Скритият коз за Президент на България!

За #КОЙ ще гласувате за Президент?

  • #КОЙ

    Votes: 2 5.9%
  • Митьо Пищова

    Votes: 7 20.6%
  • Йоло Денев

    Votes: 2 5.9%
  • Орешарски

    Votes: 0 0.0%
  • Хиподил

    Votes: 4 11.8%
  • Баба ми

    Votes: 1 2.9%
  • Сорос

    Votes: 4 11.8%
  • Ильоменатите

    Votes: 3 8.8%
  • Спиндермаан

    Votes: 3 8.8%
  • За мене си

    Votes: 8 23.5%

  • Общо гласове
    34
Пак се повтарям, политиката е насочена към емисионната дейност на ЦБ, а не към цялата икономика.
Кажи ми тогава Естония що не е разорана нива?
За другото си прав, но уви пазарната икономика сега и спрямо дядовата ти е на светлини години една една от друга. Самият факт, че сме имали хиперинфлация по дефиниция говори, че нищо пазарно нямаме ... Разликата от 96 и сега, е че имаме борд друго нищо различно няма ...
 
Последно редактирано:
...
Нали сме в пазарна икономика - оцеляват приспособимите. Естественият подбор в действие.
Нямаме пазарна икономика.
На политически послушните фермери дават евро-субсидии. Останалите не могат да ги конкурират.
Вносът на горива е разрешен за строго определени фирми.
Да произвеждаш и продаваш ток е само за силно техни хора.
Най-важните неща като храна, енергия и транспорт са обсебени от парто-крация. Никаква пазарна икономика не е това.
 
Пак се повтарям,
...
Естония
А аз пак ти казвам - погледни статистиката. Моделът е един и същи.

обсебени от парто-крация
Е, тогава що ги ручаме жабетата?
Един партократ от онова време най-много за вила 65 квадрата да си откраднеше.
Любимия мотив анти-тогава за бананите не издържа - банани има навсякъде, опашки за тях няма, но пак не са достъпни за всички. За качеството на сегашните банани няма да отварям дума.
АМ Хемус пак се строи по-бавно, отколкото охлюв пътува и пак е постлана с петолевси, ако не и с доста по-едри банкноти. Само дето сега по нея няма кой да пътува - след Ябланица е празно, а не дай си Боже да аварираш след В. Търново.
Нови автомобили има навсякъде, но по улиците преобладаващите са изкарали поне 8 клас. Не е нужно да чакаш найсе години за нов автомобил, но можеш да си го купиш веднага пак само с фиш от тотото или лотарията.
Повечето американски филми по кината са по-безидейни от кой да е съветски филм. Брус Уилис винаги спасява Света и Америка, точно както във филм за Червената армия.
Токът при мен поне веднъж в месеца го няма за 2-3-4 часа. За честите примигвания да пиша ли? Едно дъно и един харддиск с информация затрити до тук.
И т.н.
Съветския съюз ни взимаше урана, но ни даде АЕЦ и ни купуваше лютеницата и компотите. Нямам представа какво ни дават американците, освен Пепси-кола, но взимат всичко, каквото им попадне - все едно сме окупирана държава. Внасяме лютеница и компоти.

А, и последно - пак гласуваме за спуснати отгоре кандидатури. Само дето навремето не личеше да ги одобряват в Москва. А сега цял свят е наясно, че тези кандидати са минали одобрението на янките.
 
А аз пак ти казвам - погледни статистиката. Моделът е един и същи.


