Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

долара е палав затова и курса на долара е с висок тренд ли как му се викаше :) не ми идва думата...
за да може при евентуален подскок банкта да не се набута че е много игрив наистина...
вчера обменях еднадоооста солидна сума
и ми се ревеше
като си спомних миналата година на колко ги обмених...
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

долара е палав затова и курса на долара е с висок тренд ли как му се викаше :)

Волатилност е думата, която търсиш. А къде ще е долара зимата е въпроса за милион долара и никой не му знае отговора ... е, освен Бен Бернанке, Уорън Бъфет и още няколко от техния калибър.

Много е гадно да продаваш долари на 1.50, но и на 1.20 сме продавали, а и на 2.40 също. Важното е да има $$$, а курса да ходи където иска.
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Много е гадно да продаваш долари на 1.50, но и на 1.20 сме продавали, а и на 2.40 също. Важното е да има $$$, а курса да ходи където иска.
Да, така е. 0 х 1.55 пак е 0. Важното е да има, а дали ще е висок.........еми ще е. :) Но е важно да има с какво да се умножи.
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Абе не е баш така, има си значение колко ще е курса особено при по-големи суми. Примерно $5-10к да ги обмениш по 1.40 не е същото като при 1.55 нали? :)
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

изгледайте цайтгайста и ще си отговорите на въпроса защо курса на долара е нисък :) аз го гледах вчера и си припомних някои неща ;]
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Пак умре долара 1.46

Поне на 1.50 да се закрепи че фалирахме
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Пак умре долара 1.46

Поне на 1.50 да се закрепи че фалирахме
Ей Ник!!! Направо говориш моя език. какво му стана на този долър тия дни. видях го на 1.49 и се примирих до някъде, ама на 1.46 направо не си е работа. Нищо не се е случило чак толкова за да направи такъв спад. Дано прогнозата за 1.60 до зимата се окаже истина, че така е яко тегаво. Едно време като беше на 1.23 се чудех дали да не започна да го смятам вече 1:1. Абе ще си се върне пак нагоре, така е малко глупаво да ти кажа. Даже нелогично. :)
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Дали ще продължава да пада, някой знае ли да даде експертно мнение? :wink:

Да ви питам къде мога да видя курса на ЦКБ? Гледах из сайта им ама нещо не видях там курс. :)
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Нямаш ли онлайн банкиране на ЦКБ? ЦКБ Онлайн като си влезеш в акаунта, там са курсовете.:)

Щатски долари USD -днес
1.46801- централен
1.44300- купува
1.47300- продава

през РР - 1,5077 ... При тях не падат така бързо :)
 
Последно редактирано:
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Говоря за евро/долар, правете си изводите за левчето:

Чисто технически корективното движение от 1.1831 може да приключи около 1.3500 което е 50% възстановяване на последното низходящо движение на седмична графика на двойката. Аз, лично около 1.3800 (61.8 фибо ниво на същото движение) мисля да си накупя малко долари.

От друга страна имаме пробит фрактал на седмична графика, което рядко е лъжлив сигнал, затова в близък план е по-логично долара да се продава.
 
  • Like
Реакции: adi
От: От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Нямаш ли онлайн банкиране на ЦКБ? ЦКБ Онлайн като си влезеш в акаунта, там са курсовете :)

Щатски долари USD
1.46801- централен
1.44300- купува
1.47300- продава

Нямам, няма да е лошо да си направя като ме отпусне мързела. :wink: Мерси! Сега ще ти цъкна и един авторитет. :)
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Тази есен същия въпрос е пак актуален. Дали да си продаваме доларите или да чакаме зимата, когато евентуално ще поскъпнат...

В момента в сайта на ОББ курса е следния:

* Продава 1.44805
* Купува 1.38805
* Фиксинг 1.42491
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Абе какво му стана на този скапшан долар. Уж щял да стигне 1.6 до края на годината, което си изглеждаше повече от реално, а сега си пада всеки ден с по 2-3 стотинки и тренда си продължава. Дано да корегири скоро, че така като го гледам да не стане на 1,23, където разликата не се усещаше кой знае колко, между долар и лев. Ще катери, ама сега нещо се излага.
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

От друга страна имаме пробит фрактал на седмична графика, което рядко е лъжлив сигнал, затова в близък план е по-логично долара да се продава.

Краткосрочната ми прогноза се сбъдна! В понеделник обаче ще си накупя долари с дъсгосрочна цел. Ако до месец падне още - пак ще си купя!
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

1.40 е вече и според мен ще върви надолу
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

От тук е по-вероятно да се възстанови до нова година. Ако погледнете седмичната графика ще видите, че тренда е възходящ за долара и това пропадане все още се води корекция на възходящото движение.
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

АЙ ДА СА ОБЗАЛОЖИМ...
АЗ ЩЕ НАПРАВЯ КАТО МИНАЛАТА ГОДИНА...
ще изчакам да падне до дупка а по принцип пада сега - около ноември най-много октомври - ноември - декември
ще обърна 100 000
сигурен съм че три - шест месеца по късно ще ги продам с 10 - 20 стотинки разлика на бройка :)
може и да бъркам и не карам никой да прави като мен :)
според мен долара ще падне под 1,35 но и на 1,3 няма да се обидя ако стане
както ина 1,4 ще се примиря да ги обърна
мисля че ще изкарам около 10-20 000 лева за 3 месеца само от курса :)
пак казвам не съм про и ако някой направи така и загуби пари да не се сърди - това е моето мнение
ако не сте убедени погледнете графиките за последните 4 години :)
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Миналата седмица накупих долари. Ако падне на 1.30 ще купя още.
 

Горе