Сектата на ковидитите

Окей, пусни някакъв линк, където да се запозная с това какви са били стандартите за пандемия досега.
С удоволствие стига да не се беше изпарила всякаква информация от официалните източници Както СЗО заличиха от сайта си стадния имунитет :D ). Когато се прибера в България ще мога да проверя в учебниците по епидемология на тъста точното количетво на заболели на еди колко си за да се обяви пандемия или епидемия
 
Добре, че медицината се крепи на научно обоснована информация, а не на разкази. :)
Имаш ли нещо по темата?

@Krumov, ехее, егаси заговора! Всякаква информация се изпарила, та и даже книжна такава.

Явно тия от РЗИ Добрич са забравили да потулят информацията, ама тя не е в твоя полза, така че са "ту партс" нещата (както би казал Стоичков). :)
Категориите епидемичен взрив, епидемия и пандемия се разграничават в зависимост от нивото на заболяемостта. Повишената заболяемост от грип в ограничена група от хора, най-често организиран колектив (детско, учебно, социално заведение, военно поделение и т.н.) се определя като епидемичен взрив; епидемия е повишаване на заболяемостта над обичайното и очаквано ниво, характерно за конкретна територия в определен период от време, а пандемията е поредица от масови последователни епидемии в отделни страни, разположени в различни части на света, предизвикани от един и същи вариант на вируса.
Иначе "епидемиология" идва от "епидемия", не от "епидемоя".
 
Последно редактирано:
Когато ваксините станат задължителни, ето как да се измъкнем, евентуално. Възможно е дотогава посочените ни права на ползватели на медицинска помощ да са напълно заличени, както 100-годишни научни открития, каквито са "стадният имунитет" и дефиницията за "пандемия". :)

 
баба ми беше от Разлог. ;)

И понеже местните "фенове" на вирустА все забравят да мразят проф. Чорбанов (оня, дето прави прототип на бг ваксина срещу кови), нека им дадем повод. Не бива само Мънги да хулите. Вижте, има и други:


Колежке онтиваксър, плоскоземец и нискобразован човек от малко населено място, тоя пост как го настрои да е невидим за всички останали, а само аз да го виждам? Що за форумна магия е това?
 
Колежке онтиваксър, плоскоземец и нискобразован човек от малко населено място, тоя пост как го настрои да е невидим за всички останали, а само аз да го виждам? Що за форумна магия е това?
Да благодарим на нискообразованите управленици на б-я, че един от софия няма... там сте все интелигенти(ако си от софията)
Там е повече се скатавате.(онтиваксър)
 
Колежке онтиваксър, плоскоземец и нискобразован човек от малко населено място, тоя пост как го настрои да е невидим за всички останали, а само аз да го виждам? Що за форумна магия е това?
Колега антиваксър, мутрофоб и дребен търговец, настройките се правят персонално от самите потребители. Имат си филтър, който им спестява всяка нежелана информация. Филтърът дори изопачава казаното от опонентите. Така поне си обяснявам неспособността им да схванат елементарно изречение или поне основния му смисъл. :)
 
Имам приятели с две бирарии в София - тотално го закъсаха финансово, а бяха доста добре. Да, предлагат доставки (то само това могат), но разходите по приготвянето им не се покриват от направения оборот.

От височината на собственик на домашно кино от Люлин, едва ли можеш да схванеш, че тази фиктивна работа, с която са принудени да се задоволяват ресторантьорите, ги завлича още повече на дъното. Магазините, които ползваха 60/40 пролетта бяха в по-добра позиция.
Дай им сайтовете да им направим оборот на тия закъсали бирарии. Ей го цял форум ще ги подкрепи да избутат през кризата.
Иначе от височината на собственик на домашно кино - не съм аз вкарал правилата , нито нещо зависи от мен. Ей го доцент Мангъров препоръча да се ваксинират всички и да се свършва с тая пандемия.
 
Защото драги ми Смехурко това е един от най-сигурните начини да се разпръсква всякаква зараза.
Хахахаха, е, не, ще си сипя едно, много си забавен! По-сигурно от да се наплюеш в бара ли? Хахахах, наздраве!
 
Ей го доцент Мангъров препоръча да се ваксинират всички и да се свършва с тая пандемия.
Мангъров не е добър в маркетинга.

Ето така се прави:

a0NARGB_460s.jpg
 
Бягайте крачета при младите момчета те с любов даряват на никой не прощават ;) И те такааааа, мили дами и госуда! По официална статистика ще измрем така, че даате кат за последно! Митницата как да мина... и са чуда и са вайкам :D (Ваксина вааксина)
 
giphy.gif

Две страници и никой не се намеси да обясни защо се получава така..

Чей да пробвам.

Близо месец от мерките дето хвалиш.

м. Ноември ~36% положителни при 250к теста
м. Декември ~33% полижтелни при 150к теста
мерките са помогнали за намаляне на разпространението с 3%, а темата защо тестовете са 100к по-малко, най-вероятно ще я пропуснем.

Тъй, да минем към графичките.

51-ва седмица има спад в общата смъртност - йееее, мерките работят.
Дали?
51-ва седмица е в ТОП 3 по смъртност с ковид, от как се води подобна статистика.

Най-вероятно мерките са помогнали на докторите да лекуват пациентите с други заболявания, щото тия дето се водят починали с ковид са в ПИК-а си.

А защо се получава така? Беш ли мааму. Важното е, че дойде момента, в който графичките трябва да слязат надолу.
 
Викаш изградихме мангъритет или частичният локдаун все пак дава резултат?

Всъщност все още може да се каже, че е рано да се заключва на база седмичните умирания, но идеята беше, че се даде голяма глътка въздух на системата. Всеки ден от известно време насам излекувалите се надхвърлят с доста установено новозаразените, което е още един знак, че се обръща тренда, ама не и благодарение на мангър тактиката.
 
Последно редактирано:
Викаш изградихме мангъритет или частичният локдаун все пак дава резултат?

Всъщност все още може да се каже, че е рано да се заключва на база седмичните умирания, но идеята беше, че се даде голяма глътка въздух на системата. Всеки ден от известно време насам излекувалите се надхвърлят с доста установено новозаразените, което е още един знак, че се обръща тренда, ама не и благодарение на мангър тактиката.
Така ли извиках? Или пак ти е сложно :D
 
Губиш координация и отново залиташ в ad-hominem. Ама донякъде разбираемо, щом реши да се включиш от губеща позиция.

ЗАЩО "графичките трябва да слязат надолу"? (ако трябва ще го напиша и по-бааавно)
 
Защото драги ми Смехурко това е един от най-сигурните начини да се разпръсква всякаква зараза.
Тая глупост пък как я сътвори, не знам... От какво ще се заразиш? От термично обработените продукти от хора с маски и лични предпазни средства, от плащането с карта или от безконтактна доставка?

Слушам твоята теория?
С удоволствие стига да не се беше изпарила всякаква информация от официалните източници Както СЗО заличиха от сайта си стадния имунитет :D ). Когато се прибера в България ще мога да проверя в учебниците по епидемология на тъста точното количетво на заболели на еди колко си за да се обяви пандемия или епидемия
Webarchive?

Тая тема е изкопала дъното и скопо ще избие нейде из тихия океан. Много тъжно. Вземете четете и се образовайте малко. Няма такива глупости. То бива бива, ама предприемачи сте, уж.
 

Горе