Е, тогава що ги ручаме жабетата?
Един партократ от онова време най-много за вила 65 квадрата да си откраднеше.
Любимия мотив анти-тогава за бананите не издържа - банани има навсякъде, опашки за тях няма, но пак не са достъпни за всички. За качеството на сегашните банани няма да отварям дума.
АМ Хемус пак се строи по-бавно, отколкото охлюв пътува и пак е постлана с петолевси, ако не и с доста по-едри банкноти. Само дето сега по нея няма кой да пътува - след Ябланица е празно, а не дай си Боже да аварираш след В. Търново.
Нови автомобили има навсякъде, но по улиците преобладаващите са изкарали поне 8 клас. Не е нужно да чакаш найсе години за нов автомобил, но можеш да си го купиш веднага пак само с фиш от тотото или лотарията.
Повечето американски филми по кината са по-безидейни от кой да е съветски филм. Брус Уилис винаги спасява Света и Америка, точно както във филм за Червената армия.
Токът при мен поне веднъж в месеца го няма за 2-3-4 часа. За честите примигвания да пиша ли? Едно дъно и един харддиск с информация затрити до тук.
И т.н.
Съветския съюз ни взимаше урана, но ни даде АЕЦ и ни купуваше лютеницата и компотите. Нямам представа какво ни дават американците, освен Пепси-кола, но взимат всичко, каквото им попадне - все едно сме окупирана държава. Внасяме лютеница и компоти.

А, и последно - пак гласуваме за спуснати отгоре кандидатури. Само дето навремето не личеше да ги одобряват в Москва. А сега цял свят е наясно, че тези кандидати са минали одобрението на янките.
Аман от простотии!
Банани всеки може да си купи! 15 хилки искат за ново Поло, повечето от работещите специалисти могат да ги отделят. По Хемус е гъч. Партократите и сега са нарицателни като видиш някой палат. Да, 99,9% от филмите са безидейни. За разлика от Татово - никой не ме кара насила да им гледам помиите. Тури си агрегат и UPS - по 100 лева са последните.
Внасяме боклучави храни и изнасяме качествените. Щото тук калпавият матрял не купува качествена храна. Ама отваря по 2 теми по форумите кое масло е най-хубаво, че да го налее на 20 годишния си дръгел!
 
Валутният борд е по-малкото зло за нас. Нямаме политици, които да гарантират правилна финансова политика, външна политика, вътрешна политика и т.н. Затова след огромните провали, които ни докараха до катастрофа, сравнима с голяма война, се отказахме от цялата си независимост, за да сме поне малко по-добре и да не мрем от глад.

А Цецка е сложена с идеята да загуби. Дори Митьо Пищова да стигне с нея на балотаж, тя пак няма шанс да спечели.
 
Вискяре, отново си в грешка - борда, няма нищо общо с каквато и да е фискална политика и правителствена политика. Кой отговоря за приватизацията, магистралите, храните, тока, водата, горивото и т.н. - хайде стегни се малко или ще превръщаме тази тема колко добре ни беше в комунизма?

Я да те питам чисто технически въпрос колко % от продукцията си я пласираш на пазара и всички ли купуват скъпото и качественото или евтиното и по боклук?

ПП А само да не забравя спомняш ли колко ти бяха доходите през 96-та и какви бяха те измерени примерно в долари и какви са сега - щото от 96-та до сега имаме в пъти ръст на стандарт, докато сме в борд.
 
...
А Цецка е сложена с идеята да загуби. Дори Митьо Пищова да стигне с нея на балотаж, тя пак няма шанс да спечели.
Ако Боко Т, Владетелят на изборната машина е казал, че ще спечели... Значи ще спечели!
Към Вискяр - не знам на колко години е, аз не познавам млад човек, дето да реве за червения феодализъм. Колко и да си беден днес - ако си здрав - ще емигрираш. По Татово си бил закрепостен не само към държавата, ами и към населеното място. Визирам жителството. Дори насила са им давали по някой декар домати да берат без пари. На акорд, модерната думичка за крепостничество. Досущ като крепостници на местния червен феодал. От него е зависело дори на командировка дали може да отидеш! Соц единицата е бил нещо средно между роб и крепостен. Местният велможа е разполагал с живота и имуществото на всяка крачеща единица с ЕГН. Да припомням ли как са вземали всички имоти, които им харесват? Прословутото вардене на границите дето дедотията редят сълзи след сополи - е било някой да не вземе да избяга от соц реализма. По 20 дни отпуска са давали за застрелян в гръб сънародник. Дори може да се окаже, че ти е роднина!
За бъгава Лада или дори Москвич се е чакало колкото да отгледаш дете до пълнолетие. Дори за непроверен донос са пращали в ада на земята - лагерите. Примерно щото любовникът на жена ти иска да ти заеме мястото и имуществото.
Не изпука червения матрял, маа му стара, докат съм жив ще им гледам тандемните циркови номера с ДПС и ДОСТ.
 
