен. Последните две седмици не разполагах с достатъчно време за четене във форума и въпреки това, не съм се натъквала на груби негови мнения, че да заслужи поредния 'банан'.
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Блинки не се излагайте ами върнете Бластер-а. Човека си има стил и не изневерява на него, освен това знам че е трудно да си различен и винаги си носиш последствията. Но не винаги си заслужава заради море от идиоти и ти да ставаш идиот. "Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита" така е при нас и така ще бъде, но е хубаво от време на време да не се поддаваме на матрицата. Та накратко Бластера - президент!:D
 
Статус
Not open for further replies.

Горе