Търся си работа

Lorra_Zaharievva

New Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Здравейте, не знам къде да публикувам, понеже съм нова в платформата, но се нуждая спешно от работа. Ученичка съм, но напоследък имам доста проблеми с родителите ми и желая да ставам все по-самостоятелна. Притежавам опит и познания най-вече за платформите Shopify и Ebay като съм качвала продукти там. Отделно в момента изучавам HTML и CSS, имам мечта да се науча да създавам сайтове. Мога да пиша и създавам статии също така. Ще се радвам, ако мога да бъда от полза на някого.
 
Създаването на сайтове ще се научиш само с практика, самите езици няма много да ти помогнат. За това, специално за това дерзание, трябва да пробваш да "бълваш" всевъзможни неща на всевъзможни платформи, започвайки с полулярни cms, после обикновени html странички, после по-сложни cms и накрая вече custom произведения на изкуството.
За другото ти дерзание, трябва само да си последователна и отговорна, но началото винаги е трудно. Тоест, започваш някъде на тънко/пробно - статии, ревюта, краснописни галимации и ако не ти писне, може и да започнеш да изкарваш пари от това ;)
А баш в конкретика, започваш да дебнеш всички теми в раздел "фрииииилансър" и където мернеш търсене за нещо - веднага пишеш ЛС на автора, показваш краснопис, даваш примери, пишеш нещо пробно.
Повярвай, не си единствената и няма да ти е лесно.
 
Копирайтинг е най-лесното начало. Предложи ниска цена в началото - 1.5 лв/100 думи или нещо от рода. Жените имат известно предимство в тоя бранш.

Като се позакрепи месечния бюджет или паралелно с горното, може да пробваш да развиваш ТикТок и/или Ютуб канал.

Правенето на сайтове най-добре го зарежи засега - ще отнеме мнооого време докато почнеш да печелиш като фрийленсър в нея сфера. Като завършиш училище, пробвай да влезеш в някоя фирма като стажант или джуниър дев. Ще се поподготвиш 2-3 месеца предварително и ше стане работата.
 
Здравей,

допада ми това, че си ученичка и искаш да работиш. Готов съм да ти дам възможност да пишеш статии за нашия дамски сайт (www.hubavajena.bg), като мога да ти предложа да го правиш на цената, която предложи колегата Noke - 1.50 на 100 думи текст.

Статиите следва да са с висока уникалност и не бива да има копирани изречения или цели абзаци от други места (проверяваме ги)

Можеш да разгледаш сайта и да прецениш дали ти се прави точно това. Темите не са много младежки, но работата си е работа :)

Ако имаш интерес, пиши ми съобщение.
 
Ако наистина имаш желание да работиш като програмист моят съвет е да зарежеш идеята да търсиш работа в момента. Най-малко защото едва ли ще изхарчиш парите за нещо кой знае колко смислено. Дори да е за нещо смислено, то със сигурност има и по-бюджетен вариант на същото.

Ако искаш да ставаш програмист ти трябват поне 2-3 години ежедневно учене за да може да си намериш добре платена позиция за младши програмист.

Ако изпуснеш времето за учене (което е до 18г) после става много трудно най-вече заради това че ще имаш по-малко свободно време.
Затова моят съвет е да инвестираш тези 2-3 години които ти остават за учене и ако си ги използвала
 
По-добре първо да избере какво иска да бъде. Програмист ( уеб или компютърен ( софтуер ), копирайтър ( писател си е на български или текстописец ), нещо каТ SEO или общ работник ИТ..... Последното е най-гадно, най-ниско платено, лесно, но същевременно отнемащо повече време и обезсмисля заплащането ама..... Програмиста е най-добре платен, най-трудна професия, по-добре да не изброявам здравословните неща, за тях на младини никой не го е грижа, чак кат осе о####м тогава. Но иначе бол работа за програмисти за софтуер / програмки / апликации ( apps ) за ios, android и т.н.т.н.т.нт.н.тн.тн.
 
