Търся човек за оптимизация на сайт

От: Търся човек за оптимизация на сайт

Здравейте, да споделя и моите цени и какво включват - http://webtech.bg/seo/

Гаранциите ги предлагам, защото по този начин аз поемам риска и клиента залага на сигурно. Ясно е, че в SEO 100% гаранция за успех няма.

Поздрави

Колегата го е обяснил доста добре. Помислете преди да се доверите на СЕО-то с "гарантирана първа страница":
[video=youtube;RBr1FSU2uK0]https://www.youtube.com/watch?v=RBr1FSU2uK0[/video]
 
От: Търся човек за оптимизация на сайт

По-добре да гарантирам позиции от инкогнито режим на браузера (които между другото са почти точни - най-много да има разминаване с 2-3 позиции между различните потребители), отколкото да не гарантирам съвсем нищо и човека да си даде парите на доверие.

Разбира се, всеки си преценява ;)
 
От: Търся човек за оптимизация на сайт

cross - Cloxy има някой много погрешни схващания за seo-то, и не е добре точно него да даваш за пример. Иначе си е така, бягайте като "дявол от тамян" от всеки, който ви гарантира някакви резултати в seo-то.
 
От: Търся човек за оптимизация на сайт

Странникът, би ли се аргументирал моля те, че чак ми стана интересно с какво съм толкова опасен че давам някакви гаранции :D

Много просто - има трета страна в цялата работа и тя е Google. Ти в момента ми гарантираш, че той ще ме изкара на първа позиция....@Странник - всички имаме погрешни схващания за SEO освен най-големите, които не са и българи. А и уникален SEO оптимизатор, който да не е бил част от компанията, не съществува, защото Гошо не спи..
 
От: Търся човек за оптимизация на сайт

ninjaprog - ти от своя страна донякъде си прав, но по темата е приказвано толкова много, включително в този форум, та не смятам да навлизам в подробности. Просто според мен е малко некоректно към клиент да му се гарантира нещо, което не зависи от нас. По този начин клиента остава с определени очаквания, че сайта му непременно ще се класира на дадената позиция, и ако това не стане...
 
От: Търся човек за оптимизация на сайт

Ако това не стане, връщам парите. Описано е в договора. Това си е моя маркетингова стратегия, аз да поема риска вместо клиента.
Описано е и че резултатите се гледат от инкогнито режим на браузера, както и преди това обсъждаме темата за персонализираните резултати и че точна поцизия няма.

Cross още в началото на темата написах, че аз поемам риска.

Ако все пак правя нещо нередно, ще се радвам да ми го изясните.

Поздрави :) :roll:
 
От: Търся човек за оптимизация на сайт

Абе хора, защо не показвате портфолиото си, та да видим по кои ключови думи сте успели да сте на върха. Гледам всички които си предлагат услугите само се хвалят, обещават, ама сайтовете им боси и голи. Значи дизайнерските сайтове имат портфолио на нещата които са правили, а в нито един сайт за оптимизация липсва портфолиото. Много странно :)
 
От: Търся човек за оптимизация на сайт

Абе хора, защо не показвате портфолиото си, та да видим по кои ключови думи сте успели да сте на върха. Гледам всички които си предлагат услугите само се хвалят, обещават, ама сайтовете им боси и голи. Значи дизайнерските сайтове имат портфолио на нещата които са правили, а в нито един сайт за оптимизация липсва портфолиото. Много странно :)

Абсолютно съгласен!
 
От: Търся човек за оптимизация на сайт

Сигурно за първи, може би и за последен път в живота ми съм съгласен със Странникът, наистина няма как да се дадат гаранции в SEO. Само ще дам пример, че преди влизането на Пандата и Пингвина, заедно с моя партньор бяхме на първи позиции на думи и фрази като "мебели, самолетни билети, обяви за работа, градини, машини" и доста други силно конкурентни. След това всички сайтове бяха баннати и не възвърнаха позиции поради спецификата си. Ако се случи нещо подобно отново без никой да има вина реално?

Новите тенденции плюс това се променят всекидневно почти, като всичко зависи от Гугъл, гаранции трудно могат да се дадат. Затова и взимам тройно по-евтино за SEO като фрийленсър, отколкото големите фирми, като поемам абсолютно целия процес, ако клиентът не е запознат - структурата на сайта, съобразена с ключови фрази и търсения, подбор на фразите, по които ще се оптимизира, външен и вътрешен линк билдинг, анализ на конкуренцията и всички останали компоненти, няма да изброявам. По-лесно се работи с клиенти, които имат понятие от SEO, това е ясно. Също и нещо доста важно - вкарвам максимално голям брой фрази, излизащи на добри позиции, без ограничения в бройката.

