Трябва ли 3-ти март да е национален празник на България

Трябва ли 3-ти март да е национален празник на България

  • да

  • не

  • не знам


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Епа, намират си. Миналата седмица (делничен ден) виках полиция на едни веселяци над нас, дето се бяха заблудили, че ще ми дънят чалга цяла нощ. Курбан си правил човека. Курбан! Тва па що за простотия е?
на теб рано сутрин в 6 часа не са ли ти викали полиция , че пускаш прахосмукачката и им тропаш? :)
 
Епа, намират си. Миналата седмица (делничен ден) виках полиция на едни веселяци над нас, дето се бяха заблудили, че ще ми дънят чалга цяла нощ. Курбан си правил човека. Курбан! Тва па що за простотия е?
Кво искаш, човека живее втори живот. То пък като го види оня горе как го празнува, май пак ще поиска неготово тяло.
Тва все едно сащ-ците да сменят деня на независимостта с хелуин или деня на благодарността. Тъпо, тъпо, про-100 Киро тъпо.
Остави ги на мира, милите имат нямат 4 празника на кръст с тяхната история. Аз искам да имаме дори още, нямаме за кукерите, както те си имат хелуин и мексиканците - деня на мъртвите. И си е пак християнски - гоненето на злото. Мога да дам идеи за няколко празника, дори някои биха се класирали за национални абсолютно свободно.
 
на теб рано сутрин в 6 часа не са ли ти викали полиция , че пускаш прахосмукачката и им тропаш? :)
Е пак е добре. А да се събуждаш от това как на съседката и се бие главата в таблата на леглото, защото мъжа и става сутрин презареден, направо режещ диаманти. Ей това е кофти звуци. Някакво драние на опусоми.
 
на теб рано сутрин в 6 часа не са ли ти викали полиция , че пускаш прахосмукачката и им тропаш? :)

Кой да ми викне полиция - семейството? Щото ни сме в къща и съседите не чуват шума. :p

Аз съм от хората, които изключително държат да не нарушават почивката на околните. Последно си позволих да огласям махалата с тримера, ама нямаше как да чакам до обедно време, щото в жегата трева не се коси. ;)
 
  • Love
Реакции: Vbb
Да, но не съм жълтопаветник, не помниш.
Подкрепяш всичките им дебилизми, па нищо, че не ходиш на организираните от посолството протести. Това са формалности.

Важното е, че се гушнахте арестувани и арестуващи и от нямане какво да правите, ще унищожавате и малкото българщина, дето е останала.
 
Иначе, гласувах с Да, ЕСТЕСТВЕНО. Денят, в който се ражда третата българска държава е най-добрият възможен вариант за национален празник.

Да се изтрива едно ключово за държавата ни събитие, само защото в момента е политически неудобно да се отбелязва приноса на Царска Русия в освобождението ни, е проява на дебилизъм. Именно затова в анкетата с ''против'' са се отчели дебилите, сред които и Ретарда под един от многото му профили ''null''.
Хванала си нишката.
Въпросът не е за Русия.
По-скоро Русия е предтекста за да да бъде свален 3-ти март.

Трябва да е нещо по-общо, какъвто празник е 24-ти май. Който също е сериозна дата. Но много добре си чактисала смисъла.
Знаем че има самостоятелни опити, например Априлското Въстание.
С логичен завършек. С кремъклийки и ножове не можеш да пребориш топове.

И отделно ми се струва, странно, че темата за 3-ти март се възприема анти ДПС.
За мен не е нито анти ДПС, нито про Русия.
Знаеш, че това е дата на която се подписва един договор, според който тази държава получава нов живот.
 
Подкрепяш всичките им дебилизми, па нищо, че не ходиш на организираните от посолството протести. Това са формалности.

Важното е, че се гушнахте арестувани и арестуващи и от нямане какво да правите, ще унищожавате и малкото българщина, дето е останала.
100 пъти ти казах, че не гласувах на тези избори. Не съм се гушкал с никого. Нищо не помниш. Намали алкохола :)
 
да се документира в СТЕНАТА НА СРАМА , че и цървулетко фашистички @Sky се присъедини към отбор дебилски ;-)
1690615253287.png
 
дъртото комунде следи зорко резултата, партията му е наредила сигурно
 
Не, 6 или 22 септември, за мен, са по-подходящи.
Но ако алтернативата е само 24 май, по-добре да си остане 3-ти март.
 
