Създаване на сайт

vlado520bmw

New Member
Здравейте. Искам да направя сайт+форум. Въпросите ми са:
1.От каде да си взема хостинг и домейн?
2.Как да си инсталирам Wordpress за сайта ( как става точно?)
3.Каква програма да използвам за форума(по възможност най-лесната) Благодаря предварително! :)
 
От: Създаване на сайт

Хостинг и домейн можеш да си закупиш от всяка хостинг компания. Гледай да има база данни, защото някои фирми предлагат без (най-евтините варианти са без)
На някои хостинг компании го има качено и само трябва да избереш инсталирането му или си го дърпаш от официалния сайт, качваш си го на хостинга посредством ФТП и си го инсталирасх.
За форум има доста програми, една от безплатните и една от най-популярните е phpBB
 
От: Създаване на сайт

вземи си хостинг + домейн от суперхостинг да речем.
имаш си фантастико - това е в контролния панел и от него си инсталираш и WP и форуми и квото искаш. Бързо и лесно без никво FTP :)
Айде успех.
 
От: Създаване на сайт

Аха, мерси много :) А има проблем, че нямам кредитна карта, смисал не съм си направил още. Плащането само по този начин ли става ?
 
От: Създаване на сайт

Ако имаш пари в PayPal може да си закупиш от Superhosting , а и в Била има каси на EasyPay от където също може да платиш.
 
От: Създаване на сайт

Специално за суперхостинг може да си платиш и през каса на изипей, а такива каси има навсякъде
 
От: Създаване на сайт

Аха, трябва ми човек, който да ми изработи самия облик на сайта и форума, искам нещо оригинално (ест. срещу заплащане). От тези готовите на WP не мога да си избера подгодящо :)
 
От: Създаване на сайт

Аха, трябва ми човек, който да ми изработи самия облик на сайта и форума, искам нещо оригинално (ест. срещу заплащане). От тези готовите на WP не мога да си избера подгодящо :)
И какъв ти е бюджета?
 
От: Създаване на сайт

Предполагам достатъчен, дайте ми ориентировъчна цена за услугата която искам.
 
От: Създаване на сайт

Ако искаш специален дизайн - към 200-1000 лева ще ти вземат, зависи от офертите и качеството.
 
От: Създаване на сайт

Ясно, но аз не търся някоя фирма, а някой от тук във форума, който да ми вземе по-малко не искам нищо сложно просто не мога да работя с фотошоп, а на WP какви специални дизайно може да има, че да са толкова скъпи :)
 
От: Създаване на сайт

Нито разбираш от фотошоп както го казваш, нито можеш да си кодираш направения дизайн, нито можеш да си инсталираш УП-то а за форума да не говорим и се пазариш за 200 лв. Повечето няма да се навият да ти направят дизайна и др. защото от опит знаят че най-големите проблеми стават с хора, който не разбират и незнаят какво искат.
 
От: Създаване на сайт

За WP форуми има и като плъгини, аз съм доволен от Mingle Forum. А за инсталирането, има достатъчно видео уроци, където всичко е обеснено стъпка по стъпка. A с фантастикото е елементарно.
 
Последно редактирано:
От: Създаване на сайт

Ясно, но аз не търся някоя фирма, а някой от тук във форума, който да ми вземе по-малко не искам нищо сложно просто не мога да работя с фотошоп, а на WP какви специални дизайно може да има, че да са толкова скъпи :)
Забрави някой тук да ти направи къстъм дизайн за Уордпрес.
Не че няма да има желаещи - много ще са. Ама всичките ще искат да ти направят само едно ПСД и толкоз.
После трудно ще намериш кой да ти го кодира в ХТМЛ/ЦСС.
После ще ти трябва трети да ти го интегрира в Уордпрес.
А някъде по веригата някой ще те скамне...

Ако все пак намериш някой дето да може всички тия работи наведнъж, примерно аз (неска съм скромен :p пу да не ми е уроки), той вероятно ще ти излезе по-скъпо от фирма.

Извод - намери си готова тема.

По останалите въпроси нетят е пълен и преливащ с инфо. Включително и тоя форум.

ПС: А субективно такива въпроси ме дразнят, щото са банални, безинтересни, и предполагат мързел от страна на питащия.
 
Последно редактирано:
От: Създаване на сайт

Абсолютно си прав (малкия шрифт)!

Към автора:
1. приготвяш прилична сума пари и търсиш някой да ти свърши цялата тази работа
2. почваш да четеш, а не да пускаш теми и се учиш на УП, Фотошоп, ХТМЛ,ПХП и квото се сетиш, че ти трябва
3. забравих ли да спомена, че трябва доста да четеш, ако не си склонен да плащаш?
4. от пусната тема тук няма да имаш никаква полза, нито някой в детайли ще ти казва как да си купиш сайт, нито как да го настроиш, нито как да инсталираш УП, нито пхпбб и тн.
5. на общи въпроси, ще получаваш и общи отговори
 
От: Създаване на сайт

Така, взех си хостинг и домейн от супер хостинг. Сега искам да инсталирам пхбб форум и да започна само с форум. Ако може да ми покажете някой урок или да ми дадете някакво инфо как се инсталира, че тук нещо не можах да намеря. Благодаря предварително :)
 

Горе