Съвет за по-бърз сайт

irkum

New Member
Моля за съвет как да забързам сайта си
на компютър се представя горе-долу добре, но на мобилен е кофти
 
Моля за съвет как да забързам сайта си
на компютър се представя горе-долу добре, но на мобилен е кофти
При мен лети, зарежда си под секунда.
 
Летят само кешираните страници, пробвай да отвориш нещо от под менютата!
Менютата също са ОК. Единствено като отворя даден продукт бави малко повече, ама не е фатално :)
 
Eliminate render-blocking resources - 3.92s

Reduce unused CSS - 1.47s

Serve images in next-gen formats - 1.10s

Мисля, че това са проблемите :) , но какво да направя?
 
Eliminate render-blocking resources - 3.92s

Reduce unused CSS - 1.47s

Serve images in next-gen formats - 1.10s

Мисля, че това са проблемите :) , но какво да направя?
Не се занимавай с глупости, настрой си кеша и не им обръщай внимание на тези цифри!
 
Не се занимавай с глупости, настрой си кеша и не им обръщай внимание на тези цифри!
Не го подвеждай.
На всичко трябва да се обръща внимание.

Като цяло е добре сайта, малко неща има да се бутнат и ще почне да зарежда приемливо. Сам обаче една ли ще се справиш.
 
На всичко трябва да се обръща внимание.
Защо? Сайтът е почти сатичен и с кеш няма да има разлика в зареждането! Обръщането на внимание на всичко, за мен, е загуба на време и пари!
 
Защо? Сайтът е почти сатичен и с кеш няма да има разлика в зареждането! Обръщането на внимание на всичко, за мен, е загуба на време и пари!
Дори и в статичния HTML има значение размера на CSS/JS/Images, размера на изображенията и типа и тн.
 
След кеш няма абсолютно никакво значение за скороста!
Така навремето един мастър от форума ми оряза снимките и ги компресира, за уж по-бързо зареждане, хем му платих, хем после сумати време ги оправях. Много е важно на кой ще налетиш, щото вместо да ти помогнат ще ядеш дървото. От форума се доверявам само на теб и още един човек, но и на двама ви кеша не е от силните ви страни!
 
Последно редактирано:
Разкарай WooCommerce, Elementor, както и всичките шитави адони за тях.
Остави само една форма за бърза поръчка.

... и ще литне.
 
След кеш няма абсолютно никакво значение за скороста!
Не си прав но няма да спорим :D
Ако все пак ти е интересно прочети какво се случва след кеширане и що е то кеш.
 
Не си прав но няма да спорим :D
Ако все пак ти е интересно прочети какво се случва след кеширане и що е то кеш.
Няма лошо да поспорим, без лоши чувства! Доста съм чел за кеша и още чета, но със сигурност има още много да уча. Най-общо, кеша е предварително заредена страница и когато кликнеш на нея тя директно се предоставя, без да се зарежда отново цялото и съдържание, кодове и тн. Дали е 1мб или 5мб страницата има значение само при първото отваряне или прелоада. Би ми било интересно да чуя твоето мнение. Плъгините, които ползвам за кеш имат опции за минимизиране, комбиниране и оптимизации на css, html и куп други опции като оптимизации на снимки във wepb формат.
 
Няма лошо да поспорим, без лоши чувства! Доста съм чел за кеша и още чета, но със сигурност има още много да уча. Най-общо, кеша е предварително заредена страница и когато кликнеш на нея тя директно се предоставя, без да се зарежда отново цялото и съдържание, кодове и тн. Дали е 1мб или 5мб страницата има значение само при първото отваряне или прелоада. Би ми било интересно да чуя твоето мнение. Плъгините, които ползвам за кеш имат опции за минимизиране, комбиниране и оптимизации на css, html и куп други опции като оптимизации на снимки във wepb формат.
Човече, не се занимавай да обясняваш на опитен програмист какво е кеш без дори да разбираш смисъла. Първо кешовете са много видове и на различни места. Това, за което ти говориш вероятно е един от видовете плъгини на WordPress, който пази генерираните стариници от бекенда като статични и ги предоставя готови при повторно посещение.
А това, че няма значение дали страницата е 1 или 5MB направо ... :eek::eek::eek: дай да ги правим по 50
 
О, не, далеч съм от идеята да обеснявам на Sky, напротив надявам се той да обясни и да науча нещо. Аз споделям моя практичен опит и в случая - продължавам да твърдя, че най-лесния, евтин и практичен начин за повишаване на скороста на зареждане е кеш. И да, говаря за кеш от рода на litespeed, който пази генерираните стариници. Наистина неразбирам какво значение има за скоростта, дали страницата е 1 или 5MB, когато е предварително генерирана! Ако ми остане време, ще намеря накоя голяма страница и ще ти покажа как се зарежда светкавично!
 
А това, че няма значение дали страницата е 1 или 5MB направо ... :eek::eek::eek:
Ето, страницата е с видео и е 5мб - https://milliontoys.eu/ . След кеш и оптимизация отстрана на кеш плъгина, който не е от най-добрите на този сървър, зарежда за Load: 205 ms. Какво повече да искам от към скорост?
 

Горе