Последно редактирано:
По Хемус е гъч.
Явно пътуваш, когато софиянци пътуват до/от родните места.
Щото аз по София-Варна и София-Русе съм пътувал всяка седмица от 1993 до 2000 година. В работен ден. Както пътувах и тази пролет, пак в работен ден. И знам какъв бе трафика преди, а видях и сега какъв е.

Тури си агрегат и UPS - по 100 лева са последните.
Това ми прилича на Средновековието: Или ще си праведен католик, или на кладата. Което не е много различно от 1945-1956 година в България. :p
доходите през 96-та и какви бяха те измерени примерно в долари
Ти пък намери в какво да ги смятаме.
Доходите ми по онова време - 96-та+/-5 години, бяха значително над 90% от българите. В каквото и щеш да го смяташ.
Сега или си много голям в бизнеса, или се радваш на 3-5-10 000 месечно. Като да отлепиш отдолу нагоре, без партийна @Rabin подкрепа, е невъзможно.
Относно продукцията от градината ми - никога не съм имал проблем с реализацията на високи цени. Имах проблеми първите 2-4 години, когато не си бях направил маркетинга както трябва, и произвеждах обичайни неща.

Колко и да си беден днес - ако си здрав - ще емигрираш
Ебаси просперитета!
Другите ти излияния няма да коментирам, поради липсата ти на пряк опит. Те са в стил "Имало едно време" и "Калеко разправял на свако".
Не мрънкам за едното време - и тогава, и сега съм добре. Винаги съм се занимавал с каквото ми е интересно, като съм си осигурявал над средните доходи.
Само съпоставям нещата. Което много от вас не могат да направят, поради липса на житейски и стопански опит.
 
Така, време е да обсъдим и Кемтрейлса. :D
 
Ами щото беше от няколко долара до няколко десетки долара заплата едно време средно, а сега е в десетки пъти, да не казвам и стотици - с наличието на борд, същото е за целият стандарт ... просто сравнение къде сме без борд виденовата зима 96-та и сега с борд.
А иначе в момента създаваме бизнес проект в БГ, ще бъде без грам протекция от която и да е партия, ще бъде като case study и ако стане това, което сме замислили ще го опиша най-детайлно, защото много си мислят, че без протекции нищо не става в БГ.
 
Последно редактирано:
...
Ебаси просперитета!
Другите ти излияния няма да коментирам, поради липсата ти на пряк опит. Те са в стил "Имало едно време" и "Калеко разправял на свако".
Не мрънкам за едното време - и тогава, и сега съм добре. Винаги съм се занимавал с каквото ми е интересно, като съм си осигурявал над средните доходи.
Само съпоставям нещата. Което много от вас не могат да направят, поради липса на житейски и стопански опит.
Какво не мрънкаш - преди малко се изцепи че един от най-евтиния плод - бананите - били лукс.
Иначе баба ми разправя как им взели земите и ги юркали на норма, за по 20 стинки на ден! И то за да е гаврата пълна - над собствените им земи.
Ако имах пряк опит - вече щяха да са ме изяли прасетата в Белене!
По Хемус винаги е фрашкано! Това е истината. Сега с ремонтите са километрични опашки.

Блеки - 4 долара заплата на даскал, баце! ЧЕТИРИ USD на МЕСЕЦ! По Виденовия гладомор.
 

Горе