Няма какво да избира на тоя етап... момичето си каза, че иска да изкарва някакви пари за да се разкара от техните ;) Какво точно иска, ще разбере чак след доста време. Тогава някъде ще разбере също, че програмиста сайтове не може да прави, както и обратното :D
Но до тогава има време, нека почне да пише статии, горе я оферираха. Е не е Оферта, ама ще натрупа опит. А ако държи да сбъдне мечтата си (що за мечта) да създава сайтове, ще си инсталира едно вп и ще си го чекне на воля, до като не почне да вади вид на изглед :)
 
Няма какво да избира на тоя етап... момичето си каза, че иска да изкарва някакви пари за да се разкара от техните ;) Какво точно иска, ще разбере чак след доста време. Тогава някъде ще разбере също, че програмиста сайтове не може да прави, както и обратното :D
Но до тогава има време, нека почне да пише статии, горе я оферираха. Е не е Оферта, ама ще натрупа опит. А ако държи да сбъдне мечтата си (що за мечта) да създава сайтове, ще си инсталира едно вп и ще си го чекне на воля, до като не почне да вади вид на изглед :)
Не е голяма оферта, ама Noke ги предложи тия пари, аз просто ги предлагам официално :D Вече се свързахме с момичето, нека пробва.

Иначе със сигурност ако се специализира в IT, ще има доста повече потенциал да прави пари, отколкото да пише кънтент. Според мен един ученик има достатъчно време едновременно да учи и да работи. Нека пише статии, а в същото време да учи. Младите хора, стига да решат, могат да спят по 5 часа на нощ. Да използва останалите 19 :)
 
Не е голяма оферта, ама Noke ги предложи тия пари, аз просто ги предлагам официално :D Вече се свързахме с момичето, нека пробва.
Недей така, създаваш тревоги на @bgtifo , който му изтриха темата. Как може да даваш шанс на млад човек да пише статии срещу заплащане... Някой ден може да се провъзгласи и за копирайтър :)

По темата: ако ти трябват бързи пари, писането на статии е окей като начало. Търси се и то доста, ако се стараеш може да припечелваш сносно.

За качване на продукти - тегаво е и слабо платено, става ако съвсем в нищо друго не си добра.

Html и css са добра основа, но само с тях не можеш да направиш сайт, който някой да купи. Като начало разъкай wordpress, най-лесен cms за начинаещи, може да скалъпиш сайт и без да разбираш от програмиране . Там освен css и html за промяна на дизайна на темата, може да си упражниш и понаучиш Javascript. Това са ти трите най-базови неща, които трябва да научиш, след това надграждаш с програмни езици.
 
Много благодаря на всички за съветите, които ми давате. За мен, да се занимавам с нещо онлайн, е много по-добро решение, от колкото да ме вземат на 4 часов работен ден като някоя сервитьорка или камериерка(понеже все още нямам 18) и по никакъв начин да не ми повлиае "опитът" в тези сфери занапред.
 
Много благодаря на всички за съветите, които ми давате. За мен, да се занимавам с нещо онлайн, е много по-добро решение, от колкото да ме вземат на 4 часов работен ден като някоя сервитьорка или камериерка(понеже все още нямам 18) и по никакъв начин да не ми повлиае "опитът" в тези сфери занапред.
Не че нещо, но не малко предприемачи са започнали именно от нещо подобно. И още нещо, всеки опит е важен, може би не за следващият ти работодател, но за лични нужди в живота. Наполовина е извън темата, но е и тема за размисъл :)
 
Много благодаря на всички за съветите, които ми давате. За мен, да се занимавам с нещо онлайн, е много по-добро решение, от колкото да ме вземат на 4 часов работен ден като някоя сервитьорка или камериерка(понеже все още нямам 18) и по никакъв начин да не ми повлиае "опитът" в тези сфери занапред.
Ако питаш мен, бегай надалеч от тези мизерии с онлайна и учи занаят/и, защото това да стоиш пред една светеща кутия по цял ден не е нормално. В близко бъдеще, сред морето от слаботелесни клавиатурни кретени ще имаш огромно предимство.
 
Желая да пробвам от всичко, до което ми позволяват годините хаха. Другата причина, заради която за сега се насочвам към тези среди, е именно настъпването на поредния локдаун, никой не знае до кога ще се повтаря този цикъл от събития, които вече всички знаем на изуст. За това намирам онлайн работата, за дори и моментна,но все пак полезна алтернатива.
 
Ако питаш мен, бегай надалеч от тези мизерии с онлайна и учи занаят/и, защото това да стоиш пред една светеща кутия по цял ден не е нормално. В близко бъдеще, сред морето от слаботелесни клавиатурни кретени ще имаш огромно предимство.

Остави момичето да прави каквото иска.
После цял живот ше стои пред печката да готви на мъжа и децата.
 
Остави момичето да прави каквото иска.
После цял живот ше стои пред печката да готви на мъжа и децата.
Тя ще е модерна дама и няма да има такива неща. Ако стане ИТ, значи ще изкарва достатъчно кинти, за да си ядат поръчано всяка вечер. И веднъж в седмицата ще идва някой да чисти :)
 

Горе