Ситуацията е следната... или На какъв хал е ИТ браншът?

От: Ситуацията е следната...

Е така е :) "На чужд гръб и 100 тояги са малко" В случая ти позволявам да се смееш на воля :)
Обаче това са фактите. Ако този процес продължи, дори много скоро ще усетите за какво говоря. Казвам "ако", защото все пак се надявам тази мегаломанска тенденция да спре, един вид - да им узре акъла. Защото реално истината е, че икономическото глобализиране убива иниациативата и предприемачеството (по сигурно от това няма), а без тях пък, не може да има прогрес. Кратко и ясно!
Иначе няма лошо да се посмеем :)
 
От: Ситуацията е следната...

Няма да умре малкия и среден бизнес от една глобализация не се шашкай има го във всички държави и в най-развитите. Даже има едно мляко дето било българско от Родопите ама го внасят от малки ферми от Централна Европа, които според твоята логика не би трябвало да ги има. :D
 
От: Ситуацията е следната...

мадгугълбот - ми като ревеш, стани от големите бе... ;) , стани голям играч, стани ти модел на подръжание на малките, които ще изчезнат според теб.
А фрийлансерите няма да умрат пич... фирмите взимат по-скъпо за услуги, които вършат фрийлансерите, само защото трябва да си избият пари за офис, етц и там другите глупости.
 
От: Ситуацията е следната...

Е хубаво, ама според мен няма как да стане това да няма малък и среден бизнес. Особено с Интернет. Какво ще ни вземат сайтовете ли? В крайна сметка като сме такива вироглави и не искаме да сме на колелото като хамстери можем винаги да се оттеглим някъде в някой затънтен край и да си отглеждаме прехраната ( и разбира се да продаваме местни сувенири по електронен път :)
 
От: Ситуацията е следната...

Е хубаво, ама според мен няма как да стане това да няма малък и среден бизнес. Особено с Интернет. Какво ще ни вземат сайтовете ли? В крайна сметка като сме такива вироглави и не искаме да сме на колелото като хамстери можем винаги да се оттеглим някъде в някой затънтен край и да си отглеждаме прехраната ( и разбира се да продаваме местни сувенири по електронен път :)

Мен да ти кажа ме е страх че гугле ще направи така че само големите сайтове да излизат напред.
Големите фирми и големите сайтове
а малките ще са след пета страница:)
и тогава... ще се копат картофи!
 
От: Ситуацията е следната...

Като изключиме това че Мадгугълбота го е написал доста разхвърляно в него има голяма доза истина и е напълно в унисон с това което писах наскоро в една тема а именно че до края на следващата година в БГ ще са фалирали над 50% от дребният бизнес след това ще дойде ред и на средния.
Колегата много правилно е схванал че запада ни приеха защото им трябва работна ръка а не директори на по един камион или на една лавка и тн.
Даже в това отношение се радвайте че онлайн бизнеса ще пострада най малко
 
От: Ситуацията е следната...

Аланфорт, практиката показва, че това се наследява, а не се "става" :) Нищо, че имаме и големите желания и големите надежди...
Танипо, няма да ги взима никой естествено, просто няма да бъдат посещавани.(амоун се е сетил)

Идеята е дали си заслужава един млад човек да си похаби младините в празни надежди... Това ще може да го анализирате и оцените едва след като вече сте ги похабили.
А малък бизнес никога и не е съществувал. Той винаги е в графа "преходни" Тоест - тия с надеждите, че могат и ще излъжат системата. В бг фирмите са намаляли с стотици проценти...и то на книга, а колко нефункциониращи има?! Това какво показва - нежелание за развитие, иниациатива и предприемчивост ли, или просто фалират.
За фриилансерите донякъде е така, но тук идва идеята, че това са способни хора, които (както виждаме) няма как да се задоволят с по 10-15лв на ден. Те самите рано или късно ще забегнат по големите фирми (освен тия които споменах - без избора) Да не говорим колко калибристики и на тях могат да им сътворят в името на "ощетеният" бизнес.
 
