Тъп проблем

danko6

Well-Known Member
Wordpress не разчита главно "В", проблема може да е и с други букви, но в статиите,където съм забелязал използвам "Ви", а ми го изписва така ".и", при Вие е същият проблем в-то се заменя с точка...

Сега побвах да изпиша думата "ПредВид", а резултата е ".ие". Най-вероятно е нещо от самата тема
 
От: Тъп проблем

Темата е платена от themeforest, но е правена от индиици и съпорта клони към 0-та. Преди имаше проблем кирилицата излизаше с ???? предположих, че е от енкодинга, тия 2 седмици си играха и казаха, че са го оправили. Питах ги какъв е бил проблема и те не можаха да обяснят :D Нямам време да преглеждам целия код на тая тема, та някой, ако е оправял такъв проблем да драсне за тия главни букви и точки ...
 
От: Тъп проблем

Темата е платена от themeforest, но е правена от индиици и съпорта клони към 0-та. Преди имаше проблем кирилицата излизаше с ???? предположих, че е от енкодинга, тия 2 седмици си играха и казаха, че са го оправили. Питах ги какъв е бил проблема и те не можаха да обяснят :D Нямам време да преглеждам целия код на тая тема, та някой, ако е оправял такъв проблем да драсне за тия главни букви и точки ...
Прати един линк към сайта на ЛС.
 
От: Тъп проблем

Аз имах подобен проблем с главно И в зенкарт - Оправих проблема като в configure.php вкарах този ред

define('DB_CHARSET', 'cp1251');

След това обаче трябва да редактираш всички наново, защото старите проблеми автоматично няма да се оправят - Но с новите текстове няма проблем
 
От: Тъп проблем

Това го пробвах, но с него не ставаше всичко излизаше на ????? тогава си го дефинирах на UTF-8 и всичко тръгна освен този проблем с тъпите главни букви. uphero сега съм свалил сайта понеже не ми се занимаваше с него, ако не намеря някакво инфо тия дни ще ти драсна ;)

Ако някой се сеща за нещо да драска :p
 
От: Тъп проблем

Да не е някой осран шрифт, който няма кирилица като хората.
 
От: Тъп проблем

И това го мислих, но на външен вид не ми биеше на нищо завъртяно

Добре де, виж в html-a как изглежда. Таке ще ограничиш търсенето на бъга до фронт/бек-енд.
 

Горе