Търся бърз Хост за wordpress и woocomerce

От Станимир стана на Кирил...
А заваленият и специфичен изказ показва че един и същ индивид ги пише тия смешки.

ПП: Това вече го бях постнал по-рано неска... Как ли е изчезнало?
 
Здравейте отново, търсенето продължава. След смяна на хоста и около месец проби нещата не се получиха, да некаже, че е по-зле. Основния проблем е админ панела - като работя в него и често се получава ерор 503 и сайта спира за кратко. Става винаги като рефрешна 3 страници в админ панела едновременно.
Това е моментното състояние на хостта в такъв случай:



UsageLimitFault
SPEED Usage199%200%0
I/O Usage2.39KB/s6MB/s0
IOPS110240
NPROC122200
Entry Processes22000
Physical Memory Usage966.56M2G0

Сайтът е с около 9000 хил продукти с вариациите. Може ли някой да го настрои и работи коректно или трябва да сменям платформата? Моля, някой с опит с подобен голям магазин на woocomerce да се свърже с оферта.
 
Прати данни на ЛС да погледна, че ми стана.
Залагам на куц плъгин.
 
........ След смяна на хоста и около месец проби нещата не се получиха, да некаже, че е по-зле.
Моля, някой с опит с подобен голям магазин на woocomerce да се свърже с оферта.

Мой цитат от първите редове на темата:

"И двете ти трябват, но без разработчик на който и хост да отидеш ще имаш проблеми."

Защо ли не съм изненадан. Какво стана накрая, cross-а и компания не можаха да го орпавят за 150 лв и сега вече търсиш адевкатна оферта?
 
Мой цитат от първите редове на темата:

"И двете ти трябват, но без разработчик на който и хост да отидеш ще имаш проблеми."

Защо ли не съм изненадан. Какво стана накрая, cross-а и компания не можаха да го орпавят за 150 лв и сега вече търсиш адевкатна оферта?
Кроса и компания изобщо не са работили по случая. Ако бяха, нямаше да го има този проблем.
 
Мой цитат от първите редове на темата:

"И двете ти трябват, но без разработчик на който и хост да отидеш ще имаш проблеми."

Защо ли не съм изненадан. Какво стана накрая, cross-а и компания не можаха да го орпавят за 150 лв и сега вече търсиш адевкатна оферта?
Не беше cross, сумата я оцели. Доволен съм от човека, който работи по сайта почти месец и определено помогна много, но има какво да се желае още. Искам човек занимавал с такъв тип сайтове . И да, търся адекватна оферта.
 
Сега е момента woocommerce guru -тата да изкарат едни бързи 6500. Аз ще изчакам още малко :)

Не разбрах номенклатурата от 9 милиона записа ли е или от 9 хиляди?
 
Сега е момента woocommerce guru -тата да изкарат едни бързи 6500. Аз ще изчакам още малко :)

Не разбрах номенклатурата от 9 милиона записа ли е или от 9 хиляди?
Продуктите са около 3 хиляди, с вариациите стават към 8 хил. Но всеки ден качвам нови и очаквам че ще станат 9 хил общо. И аз нещо неразбрах номенклатурата - 6500 ли мислиш, че ще струва такава услуга. В такъв случай няма ли да е по-добре да сменя платформата?
 
Продуктите са около 3 хиляди, с вариациите стават към 8 хил. Но всеки ден качвам нови и очаквам че ще станат 9 хил общо. И аз нещо неразбрах номенклатурата - 6500 ли мислиш, че ще струва такава услуга. В такъв случай няма ли да е по-добре да сменя платформата?
три са начините за избор на платформа:

1. Боджет - имам пари за woocommerce, чувал съм че е евтино, карам с него.
2. UX - мога да работя с woocommerce, не ми се занимава с друго.
3. Намерих един пич да ми направи магазин, който разбира само от Woocommerce - не съм разглеждал другите варианти, нямам техническо задание според дейността и нуждите.

В текущото ти положение вече имаш ясна представа какво искаш да постигнеш - трябва ти човек да направи анализ на състоянието на сайта, да ти оцени "пътя от точка А до точка Б", да потърсиш индикативни оферти от други фирми за смяна на платформата и да сравниш двете възможности: поправка на текущата версия на сайта или смяна на платформата.

Между временно можеш да прескачаш от хостинг на хостинг като прострелян скакалец с надеждата, че това ще реши проблема.
 
Последно редактирано:
Плана който си избрал в https://coolicehost.com при правилно конфигуриран уеб сайт може да издържи няколко хиляди едновременно на линия и силно се съмнявам проблема да е в хостинга защото точно за тези планове използват Litespeed Enterprise това е най-доброто на пазара.

Намери човек който да ти вдигне един нормален магазин а не блог хуйня която да се ползва за магазин!

Проблема не ти е в хостинга а в шит файловете които си качил на хоста!
 
Плана който си избрал в https://coolicehost.com при правилно конфигуриран уеб сайт може да издържи няколко хиляди едновременно на линия и силно се съмнявам проблема да е в хостинга защото точно за тези планове използват Litespeed Enterprise това е най-доброто на пазара.

Намери човек който да ти вдигне един нормален магазин а не блог хуйня която да се ползва за магазин!

