Трябва ми помощ за СЕО оптимизация

arcsales

Active Member
Здравейте,
Преди всичко нека кажа, че не съм СЕО специалист и всъщност съм далеч от тази мисъл.
Трябва ми човек с познания и умения в областа на СЕО оптимизацията, за да свърши тежката част (мислене и обяснение) по оптимизирането на сайта ми за обяви.
Помоща може да бъде платена или не...според зависи от предложението и договорката.
Които желае моля да се свърже с мен да обсъдим подробности, а ако искате също съм съгласен да разнищим някой допълнителни неща тук във форума.

Чел съм доста и това, което най-много ме обърква е множеството страници с различни ключови думи, а още по-лошото е компютърната неграмотност на потребителите, защото меко казано разчитаме на хора, които нямат никаква идея що е то ключова дума да пишат такива и да привличат трафик, както за тях самите така и за сайта ни.
 
От: Трябва ми помощ за СЕО оптимизация

Исках да ти кажа, че никой не тъси сайт за обяви по ключови думи
Всеки натиска базар.бг или олх
Или специализирани форуми
Аз ладата на баща си продадох в ладафорума

Помисли за специализация на обявите и форум

Като пример ти давам фотофорума, никой не купува проф апарат втора ръка от олх, а само от базара на фотофорума
И това е единствената причина да си пазя регистрацията в този идиотски фотофорум
 
Последно редактирано:
От: Трябва ми помощ за СЕО оптимизация

Исках да ти кажа, че никой не тъси сайт за обяви по ключови думи
Всеки натиска базар.бг или олх
Или специализирани форуми
Аз ладата на баща си продадох в ладафорума

Помисли за специализация на обявите и форум

Като пример ти давам фотофорума, никой не купува проф апарат втора ръка от олх, а само от базара на фотофорума

Още един вариант, реклама в национален ефир, радио, адуърдс, фейсбук и т. н.
 
От: Трябва ми помощ за СЕО оптимизация

Разбирам напълно концепцията за специализираните сайтове. В дългосрочен план сайта ми ще претърпи промени, но за начало ще трябва да е така, както е защото мнозинството е насочено към такива сайтове.

Относно рекламата: да и аз обмислях няколко по-мащабни варианта за реклама включително облепянето на автомобили със стикери и т.н.
 
От: Трябва ми помощ за СЕО оптимизация

@Fozzy това е колегата от форума на който можеш да разчиташ, ако искаш се свържи с него. Иначе няма смисъл според мен да се занимаваш с "инвалиди" ;)

Проектите му са тук rank.bg
 
Re: От: Трябва ми помощ за СЕО оптимизация

Още един вариант, реклама в национален ефир, радио, адуърдс, фейсбук и т. н.

Тук идва малко дебело. Но пък за да се борят гореспоменатите брандове си се иска добър бюджет за това. Моя съвет е да се оправи всичко технически, колкото да имаш една здрава платформа, на която да стъпиш и работиш за по-добро класиране. Вече след това идват и бюджетите за реклама. Като цяло ти е нужно повече цялостна маркетинг стратегия, отколкото само оптимизация.

И аз давам глас за Фозито. :)
 
От: Трябва ми помощ за СЕО оптимизация

@Fozzy това е колегата от форума на който можеш да разчиташ, ако искаш се свържи с него. Иначе няма смисъл според мен да се занимаваш с "инвалиди" ;)

Проектите му са тук rank.bg

уау, ако това са проектите на топ оптимизатора във форума, значи доста сте я закъсали :D

пп. не искам да си представям какво правят инвалидите
 
Re: От: Трябва ми помощ за СЕО оптимизация

уау, ако това са проектите на топ оптимизатора във форума, значи доста сте я закъсали :D

пп. не искам да си представям какво правят инвалидите

Това са проекти на поне 5 години, като не всички от тях в момента се поддържат и не на всички е правена оптимизация.

В момента имаме първо място (не първа страница) по 7 от 10-те най-трудни ниши в България за топ думите. При бърз брейнсторминг ще се сетите кои са.

Отделно имам лични БГ сайтове с по над 20 000 посещения дневно единствено от органичен трафик.

Един от новите ни клиенти постигна 450% увеличение в оборота от органик в рамките на три месеца. Друг (онлайн магазин отново) в рамките на 6 месеца увеличи посещенията си от органик от 30 на над 1200 дневно.

През годините смятам, че съм доказал на какво съм способен и неслучайно получавам препоръки от топ потребителите във форума, с част от които се познаваме лично, работили сме по общи проекти, а част от тях са и наши клиенти.

Така че, моля без излишни класификации при положение, че никога не сме разговаряли и нямаш представа относно професионалните ми компетенции, както и по какво и как работим.
 