  • Like
Реакции: Test
От: Ситуацията е следната...

голяма глупост бе, има много успели хора, които не са имали нищо. Noke го каза - трябва да се работи повече от нормалното, това е. Тези повечето, дето ми ги визираш, дали са правили това или са гледали да минава през просото?

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=23327 ето ти пример.
 
От: Ситуацията е следната...

Алан от мен запомни едно с много работа може да получиш само гърбица.
Да има и успели хора но тяхната история обикновено е доста хиперболизирана и изкривена не случайно има лаф че за първият милион не се пита.
Миналата седмица бях свидетел как в един бранш се появи чисто нов играч дето до сега и хабер си е нямал от този бизнес сторило му се е че в него има кинти и е изломбарил един милион в няколко контейнера стока от Китай свалил е цените на минимум и направо разби пазара - мои познати които работеха упорито от години в този бизнес и започнаха абсолютно от нулата ще трябва да търсят друг бизнес.
Така че въобще не ми говорете за упоритото бачкане и се радвайте че в онлайн бизнеса тези процеси ще протекат доста по натам във времето
 
От: Ситуацията е следната...

Като изключим сиуацията с няколкото милиона бърз старт, ще се радвам да видя примери как лежерно и полека сте / са натрупали добро състояние. Наистина, не се заяждам, просто не съм била близък свидетел на подобно нещо.

Е*аси, само аз ли не знам къде е кранчето за топлата вода?
 
От: Ситуацията е следната...

Глупави сте, ако си вярвате, че големите Български онлайн магазини "едвам" се справят.
 
От: Ситуацията е следната...

Дори и това да е така, тия процеси ще засегнат Интернет след време. И все пак ако е така, какво да правим? Аз не знам друго как да правя? Какво предлагате?
 
От: Ситуацията е следната...

Като изключим сиуацията с няколкото милиона бърз старт, ще се радвам да видя примери как лежерно и полека сте / са натрупали добро състояние. Наистина, не се заяждам, просто не съм била близък свидетел на подобно нещо.

Е*аси, само аз ли не знам къде е кранчето за топлата вода?

Все едно не си чел мои теми?
да се повтарям ли пак ?
Преди 10 години имах един сак дрехи и няколко лева за храна...


Случва се, просто се случва рядко... има предполагам и голяма доза късмет, и щастливо стечение на обстоятелствата...
защото има много по умни от мен и по работливи които не са успели...
 
От: Ситуацията е следната...

Идеята е дали си заслужава един млад човек да си похаби младините в празни надежди... Това ще може да го анализирате и оцените едва след като вече сте ги похабили.
А малък бизнес никога и не е съществувал. Той винаги е в графа "преходни" Тоест - тия с надеждите, че могат и ще излъжат системата.

ЛИСИЦАТА И ГРОЗДЕТО

Веднъж, докато се разхождала из гората, една лисица видяла сочна чепка грозде, която висяла от висока лоза.
- Тъкмо навреме да ми утоли жаждата! - зарадвала се тя.
Лисицата скочила колкото могла по-високо, но не успяла да достигне гроздето. Опитвала отново и отново. Ала всеки път се разминавала на косъм от вкусния плод.
- О, какво ме интересува - уж нехайно си рекла тя. - И без това гроздето сигурно е кисело. И си продължила по пътя без него.
 
От: Ситуацията е следната...

С тия песньовки ала "1001 нощ" и тн комунистически и прочие поговорки, само може да се снимаш. Скачаш не скачаш - това е положението! Малкият "предприемач" винаги ще духа супата, щото дори и да се изтерикатее и вместо да подскача да си тури стълба и аха да грабне гроздето, винаги ще се намери някой, който през това време "случайно" е минавал от там, му бута стълбето..и не само тва, ами мойе и да е поискал да падне после баш на ... му...сещаш се нали :)
Ти иначе (гледам си страшен гангстер) колко грозда си захапал до са а? Дай пример на предприемачите!! За амоун разбрахме, че е дошъл с един сак...ама дали между дрехите не е имало няколко пачки никой не знае :)
 
От: Ситуацията е следната...