Проблема не ти е в хостинга а в шит файловете които си качил на хоста!
МмДа, ще има нов сайт, ясно е, но на woocomerce ли да го правя или да минавам на друга платформа е дилемата ? Поиграх си с престашоп и мн ми хареса контрол панела. А именно той ми е проблем. Когато почна да качвам продукти или правя други административни дейности стават сакатлъците. Никога съм нямал проблем с много хора едновременно на сайта. По принцип имам 200-300човека дневно. В много редки слуаи съм имал по няколко хиляди (8к макс) за ден и е нямало никави проблеми. Доколкото разбрах изработката на преста шоп е в пъти по-скъпа. Скъпата цена на изработката може ли да се конпенсира с по-евтин хост?
 
Понабримчва дб сървъра при странирането на списъка с продукти.
10к не би трябвало да е чак такъв проблем обаче.

Експортирай продуктите във файл и дай на Скай да тества.

С Престашоп най-вероятно ще се вкараш в много по-голям филм, с много повече неизвестни и като цяло ще хвърляш пари в тъмното с надеждата да потече топла вода.
 
МмДа, ще има нов сайт, ясно е, но на woocomerce ли да го правя или да минавам на друга платформа е дилемата ? Поиграх си с престашоп и мн ми хареса контрол панела. А именно той ми е проблем. Когато почна да качвам продукти или правя други административни дейности стават сакатлъците. Никога съм нямал проблем с много хора едновременно на сайта. По принцип имам 200-300човека дневно. В много редки слуаи съм имал по няколко хиляди (8к макс) за ден и е нямало никави проблеми. Доколкото разбрах изработката на преста шоп е в пъти по-скъпа. Скъпата цена на изработката може ли да се конпенсира с по-евтин хост?
Докато продължаваш да се чудиш от кое да спестиш ще имаш такива проблеми !
 
Плана който си избрал в https://coolicehost.com при правилно конфигуриран уеб сайт може да издържи няколко хиляди едновременно на линия и силно се съмнявам проблема да е в хостинга защото точно за тези планове използват Litespeed Enterprise това е най-доброто на пазара.

Намери човек който да ти вдигне един нормален магазин а не блог хуйня която да се ползва за магазин!

Проблема не ти е в хостинга а в шит файловете които си качил на хоста!
Според мен не обвинява хоста. Всеки тук е по-скоро зачуден какво чудовище си е развил с този WP. Но вече когато се осъзнае и проглема и по-лесно да се премине и към неговото лекуване. Както викаше психиатъра ми, най-важната стъпка от решаването на един проблем е да осъзнаеш, че имаш проблем. :)

Да не си лафим глупости - не виждам защо един добре направен, сетъпнат и оптимизиран Woocommerce да не може да издържи това, за което пишеш. Да не говори, че това не са кой знае какви посещение за онлайн магазин. Но ако ще го правиш или го дай на някой, който наистина знае какво прави или стой плътно до такъв човек при преправянето на сайта. Да следи всичко отблизо. Също така винаги може да погледнеш в страни - Opencart, Magento - ама там не знам дали ще удържиш, Drupal, защо не.
 
Благодаря на всички за мненията. Искам да е ясно, че в никакъв случай не обвинявам хоста ^^^ Чудя се има ли такова животно wp woocomerce с 10к+ продукта. Някой има ли, виждал ли е такъв wp woocomerce, който работи нормално, да сподели как е, на какъв план е и тн? Но от опит, не е от предположения, защото доста хора с woocomerce реват из нета със същите проблеми, когато стигнат голям брой продукти.
 
Благодаря на всички за мненията. Искам да е ясно, че в никакъв случай не обвинявам хоста ^^^ Чудя се има ли такова животно wp woocomerce с 10к+ продукта. Някой има ли, виждал ли е такъв wp woocomerce, който работи нормално, да сподели как е, на какъв план е и тн? Но от опит, не е от предположения, защото доста хора с woocomerce реват из нета със същите проблеми, когато стигнат голям брой продукти.
Да, има и магазини на Woocommerce с доста повече продукти и работят нормално. Хостинга се избира основно според трафика. Ако имаш минимален трафик и продължаваш да излизаш от всички ограничения на рерурсите проблемът е, че Woo не е оптимизиран достатъчно добре.
Това го казвам с уговорката, че не си на споделен хостинг.
 
Според мен не обвинява хоста. Всеки тук е по-скоро зачуден какво чудовище си е развил с този WP. Но вече когато се осъзнае и проглема и по-лесно да се премине и към неговото лекуване. Както викаше психиатъра ми, най-важната стъпка от решаването на един проблем е да осъзнаеш, че имаш проблем. :)

Да не си лафим глупости - не виждам защо един добре направен, сетъпнат и оптимизиран Woocommerce да не може да издържи това, за което пишеш. Да не говори, че това не са кой знае какви посещение за онлайн магазин. Но ако ще го правиш или го дай на някой, който наистина знае какво прави или стой плътно до такъв човек при преправянето на сайта. Да следи всичко отблизо. Също така винаги може да погледнеш в страни - Opencart, Magento - ама там не знам дали ще удържиш, Drupal, защо не.
На всяка една платформа могат да се омажат нещата така че да съсипе и много добре конфигуриран сървър но при WooCommerce шансовете за омазване са в пъти по-големи и много добре го знаеш това! Защото всеки слага плъгини и модули откъдето му кефне и купува шаблони на килограм правени от неизвестни индийци в Енвато.
 
Аз затова съм фен на
На всяка една платформа могат да се омажат нещата така че да съсипе и много добре конфигуриран сървър но при WooCommerce шансовете за омазване са в пъти по-големи и много добре го знаеш това! Защото всеки слага плъгини и модули откъдето му кефне и купува шаблони на килограм правени от неизвестни индийци в Енвато.
То щото на друга платформа не можеш да го направиш същото :D
 

Горе