Търся: Търся човек за Оптимизация на скорост за Зенкарт

mantaman

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
26   0   0
Задачата се състои в следното

Сайт на Зенкарт трабва да покрие всички изисквания за скорост на теста за скорост на Гугле който можете да видите на този линк

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

Интересува ме само скоростта за десктоп

Сайта е версия Зенкарт 1.5.4 с базовата тема без модове

Който мисли че може да се справи да ми изпрати оферта на ЛС
 
От: Търся човек за Оптимизация на скорост за Зенкарт

Задачата се състои в следното

Сайт на Зенкарт трабва да покрие всички изисквания за скорост на теста за скорост на Гугле който можете да видите на този линк

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

Интересува ме само скоростта за десктоп

Сайта е версия Зенкарт 1.5.4 с базовата тема без модове

Който мисли че може да се справи да ми изпрати оферта на ЛС
Сайта да ми дадеш да погледна?
 
От: Търся човек за Оптимизация на скорост за Зенкарт

Сайта да ми дадеш да погледна?

Ти па къде се буташ :)
 
От: Търся човек за Оптимизация на скорост за Зенкарт

Само там, където разбирам :wink:

Ми тогава пиши си в офтопика ... специалист по всичко.
 
От: Търся човек за Оптимизация на скорост за Зенкарт

Сайта е на мои приятели и по стара форумна традиция не бих го споделил

Който има реален интерес и иска да изкара пари може да си свали последната версия на Зенкарт и да провери дали може да я оптимизира, ако успее ми праща оферта и линк към оптимизираният сайт и се договаряме
 
От: Търся човек за Оптимизация на скорост за Зенкарт

Тази тема е някакъв майтап
Никой сериозен оптимизатор няма дамси постави за самоцел да покрие този тест
Успех на всички ламери
 
От: Търся човек за Оптимизация на скорост за Зенкарт

Беджев това че ти не виждаш смисъл си е твой проблем - А да мислиш останалите за ламери е признак на лошо възпитание

Хората виждат смисъл в това нещо и искат да си платят ако има кой да им предложи съответната услуга - до тук поне двама проявяват интерес
 
От: Търся човек за Оптимизация на скорост за Зенкарт

Само изказвам мнение, което е и на много големи имена в бранша
Да дам ли примери ?
Ето мнение по въпроса https://www.cloxy.com/blog/overspeed/

Успех на колегите
 
От: Търся човек за Оптимизация на скорост за Зенкарт

Беджев това че ти не виждаш смисъл си е твой проблем - А да мислиш останалите за ламери е признак на лошо възпитание

Хората виждат смисъл в това нещо и искат да си платят ако има кой да им предложи съответната услуга - до тук поне двама проявяват интерес

В такъв случай цената би била двойна. Това значи да оптимизирам 2 сайта, не 1. Ако си навит, ок.
 
От: Търся човек за Оптимизация на скорост за Зенкарт

Беджев от кога Клокси стана мого големите имена в Бранша и защо реши че е светило от последна инстанция ????

аз пък наскоро попаднах тук във форума на една тема от най голямото светило Блинки в което е показано че е възможно сайт да отговаря на изискванията на Г.
 
От: Търся човек за Оптимизация на скорост за Зенкарт

Докажи ми обратното - покажи ми онлайн магазин покрил на 100% теста за десктоп и мобилни устройства и и работещ нормално без проблеми
Но практиката показва точно обратното - проблеми с кеширането, браузъра и затруднение на потребителите.
 
Последно редактирано:
Re: От: Търся човек за Оптимизация на скорост за Зенкарт

Докажи ми обратното - покажи ми онлайн магазин покрил на 100% теста за десктоп и мобилни устройства и и работещ нормално без проблеми
Но практиката показва точно обратното - проблеми с кеширането, браузъра и затруднение на потребителите.

Може, разбира се. Най-големият проблем е невъзможността за влияние върху външни ресурси - analytics, fb и т.н., но и това има решение. Просто в повечето случаи е нерентабилно и излишно да се занимаваш.

А и за мен инструмента на Google не е от голямо значение. Има сайтове, които хвърчат, а ги показва на червено, докато други реално са бавни, а инструмента свети в зелено.
 
От: Re: От: Търся човек за Оптимизация на скорост за Зенкарт

Може, разбира се. Най-големият проблем е невъзможността за влияние върху външни ресурси - analytics, fb и т.н., но и това има решение. Просто в повечето случаи е нерентабилно и излишно да се занимаваш.

А и за мен инструмента на Google не е от голямо значение. Има сайтове, които хвърчат, а ги показва на червено, докато други реално са бавни, а инструмента свети в зелено.

Нали се сещаш, че като не се интересува падаш назад в Google?
 
От: Търся човек за Оптимизация на скорост за Зенкарт

Точно така - PageSpeed не отразява реалната скорост на зареждане на сайта. Нищо подобно. Просто показва колко се е постарал фронтендърът да задоволи изискванията на Гугъл.

Специално за магазини е по-сложно заради многото динамични части и след всяка "оптимизация" трябва да се тества от-до дали нещо не се е счупило. Понякога е нещо неочебийно и се усещаш чак когато някой клиент изреве.

Освен туй PageSpeed не отчита кеширащи инструменти от рода на Varnish, Memcached и т.н., заради които може и да е проблем да минимизираш/комбинираш файлове например.
 
От: Търся човек за Оптимизация на скорост за Зенкарт

Точно така - PageSpeed не отразява реалната скорост на зареждане на сайта. Нищо подобно. Просто показва колко се е постарал фронтендърът да задоволи изискванията на Гугъл.

Специално за магазини е по-сложно заради многото динамични части и след всяка "оптимизация" трябва да се тества от-до дали нещо не се е счупило. Понякога е нещо неочебийно и се усещаш чак когато някой клиент изреве.

Освен туй PageSpeed не отчита кеширащи инструменти от рода на Varnish, Memcached и т.н., заради които може и да е проблем да минимизираш/комбинираш файлове например.

Факт е това, което си го писал, но в по-горното мнение се казва, че няма смисъл да се задоволяват изискванията на Google, което вече е абсолютна глупост.
 

Горе