С тия песньовки ала "1001 нощ" и тн комунистически и прочие поговорки, само може да се снимаш. Скачаш не скачаш - това е положението! Малкият "предприемач" винаги ще духа супата, щото дори и да се изтерикатее и вместо да подскача да си тури стълба и аха да грабне гроздето, винаги ще се намери някой, който през това време "случайно" е минавал от там, му бута стълбето..и не само тва, ами мойе и да е поискал да падне после баш на ... му...сещаш се нали :)
Ти иначе (гледам си страшен гангстер) колко грозда си захапал до са а? Дай пример на предприемачите!! За амоун разбрахме, че е дошъл с един сак...ама дали между дрехите не е имало няколко пачки никой не знае :)

Примери съм давал да си чел! Ама проблема не е аз колко грозда съм захапал ами ти, че нито един не си видял. Затова се и зъбиш, познах ли?:wink:
 
От: Ситуацията е следната...

Вбокса го обсъдихме, какво ще кажете за Замунда? Според мен те имат много по малки печалби, а също имат доста огромен трафик на какво се дължи това?
 
От: Ситуацията е следната...

Екстра си е сферата бе - няма някой, който да е кадърен и да е останал без пари. Проблема е съвсем друг.

Това е единствената сфера, в която важи фразата "всеки може да прави пари от нета". Къде другаде го има това - при адвокати, лекари, автомонтьори, ... ? Навсякъде за да направиш пари се иска много труд и постоянство. А тука сульо и пульо станал уебмастър - като гледам 90% от сайтовете са пълен шит, боклук, буквално не струват и 5 стинки..... Епа много ясно, че няма да правят продажби.
Обаче се крепят заради спамерски дупки в гугъл, благодарение на което си носят посещения и това създава илюзията, че са сайтове.... Обаче това не стига.

С две думи - не го търсете проблема там, къде го нема, ми бачкайте здраво и правете качествени продукти, за които хората да са готови да платят, защото РЕАЛНО ВЪРШАТ РАБОТА. Другото е спам и е до време.

Колкото до вбокса - ако не прави пари, то е защото се управлява некакърно и разчита на боклучави adsense реклами, които за БГ са супер зле. Или пък директни реклами по 20лв на 1000 НЕТАРГЕТИРАНИ импресии, предимно от лапета... Ми кой луд ще плати за това бе? Аз незнам тия хора там колко трябва да са малоумни, че да оставят така нещата. Да бяха си изградили една собствена платформа за таргетирана реклама с разумни цени и хващам бас, че приходите щяха да са в пъти по-високи.

Е например Дневник - доколкото съм чувал прави повече от добри приходи от реклама, които стигат да издържа целия екип отзад, който не е никак малък.... Обаче и там е със собствена рекламна платформа, а не Adsense, а и хората са професионалисти.

Та такива ми ти работи, пари има, ама малко мозък се иска и труд.
 
От: Ситуацията е следната...

Като изключим сиуацията с няколкото милиона бърз старт, ще се радвам да видя примери как лежерно и полека сте / са натрупали добро състояние. Наистина, не се заяждам, просто не съм била близък свидетел на подобно нещо.

Е*аси, само аз ли не знам къде е кранчето за топлата вода?
Знаеш. Имаше едни постове на тази тема. Твои постове за постоянството и волята. Това е кранчето. Е, ако някой е на ти с алхимията...туй е нещо друго..
 
От: Ситуацията е следната...

Разковничето на всичко е да си убеден в успеха си. Аз успявам и ще успявам, няма друг начин. Поне аз няма да го позволя.
 

Горе