Смяна на кариерата. От ИТ към....

garnet

Well-Known Member
https://www.jobs.bg/f3714199

Осеменител
Осеменител в свинекомплекс.
Откриване и разпознаване на разгонени свине.
Получаване на семенен материал от нерез.
Окачествяване и разреждане на семенен материал.
Изкуствено осеменяване на свине.
 
Ми аз не съм в БГ, а и ФБ не ползвам. Тука само давам идея на колегите, тебе вкл.
 
Младежи то не е само в България свинското.
Като сте решили - пробвайте тук.
Даже е с възможност да се развивате - няма да се занимавате само с едно просто осеменяване, ще имате достатъчен фронт да покажете всички таланти ;)
 
Да, на доста хора в IT бранша им се иска да сменят рязко професията, защото им е писнало или вече не им носи този кеф като преди, или поради други причини. Съвсем сериозно го казвам това. И голяма част се обръщат точно към земеделието. ;)
 
Да, на доста хора в IT бранша им се иска да сменят рязко професията, защото им е писнало или вече не им носи този кеф като преди, или поради други причини. Съвсем сериозно го казвам това. И голяма част се обръщат точно към земеделието. ;)
С първото хващане на мотиката им минава мерака
 
Да, на доста хора в IT бранша им се иска да сменят рязко професията, защото им е писнало или вече не им носи този кеф като преди, или поради други причини. Съвсем сериозно го казвам това. И голяма част се обръщат точно към земеделието. ;)
Кума на сестра ми заедно с IT бизнеса започна да развива и пчеларство и вече произвежда доста продукти.Казва че му харесва повече.Но познанията му от IT сферата /първа страница в Гугъл/му носят големи продажби онлайн.Явно може да се съчетеват двете заедно.
 
С първото хващане на мотиката им минава мерака
Абе и така е и не е така, защото някои не го раздават много ентусиазирани. :) Все пак е работа, която няма край и те си знаят. А и мисля, че ще свикнат бързо. :)
 
Кума на сестра ми заедно с IT бизнеса започна да развива и пчеларство и вече произвежда доста продукти.Казва че му харесва повече.Но познанията му от IT сферата /първа страница в Гугъл/му носят големи продажби онлайн.Явно може да се съчетеват двете заедно.
Със сигурност могат да се съчетаят. IT може да се съчетае с всичко. Но примерно ако беше миньор и да стане пчелар....това е трудно за съчетаване. Дори май си имаме добър пример тук в лицето на @Вискяр Градинаров . Нали? :)
 
Да, на доста хора в IT бранша им се иска да сменят рязко професията, защото им е писнало или вече не им носи този кеф като преди, или поради други причини. Съвсем сериозно го казвам това. И голяма част се обръщат точно към земеделието. ;)

Ко мислиш че правя всяка една събота/неделя? И през седмицата де...
 
Явно обявата по-горе е подходяща главно за блондинки.

Някои от тях и сега се занимават с нерези :)
 
И голяма част се обръщат точно към земеделието.
Имам вече доста познати, които развиват успешно земеделие. Някои са в началото, други са на етап за откъсване от IT.
Един конкретен пример е уеб дизайнер (работи по външни поръчки, не за България) - вече три години пчеларство: разви два пчелина, предлага цялата гама продукти, добивани от пчелите.
- С нетърпение чакам деня, когато ще мога да сложа монитора в мазето.
С времето немалко хора прозират, че спечелените пред монитора пари не могат да компенсират разбутаното здраве. Обичайно това са единаци.
За добър IT бизнес, пък и какъвто и да е друг, трябва да си добър администратор - да направиш екип, който да работи за теб. Не всеки може да бъде администратор. Това е нещо отвътре. Колкото и да учиш една професия, не ти ли иде отвътре, загубено време е.
Отдавна земеделието не е мотика.
 
  • Like
Реакции: KA7
Кума на сестра ми заедно с IT бизнеса започна да развива и пчеларство и вече произвежда доста продукти.Казва че му харесва повече.Но познанията му от IT сферата /първа страница в Гугъл/му носят големи продажби онлайн.Явно може да се съчетеват двете заедно.

Еми може много ясно, да не кажа ние какво правим уикендите - ходим да си нагледаме оранжериите и да поплевя, лично аз.
Между IT и земеделието има много общо, като огромната надценка на крайния продукт и че се прави от въздуха.
ето производство:
koYSjim.jpg

cMHqzvj.jpg

A3RezGt.jpg

Фитнес по селски ;)
 

Горе