Масово повечето оптимизатори у нас са специалисти в програмирането, пишат кодове, ама най-важната част - съдържанието, куца много. Рядко съм виждал сайтове, в които няма грешки и се пише грамотно, еле пък текстовете да са съобразени със SEO. Cloxy всъщност разбират от SEO съдържание, гледал съм им нещата, така че съветвам по-големи компании да се обръщат към тях за оптимизация.
 
От: Търся човек за оптимизация на сайт

Сигурно за първи, може би и за последен път в живота ми съм съгласен със Странникът, наистина няма как да се дадат гаранции в SEO. Само ще дам пример, че преди влизането на Пандата и Пингвина, заедно с моя партньор бяхме на първи позиции на думи и фрази като "мебели, самолетни билети, обяви за работа, градини, машини" и доста други силно конкурентни. След това всички сайтове бяха баннати и не възвърнаха позиции поради спецификата си. Ако се случи нещо подобно отново без никой да има вина реално?

Новите тенденции плюс това се променят всекидневно почти, като всичко зависи от Гугъл, гаранции трудно могат да се дадат. Затова и взимам тройно по-евтино за SEO като фрийленсър, отколкото големите фирми, като поемам абсолютно целия процес - структурата на сайта, съобразена с ключови фрази и търсения, подбор на фразите, по които ще се оптимизира, външен и вътрешен линк билдинг, анализ на конкуренцията и всички останали компоненти, няма да изброявам. Не знам кой и какво оптимизира иначе, но масово структурата на сайтовете, които виждам, е пълен таш*ак. Още на първо ниво структурирането на повечето е трагедия, ама те си знаят, като не искат нещо качествено, така ще е.

Е то преди Пандата и Пингвина оптимизацията се състоеше във това, кой има по-стар домейн и кой може да спами по-добре ключовите си думи в заглавия, описания и т.н. Съдържанието можеше да бъде генерирано, чрез някакви скриптове и пак си минаваше за леджит. И аз преди години бях млад и красив, но вече не съм :)
 
От: От: Търся човек за оптимизация на сайт

Виж, не знам това твърдение колко е вярно, то си е за теб. Но много важно нещо е да се прави така оптимизацията, че да задържи челни позиции с години наред. Иначе всичко отива на вятъра. Как си ги правил, дали въобще е вярно по тия ключови думи не знам, но това че те е ударил по толкова различни думи ъпдейта не говори хич добре за метода на работа и липсата на трайно настаняване на челните позиции.

Сигурно за първи, може би и за последен път в живота ми съм съгласен със Странникът, наистина няма как да се дадат гаранции в SEO. Само ще дам пример, че преди влизането на Пандата и Пингвина, заедно с моя партньор бяхме на първи позиции на думи и фрази като "мебели, самолетни билети, обяви за работа, градини, машини" и доста други силно конкурентни. След това всички сайтове бяха баннати и не възвърнаха позиции поради спецификата си. Ако се случи нещо подобно отново без никой да има вина реално?
.
 
От: От: Търся човек за оптимизация на сайт

Виж, не знам това твърдение колко е вярно, то си е за теб. Но много важно нещо е да се прави така оптимизацията, че да задържи челни позиции с години наред. Иначе всичко отива на вятъра. Как си ги правил, дали въобще е вярно по тия ключови думи не знам, но това че те е ударил по толкова различни думи ъпдейта не говори хич добре за метода на работа и липсата на трайно настаняване на челните позиции.

Те сайтовете бяха ориентирани към печалба от Адсенс - замаскирани по този начин, аз тогава се учех на SEO още :) Но пък сме стигали клик от 2-3 евро на БГ сайтове, доколкото помня, беше много печеливш бизнес някога, но...съдба. Иначе си прав, така трябва да се прави оптимизацията, затова сега непрестанно чета за новите трендове и работя по този начин. Има няколко доволни клиента, пък да видим занапред как ще е :)
 
От: Търся човек за оптимизация на сайт

Хах. Стана ми смешно след тази брутална дискусия как човекът писа, че е намерен човек.
 

Горе