Оказва се, че имам няколко несъвместими плъгина и поради тази причина не мога да ползвам тази фунцкия.
Сега попаднах на поста,
очакваше се (несъвместими плъгини са често срещан проблем). Освен това оптимизирайте и поправете база данни на WordPress.
Изчистете и изключете ревизиите. Използвайте качествен хостинг. Използвайте кеширане. Общо-взето има доста възможни причини за проблем
ите. Ето защо е нужно да се видят статистиките за зареждане на страниците и да се определи къде са грешките.
Като цяло, за 2023г. по тестове за производителност класацията изглежда така:
1. Opencart
2. Prestashop
3. Woocommerce
Въпреки това, Opencart (след намесата на някой "корифей"), също може да даде проблеми. Например големият DOM, може да увеличи използването на паметта, и ще доведе до по-дълги стилови изчисления.
По принцип WordPress е моx любим cms, но тя е платформа за блогове и по принцип
не е предназначена за създаване на електронна търговия. Доста хора биха казали WooCommerce е бавен, че е по-добре е да използвате CMS, който е създаден за управление на електронната търговия като Opencart, PrestaShop или Magento. В някои случаи това е вярно, но не защото WooCommerce е бавен. Определено WooCommerce е тежък плъгин, които забавя WordPress. Той добавя
куп javascript и CSS към страниците на вашия сайт, за да работят, и разбира се изпълнява допълнителни заявки към базата данни. Но това е
поради компромиса да се използва
WordPress за E-commerce и съответно това довежда до инсталирането на поне 10-15 плъгина, които зареждат своите
javascript и CSS, правят заявки. От друга страна, WordPress има много предимства.
Доста често напоследък е практика е да се използват и Visual builder-и, което помага за създаване на WordPress сайт лесно. Ако сте начинаещ и нямате опит в кодирането, визуалният конструктор може да ви помогне най-много да създадете първото си онлайн присъствие. Използването на визуален конструктор обаче може да добави
излишен обем към вашия уебсайт. Когато вашият уебсайт се разраства, вашият визуален конструктор може да повлияе на последователността на данните на уебсайта ви. Това може да окаже влияние върху времето за зареждане на уеб страницата и дори може да доведе до грешки в кодирането на бекенда.
Проблем с темата. Много теми са красиви и добре направени, но зареждат огромно количество ресурси.
css и js файлове, които не се използват, но увеличават обема на страницата и броя на заявките. Тези файлове, дори и да не се използват, трябва да се изтеглят от браузъра при всяко показване на страницата.
Изображения. Оптимизирайте WordPress изображенията.
Премахнете ненужните добавки.
Инсталирането на прекалено много плъгини и оставянето им неизползвани може да раздуе сайта ви. Освен това може да ви струва пробив в сигурността. Така че проверете всеки инсталиран плъгин и се уверете, че използвате точния брой плъгини, от който се нуждаете. Излишните плъгини могат да добавят допълнителна тежест и да направи сайта ви по-бавен от необходимото.
CDN?
Базата данни на вашия уебсайт се използва за съхраняване на данните и прехвърлянето им, когато бъде извикана от вашите посетители. Има голямо влияние върху ефективността на уебсайта. Така че, опитайте се да намалите натоварването колкото можете на базата данни на вашия сайт.
Ако имате много публикации и метаданни за организиране, помислете дали да не направите своя собствена схема за базата данни. Това ще ви позволи да организирате всичко по-ефективно.
Най-вероятно вашата мултимедия се съхранява в различни папки като файлове на уебсайта ви. Ако намерите мултимедия, която се съхранява в базата данни, превключете към опция за външно съхранение или преместете тези файлове в друга част от уебсайта си.
Когато става въпрос за уебсайт на WooCommerce, който обработва много продукти, трябва да се имат предвид следните основни фактори:
Надежден управляван хостинг на WordPress: ще трябва да използвате стабилна хостинг услуга, която осигурява необходимата производителност, памет и пространство за вашия уебсайт.
Трафик на уебсайта: определено ще имате нужда от кеширане (обект, страница, CDN и т.н.).
Вариации на продуктите: Ако имате продукт с много вариации, всичко се забавя. Ако вашият магазин има продукти с много вариации, трябва внимателно да тествате такива продукти. Това е така, защото
всяка вариация се добавя като подпродукт (скрит).
Разширения/плъгини на WooCommerce: трябва разумно да избирате външни плъгини/разширения. Някои плъгини преминават през всички продукти едновременно, което е проблем когато имате много продукти.
Изброяване на страници: ограничаването на продуктите на страница е жизненоважно. Извличането на всички продукти наведнъж трябва да се избягва. Тук на помощ може да влезе при някои случаи Lazy load.
Филтриране/Търсене: WP-заявките трябва да бъдат подготвени правилно при търсене/филтриране на данни. В противен случай може да отнеме твърде много време, докато уебсайта покаже резултати.
Табло за управление на WordPress: може да се наложи да деактивирате някои функции в административната област (функции, които изискват генериране на данни от всички продукти).
И не на последно място: Проблемът е вероятно плъгин/и, който попълва таблицата _postmeta. Проверете кои го правят, съвместими ли са и дали са ви необходими.
Изводът е, че всеки уебсайт за електронна търговия, който обработва много продукти, изисква специфичен подход и ефективността на уебсайта трябва да бъде тествана, преди новите функции да станат активни. Същото важи и при "обновления".