Санстефанският договор, макар и предварителен, все пак маркира края на войната и е някакъв вид формално признаване на независима България, въпреки всичките условности и противоречия. Съединението е вероятно сходен по значимост празник, предвид че сме си го извоювали сами. Независимостта е някак на заден план и по-скоро не е толкова подходяща за национален празник, колкото другите две събития. На 24-ти май се празнува съвсем друго нещо, а не националната идея.

Националният празник на Сърбия е денят на избухването на първото им въстание срещу Османската империя и обявяване на първата сръбска конституция няколко десетилетия по-късно, на Гърция - денят на избухването на тяхното освободително въстание-война срещу Османската империя, а на Румъния - тяхната версия на Съединението. В този контекст празнуване на Санстефанският договор изглежда като странен избор, но все пак не смятам въпросът за толкова важен, че в момента да се занимава обществото с него. По-важното е хората да са наясно как са протекли събитията и процесите, довели до Освобождението и продължили след него, вместо да се придава прекалена значимост на един-единствен акт, пък бил той и обявеният за национален празник Санстефански договор.
 
Последно редактирано:
дъртото комунде следи зорко резултата, партията му е наредила сигурно
даааа виж как позна :) Каня те на събора на Бузлуджа днес на ядене пиене и .... ти си знаеш :)
 
Ужас, комунделски събор ли има на бузлуджа
е не бе фашистки ще има... междудругото кога е твоя празник на Бандера?
 
Санстефанският договор, макар и предварителен, все пак маркира края на войната и е някакъв вид формално признаване на независима България, въпреки всичките условности и противоречия. Съединението е вероятно сходен по значимост празник, предвид че сме си го извоювали сами. Независимостта е някак на заден план и по-скоро не е толкова подходяща за национален празник, колкото другите две събития. На 24-ти май се празнува съвсем друго нещо, а не националната идея.

Националният празник на Сърбия е денят на избухването на първото им въстание срещу Османската империя и обявяване на първата сръбска конституция няколко десетилетия по-късно, на Гърция - денят на избухването на тяхното освободително въстание-война срещу Османската империя, а на Румъния - тяхната версия на Съединението. В този контекст празнуване на Санстефанският договор изглежда като странен избор, но все пак не смятам въпросът за толкова важен, че в момента да се занимава обществото с него. По-важното е хората да са наясно как са протекли събитията и процесите, довели до Освобождението и продължили след него, вместо да се придава прекалена значимост на един-единствен акт, пък бил той и обявеният за национален празник Санстефански договор.

Без 3-ти, нямаше да има разделение и после съединение.

Разделението идва от страха на запада да има още една голяма Християнска държава, то за тва е и цялата драма със Стефанския договор, щото Русия не си изпълнила договорката.

Между другото някой чел ли е текстовете на договорите?

Санстефански:

Берлински:
 
Намали алкохола
Настояваш майка ти да стане централен обект на разговора ли? Щото това ще се случи на всеки, който прави подобни внушения. Последно предупреждение и после няма да ревеш. ;)
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Без 3-ти, нямаше да има разделение и после съединение.

Разделението идва от страха на запада да има още една голяма Християнска държава, то за тва е и цялата драма със Стефанския договор, щото Русия не си изпълнила договорката.

Между другото някой чел ли е текстовете на договорите?

Санстефански:

Берлински:

Християнството няма общо. Разделението идва от това, че другите Велики сили се страхуват, че България ще е подчинена на Русия, което ще осигури на последната прекалено голямо влияние на Балканите, а в допълнение Русия играе същата игра и със Сърбия. В последствие тези страхове се оказват основателни, тъй като Русия действително се опитва да превърне България в своя марионетка, поради което има и разрив в отношенията ни.
 
Християнството няма общо. Разделението идва от това, че другите Велики сили се страхуват, че България ще е подчинена на Русия, което ще осигури на последната прекалено голямо влияние на Балканите. Да не забравяме, че Русия играе същата игра и със Сърбия. В последствие тези страхове се оказват основателни, тъй като Русия действително се опитва да превърне България в своя марионетка, поради което и има разрив в отношенията ни.

Говорим за едно и също, точно за това не искат голяма Християнска държава. България е вечната жертва на запада заради страха им от Русия.
 
Говорим за едно и също, точно за това не искат голяма Християнска държава. България е вечната жертва на запада заради страха им от Русия.
България е колкото жертва на Запада*, толкова и на Русия в игрите им за надмощие и интереси.

*Не е много правилно да се групират всички Велики сили без Русия като "Запад". Всяка от тях си е поотделно, всяка със собствени интереси и виждания. Включително част от Запада е бил съюзник с Русия срещу друга част от Запада.
 

Горе