От: Re: От: Трябва ми помощ за СЕО оптимизация

Това са проекти на поне 5 години, като не всички от тях в момента се поддържат и не на всички е правена оптимизация.

В момента имаме първо място (не първа страница) по 7 от 10-те най-трудни ниши в България за топ думите. При бърз брейнсторминг ще се сетите кои са.

Отделно имам лични БГ сайтове с по над 20 000 посещения дневно единствено от органичен трафик.

Един от новите ни клиенти постигна 450% увеличение в оборота от органик в рамките на три месеца. Друг (онлайн магазин отново) в рамките на 6 месеца увеличи посещенията си от органик от 30 на над 1200 дневно.

През годините смятам, че съм доказал на какво съм способен и неслучайно получавам препоръки от топ потребителите във форума, с част от които се познаваме лично, работили сме по общи проекти, а част от тях са и наши клиенти.

Така че, моля без излишни класификации при положение, че никога не сме разговаряли и нямаш представа относно професионалните ми компетенции, както и по какво и как работим.

имаи предвид, че портфолиото е с цел да покаже, какво си правил. Щом не си ги оптимизирал и не се поддържат, моят съвет е да ги махнеш, защото по-скоро пречат, от колкото да помагат.
 
Re: От: Re: От: Трябва ми помощ за СЕО оптимизация

имаи предвид, че портфолиото е с цел да покаже, какво си правил. Щом не си ги оптимизирал и не се поддържат, моят съвет е да ги махнеш, защото по-скоро пречат, от колкото да помагат.

Напълно си прав :) Като цяло съм замислил редизайн, но просто не остава време.
 
От: Трябва ми помощ за СЕО оптимизация

Рано сутин недейте така с лошо:)

Та да питам знаещите има ли смисъл да се отимизира сайта с обявите по ключова дума или да се гони бранд , както го правят големите играчи
 
Re: От: Трябва ми помощ за СЕО оптимизация

Рано сутин недейте така с лошо:)

Та да питам знаещите има ли смисъл да се отимизира сайта с обявите по ключова дума или да се гони бранд , както го правят големите играчи

Бранд . :)
 
От: Трябва ми помощ за СЕО оптимизация

Всичко е важно. Пример някои пуска нещо в олх. Аз търся такова нещо. Единия вариант е да ида в олх и да напиша в търсачката това което търся(това ако саита/бранда е достатъчно популярен). Другия вариат е да напиша в гугъл какво търся и ако олх ми даде първи резултат отивам там.
 
От: Трябва ми помощ за СЕО оптимизация

Благодаря за препоръките и интереса.
Посъветваха ме да изчакам с оптимизацията поради факта, че имам малко обяви(материал) и каквито и стъпки да предприема в момента няма да имат достатъчен финансов отзвук в първите месеци след оптимизирането. Посещенията от директен, сосиален и реферален трафик се развиват експотенциално и тъй като СЕО трафика изисква стабилна инвестиция ще го оставя за по-късен период, когато ще доведе до по-голяма и бърза възвращаемост.
 
Re: От: Трябва ми помощ за СЕО оптимизация

Всичко е важно. Пример някои пуска нещо в олх. Аз търся такова нещо. Единия вариант е да ида в олх и да напиша в търсачката това което търся(това ако саита/бранда е достатъчно популярен). Другия вариат е да напиша в гугъл какво търся и ако олх ми даде първи резултат отивам там.

Да, нещата са взаимосвързани, но определно не е добър вариант да се изберат няколко думи и да се оптимизира само по тях. Затова дадох и съвет за градене на бранд.
 
От: Трябва ми помощ за СЕО оптимизация

Само да вметна нещо малко хейтърско...олх както и другите сайтове за обяви са направили търсачките си така, че изкуствено да подхранват платената си услуга за обновяване на обявите, като при търсене техните търсачки показват резултатите по хронологичен ред вместо по стойност на търсене. Тоест показват последните обяви, вместо това, което наистина отговаря на търсенето. За това хората напускат техните сайтове разочаровани и скачат в гоогле да си намерят това, което им трябва. Тоест гоогле в някой случай има по-голяма тежест понеже той не се интересува от платените услуги на олх и е много вероятно да покаже резултат от олх, който напълно отговаря на търсенето, но потребителя никога не е имал възможност да види заради ограниченията наложени от олх търсачката. Така и купувача и продавача остават незадоволени в повечето случай.

В моя сайт това нещо го няма...но всеки ден имам потребители с вече промити мозъци, който си трият обявите и ги постват на ново с надеждата, че ще закачат някой купувач.
 

Горе