Социализъм или Капитализъм?

dalasweb

Well-Known Member
Социализъм или Капитализъм изберете сами. Демокрацията и капитализма, свободата и т.н за 22 години какво направиха? А в първите 22 години созиализма изгради много....Ама нейсе хлебо да е левче.Май при тройната си беше по-добре!Боко си го харесвах ,но вече не откакто даваха планът РанЪт
 
От: Социализъм или Капитализъм?

Май при тройната си беше по-добре

Във времена на криза социалната политика е по-добре, въпреки че и БСП-то крадът, но поне не натискат народа и хората, пък всяка година заплатите се увеличаваха с 3-4-5 процента в повечето сектори. Пък сега бойко много взе да напада, мантата от много време предупреждаваше, ние наистина не вярвахме, но взе че се случи - тоя *** майката на държавата.
 
От: Социализъм или Капитализъм?

Управлението на БСП не е било никакъв социализъм.
Социализъм беше преди 22 години.

На въпроса по темата: за КАПИТАЛИЗЪМ съм, но капитализъм в България скоро няма да има.
Нито ще има социализъм, нито нищо познато на официалната наука.
Някаква пародия ще е поне още 30-50 години.
А след това не знам дали такава държава ще съществува въобще.
 
От: Социализъм или Капитализъм?

То няма разлика, и двете системи са еднакви особено модерния капитализъм - си е чист икономически социализъм.

Иначе са съвсем малко живял в соц-а и то не помнейки нищо предпочитам капитализма. Има един проблем, че в момента сме към края на първично натрупване на капитали. Демек див капитализъм. Така че за БГ не бъркайте нещата, че иначе круши и ябълки. Поне още 5-10 години ще минат за да се изчисти съвсем това натрупване и от тогава го брой за капитализъм - много ни бе тежък този преход

А за бойко, да видим 4ти опит за Виденова зима, дали ще е успешен или не. Залагам на 2рото.

Със здраве
 
От: Социализъм или Капитализъм?

Капитализъм естествено. Тия конспиративните шитове.. не знам как ги вярвате още, има десетки държави който са по бедни от България и там ли действа планът РанЪт ? не просто некомпетентност. Една държава да е развита трябва да има много подземни ресурси или да се инвестира в технологии и наука което 23 години не е правено..
 
От: Социализъм или Капитализъм?

Капитализъм естествено. Тия конспиративните шитове.. не знам как ги вярвате още, има десетки държави който са по бедни от България и там ли действа планът РанЪт ? не просто некомпетентност. Една държава да е развита трябва да има много подземни ресурси или да се инвестира в технологии и наука което 23 години не е правено..
Още един, идиалист.

Ето сбито таман като за теб и другите - http://www.youtube.com/watch?v=Ur5k9NalS90&feature=BFa&list=PLB770D39F1CC68F6E
 
От: Социализъм или Капитализъм?

Ако някой има съмнения да погледне Северна и Южна Корея.

Един народ, еднакво работлив преди войната. След войната едните почват да развиват капитализъм, другите социализъм.

Сега едните имат Самсунг, Хюндай, LG и са лидери в производството на телефони, ТВ и др. А другите няма какво да ядат.

Сега си изберете в коя от двете страни искате да живеете. ;)



Ако още някой има съмнения, да направи сравнение м/у Източна и Западна Германия. Едните произвеждаха - Трабанче и Варбург, а другите BMW, Mercedes, VW, Opel, Porshe и др. ;)
 
От: Социализъм или Капитализъм?

Нито капитализъм, нито комунизъм, а третият път.
 
От: Социализъм или Капитализъм?

Нито капитализъм, нито комунизъм, а третият път.

I-dont-have-a-short-temper-I-just-have-a-quick-reaction-to-bullshit.jpg
 
От: Социализъм или Капитализъм?

Още един, идиалист.

Ето сбито таман като за теб и другите - http://www.youtube.com/watch?v=Ur5k9NalS90&feature=BFa&list=PLB770D39F1CC68F6E

Защо ти как искаш да живееш в пещера или кирпичена къщурка и каквото си хванеш от гората това да ти е храната ето едно типично видео на български манталитет казана с чорбата и ракия от сутринта.... http://btvnews.bg/video/tazi-sutrin/dnes-e-praznik-na-gradinarskata-chorba.html по тоя начин не знам как ще просперираме
 
От: Социализъм или Капитализъм?

Аз съм дясно центрист. Кое мразя в ляво?

1. Толерантност - към гейове, имигранти и тн.
2. Солидарност (НОИ и НАП) - към безработни, мързеливи (към хората в неравностойно положение и пенсионерите съм солидарен)
3. Субсидиране на сектори в икономиката - (Мразя данъците ми да отиват в изкуствено поддържани сектори, които биха умрели без субсидии)
4. Увеличаване на заплатите в държавния сектор (на чиновниците и бюрократите - за военните и полицията съм ОК)

От кое ми се драйфа в дясно:

1. Платено образование
2. Платен спорт за децата
3. Платеното здравеопазване (търговията със здравето на хората)
4. Идеята, че хората в неравностойно положение трябва да се издържат от Благотворителността на богатите.

......
За свободата, демокрацията и силна държава в социалните сектори, свободен пазар и конкуренция без държавна намеса (субсидии)... Има и още, но ще стане предизборна платформа :))) Както казва Сидхарта Гаутама (знаете го под друго име): "Ако една струна е прекалено опъната, ще се скъса, ако пък е прекалено хлабава няма да свири"

Искам България да я управлява правителство в широка коалиция (целия спектър), а хората да се научат да третират народните представители, като техни посланници в парламента и техни работодатели (да ги гърчат здраво да бачкат, а не да чакат друг да им върши работата)
 
От: Социализъм или Капитализъм?

