Съвет за открадната фейсбук страница

rak

Active Member
Тази нощ някой е откраднал страницата на един приятел и сега вече няма контрол върху нея. Дайте съвети какво може да се направи, за да си я върне? Човека е писал до фейсбук, но засега отговор няма.
 
От: Съвет за открадната фейсбук страница

Няма и да имаа..... след като той е единствения админ ...... няма връщане... индифицират човека от кога е админ и няма как да стане повече...
 
От: Съвет за открадната фейсбук страница

Не можете да направите нищо. Когато добавяш нови администратор на страницата, излизат това съобщение:

If you're adding a new admin, please note that anyone you add will have the same control as you. They can even remove you as an admin, and Facebook won't be able to add you back.

То краденето не става така - хоп и хайде. Страниците са ценен инструмент и който не може да ги стопанисва, като нормален човек, след това може да се сърди единствено на себе си.
 
От: Съвет за открадната фейсбук страница

Някой му знае паролата и мейла към профила ...
Не е много лесно да се хакне профил във фейсбук ...
 
От: Съвет за открадната фейсбук страница

Здравейте отново,

нещата се случиха така. Вчера към 1 часа откраднаха паролите за абв-пощата, на която е регистриран фейсбука, а оттам и на самия фейсбук. Докато се опитвахме да ги възстановим, хакерът е изтрил администраторските права на тримата администратори и е направил себе си админ. След като успяхме да влезем във фейсбук, видяхме, че той вече си ползва страницата като негова. Още не можем да върнем абв-то и едва ли ще успеем, защото те не възстановяват пароли.
 
От: Съвет за открадната фейсбук страница

Здравейте отново,

нещата се случиха така. Вчера към 1 часа откраднаха паролите за абв-пощата, на която е регистриран фейсбука, а оттам и на самия фейсбук. Докато се опитвахме да ги възстановим, хакерът е изтрил администраторските права на тримата администратори и е направил себе си админ. След като успяхме да влезем във фейсбук, видяхме, че той вече си ползва страницата като негова. Още не можем да върнем абв-то и едва ли ще успеем, защото те не възстановяват пароли.
Навремето се хвалеха (тези от абв-то), че като отидеш при тях лично, може да ти възстановят достъпа до акаунта ти (обявиха го публично в медиите преди време). Само дето си нямам идея как ще докажеш собственост върху дадения акаунт.
 
От: Съвет за открадната фейсбук страница

Здравейте отново,

нещата се случиха така. Вчера към 1 часа откраднаха паролите за абв-пощата, на която е регистриран фейсбука, а оттам и на самия фейсбук. Докато се опитвахме да ги възстановим, хакерът е изтрил администраторските права на тримата администратори и е направил себе си админ. След като успяхме да влезем във фейсбук, видяхме, че той вече си ползва страницата като негова. Още не можем да върнем абв-то и едва ли ще успеем, защото те не възстановяват пароли.
Ами за тази цел фейсбука се заключва. Така дори и да открадне паролата на фейсбука, няма да може да влезе, защото ще изпрати код за верификация на телефона на истинския собственик на профила. Скоро стана въпрос за това, но явно не четете какво си пишем във фб раздела. Не помня кой беше, но на някой друг също му бяха откраднали страницата. - http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=32846

Заключите ли си профила, никой не може да го хакне, освен ако не ви открадне/хакне и телефона.
 
Последно редактирано:
От: Съвет за открадната фейсбук страница

Страницата е на приятелка на сина ми, тая сутрин шок и паника, че страницата е отнета, но явно е човек, който познава момичето много добре, за да може да и открие паролата за пощата. Моя син само ми се кара, че разни откачени пароли слагам, дето трудно се помнят и нямат нищо общо с мен или семейството ми. Ами страницата има над 35 000 фена, обаче гледам, че блога на момичето си стои в информация, не е сменен.
 
От: Съвет за открадната фейсбук страница

Еми сигурно я познава, най-малкото щом и знае пощата. Кофти, но за това трябва да се пазите, това е, нищо повече не може да се направи според мен.
 
От: Съвет за открадната фейсбук страница

Аз им казах, ако не може да се възстанови достъпа, да вземат да пускат оплаквания за спам и да се блокира страницата, та и този, който я е хакнал, да не може да я ползва, защото страницата е изцяло некомерсиална и в нея не са пускани никакви реклами досега. Все има начини да се накара фейсбук да блокира някоя страница, ама те още се надяват на чудо.
 
От: Съвет за открадната фейсбук страница

дай линк към страницата....
 
От: Съвет за открадната фейсбук страница

Младежка некомерсиална страница с поезия и разказчета.
 
Последно редактирано:
ясно... еми братлее.. освен , че само можеш да я докладваш като за спам поне 100 човека ако я докладват.... ще замине иначе... за да си я върнеш .. едва ли... преди няколко дни бяха откраднали една моя страница от 4000 ама обаче.... тоя кадето я открадна бил забравил да ме махне.. сигорно някво келеме.. но .. какво да се прави ... трябва да слагате по сложни пароли ....
 
От: Съвет за открадната фейсбук страница

Добри новини, момичето си върна страницата.
 
От: Съвет за открадната фейсбук страница

Как?.... :)
 
От: Съвет за открадната фейсбук страница

Да не се е появила Добрата Фея?
 
От: Съвет за открадната фейсбук страница

:) Това е добра новина.
А като цяло за фен страниците - за съжаление в случаите на открадната страница нищо друго не може да се направи, освен да се организира едно групово докладване и така ще я свалят. Така никой няма да я ползва. Това се случи с една моя страница, която беше 52К.
А като цяло ФБ трябва да се замисли за тази шибана политика, която има за фен страниците, щото има фирми дето много сериозни пари наливат за реклама на техните фен страници, а по този начин нямат никаква сигурност. Това е огромен пропуск при Фейсбук, който определено им носи и сериозни загуби. Например аз вече спрях да рекламирам при тях, след като ми откраднаха фен страницата....
 
От: Съвет за открадната фейсбук страница

Страницата се върна, благодарение на това, че крадеца я върна сам доброволно. Наистина фейсбук няма съпорт и не обръща никакво внимание на проблемите на потребителите си. Аз лично не обичам фейсбук и не развивам нито профили, нито страници там, защото това е въздух под налягане - всеки миг труда ти отива по дяволите.
 

Горе