Аз съм привърженик по-скоро на социализма. Приоритет трябва да е човешкият живот, а не печалбата на всяка цена. Капитализмът не цени живота, а парите всъщност са една голяма илюзия. Как може система да се остновава на една илюзия? По-добре да си вариш чорбата на двора в казана, отколкото да бачкаш по цял ден с празен хладилник гледайки по новините как всъщност си бил просперирал. Да, трябва да има свободен пазар, но трябва и да има силен контрол срещу създаването на монополи. Ако един сектор няма как да не е монополизиран (пример: нашата енергетика), то той трябва да се управлява пряко от държавата, а не от разни прекупвачи дето се оплаквали, че печалбата им била едва 20%.
 
От: Социализъм или Капитализъм?

Защо ти как искаш да живееш в пещера или кирпичена къщурка и каквото си хванеш от гората това да ти е храната ето едно типично видео на български манталитет казана с чорбата и ракия от сутринта.... http://btvnews.bg/video/tazi-sutrin/dnes-e-praznik-na-gradinarskata-chorba.html по тоя начин не знам как ще просперираме

Явно не си проумял, какво ти говоря. От първия ти пост 2рото изречение, е отговор моето видео. Ти нали не си мислиш, че случайно толкова сме загубили спрямо другите, като тръгваме на равен старт. А иначе малките с ресурс и без ресурси ако не са удобни винаги са екплоатирани. Иначе ние живеем в икономически социализъм, както и да го погледнеш. На запад е особено видно това.

Унуайз, то и соц- е една илюзия, която се гради на евтини ресурси
 
От: Социализъм или Капитализъм?

Ако трябва сме съвсем честни единствения стандарт, които бори всичко е именно собственото стопанство, защо на село кризата не се усеща при наличие на собствено стопанство? Аз съм твърдо обеден с преспкетивте за напред именно собствена земя и култивацията ще е в пъти по ценно от което се сетите сега. Както и съм убеден че и капитализма в чистия си вид не съществува, а само в смесен вид с държавата и както съм убеден че системата ще се видоизмени. НО винаги системата ще е една зад задкулисно и тя е силните и слабите. Това е строя строя на силния от времето на оно.
 
От: Социализъм или Капитализъм?

Де видяхте социализъм в БСП? :shock: Освен С-то в абревиатурата. По-върли капиталисти, и то от най-дивите, историята не познава. Да сте видяли капиталист от развитите държави с вили в Швейцария и по архипелазите, да има хотели и дворци - на които и крале могат да завидят, да кара кола над милион долара, с милиони в швейцарски банки? При това без да работи?!
Видяхме "капиталистическа" Гърция докъде го докара. И не ми говорете за гръцки заплати и отпуски - изкуствени фискални пинизи.
Управленията на развитите държави станаха прекалено социални, за да компенсират всякаквите глупости, налагани от юридическото лоби. На много хора това не се нрави и се оттеглят максимално от държавата - на село, в къща и стопанство.
 
От: Социализъм или Капитализъм?

Вискяр, доста общо имаме, Я пиши труд как да култивираме земята на село, ако сме родени в града - точно това ми е на мен една от целите - си имам независимо мое стопанство :D
 
От: Социализъм или Капитализъм?

и там ли действа планът РанЪт ? не просто некомпетентност.
Не знам къде какъв план действа, но в България първо прецакаха кой каквото имаше спестено, включително пенсионния фонд от девет милиарда. След като лишиха българина от ѝмане, унищожиха високите технологии и наложиха висока цена на енергията.
Всичко това едва ли е от некомпетентност!
Всички следващи реформи - образование, здраве и т.н., вече може и да са от некомпетентност. Но това вече е без значение...
 
От: Социализъм или Капитализъм?

Вискяр, доста общо имаме, Я пиши труд как да култивираме земята на село, ако сме родени в града - точно това ми е на мен една от целите - си имам независимо мое стопанство :D

За да имаш независимост, трябва да имаш собственост.
Но собственост, която дава. Не някакво шибано апартаментче, ако ще и 300 квадрата да е. Или црън баварец, с който да дрифтиш. (По-бедняшкия вариант е Гоуф със спортно облекло.)
Десетина декара дават голяма възможност да си почти хранително независим. Още двайсетина, може би, дават и горивно-енергийна независимост. В България има силно слънцегреене за почти пълна енергийна независимост. Има достатъчно модерни технологии и техники, позволяващи с минимален труд да обработваш земята и да се храниш качествено и здравословно. При това конвенционално - с минимален допълнителен разход.

Верно трябва да седна зимата и да напиша нещо по-обстойно - как се казваше: Продавам ебук, как да живеем независимо.
За теб ще има един брой безплатно. Срещу, как се казваше: ревю. ;)

Наскоро наш общ познат - предприемач, няма да казвам името, се оплака, че все по-трудно си намира домашни пилета за ядене. Селяните били нахитряли и си ги ядели сами.
Пак същия, с частично мое упътване, вече раздава произведеното от него тази година. Понеже му е в излишък.
Само от дините не е доволен - били станали дребни и селски, а той ги обичал да са поне 10 кг парчето. Като че ли може да изяде толкова наведнъж... :lol:
Всяко живо нещо, особено пък срязано, половин час след откъсването или заколването, вече има съвсем друг вкус. :(
 
От: Социализъм или Капитализъм?

Оф топик: Вискяр Ти граовец ли си?
Едната ми прабаба е от с. Парамун.
Шоп съм до седмо коляно, докъдето си знам рода.
 

Горе