Украйна - Русия какво ви е мнението

Ама баце, ние сме в БГ, какво значи да интегрираме. Нито маймуните от ромски произход не успяхме да интегрираме, а тия грам не подлежат на каквато и да е интеграция. Аз лично съм много гостоприемен, но точно тези не ги искам много много. ;) В България е нормално всичко да е на български, а в отделен случай на английски, все пак е международно известен език, приет и се чете лесно на него, дори и с минимално образование.

За жалост ние като една от най-бедните, да не кажа най-бедната нация в ЕС, е малко странно да сме толкова толерантни за сметка на гражданите в тази държава, които дават, а не взимат. Много ми харесва идеологията да си добронамерен, да помагаш, да си солидарен, но малко да е качиш магаре на рамото си, влачейки счупената си каруца от калта. Ситуацията е нужно да се погледне малко от страни, за да се каже дали всичко това е нормално или не.
забелязвам коренна промяна в теб към по добро :) На какво ли се дължи това? И все пак те поздравявам за промяната :)
 
Не е ту мъч, идеално е, защото мнозинството от тези хора ще си бият камшика от тук, дори две тухли да нямат останали от къщата си. След такова "жалко" посрещане е редно поне някакъв опит да се направи за временно интегриране на тези хора, докато адът им свърши.

С 3 крака и 5 ръце бих бил съгласен да се излъчват тези новини в 6 или когато там е ранната емисия, а да не е само онлайн...
ти колко украинеца прие в дома си за да им помогнеш? За един прЕател питам :)
 
забелязвам коренна промяна в теб към по добро :) На какво ли се дължи това? И все пак те поздравявам за промяната :)
Няма промяна, но някой неща не са за търпене. Толеранса трябва да го има, но има моменти, в които прелива и дави околните. ;)
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Няма промяна, но някой неща не са за търпене. Толеранса трябва да го има, но има моменти, в които прелива и дави околните. ;)
има има промяна, но поради факта , че ти всеки ден си се виждаш сам в огледалото не я забелязваш :) Пробвай 2 седмици да не се гледаш в огледалото и тогава се погледни и ще разбереш , че от @nandibandi , @contra , @NovaPS и още куп свестни , отговорни и здраво мислещи хора си взел по малко акъл и допълваш празнотата в подчерепната си кора :)
 
Ама баце, ние сме в БГ, какво значи да интегрираме. Нито маймуните от ромски произход не успяхме да интегрираме, а тия грам не подлежат на каквато и да е интеграция. Аз лично съм много гостоприемен, но точно тези не ги искам много много. ;) В България е нормално всичко да е на български, а в отделен случай на английски, все пак е международно известен език, приет и се чете лесно на него, дори и с минимално образование.

За жалост ние като една от най-бедните, да не кажа най-бедната нация в ЕС, е малко странно да сме толкова толерантни за сметка на гражданите в тази държава, които дават, а не взимат. Много ми харесва идеологията да си добронамерен, да помагаш, да си солидарен, но малко да е качиш магаре на рамото си, влачейки счупената си каруца от калта. Ситуацията е нужно да се погледне малко от страни, за да се каже дали всичко това е нормално или не.
Украинците се интегрират. Учат език, търсят си работа.
За сметка на руснаците, които имат имот у нас със години и не си правят труда да научат езика. Говориш им на български, отговарят ти на руски. Дори не си правят труда да ползват преводач когато пишат онлайн.
Но ако има руснаци, които търсят убежище у нас - според мен трябва да им го предоставим, по същия начин по който и на украинците.
 
има има промяна, но поради факта , че ти всеки ден си се виждаш сам в огледалото не я забелязваш :) Пробвай 2 седмици да не се гледаш в огледалото и тогава се погледни и ще разбереш , че от @nandibandi , @contra , @NovaPS и още куп свестни , отговорни и здраво мислещи хора си взел по малко акъл и допълваш празнотата в подчерепната си кора :)
Умно отново. :) Кофти примери даваш, брат. :)
Няма ама грам повлияване от тяхна страна. Логиката това говори. Дали им е приятно на хората да гледат как бабите или родителите им си събират стотинките за лекарства и хляб, а в същото време другите се толерират....Това е пълна свинщина, с която никой не трябва да примирява. Няма нормален човек, който би намерил това за логично.

В този ред на мисли, защо не си интегрираме бразилки и разгонени полякини?
 
200 пъти предпочитам украинци, пред пакистанци, иракчани, африканци, сирийци и тн. с първите сме в един и същ цивилизационен кръг. Обаче съм против новини на какъвто и да е друг език по националната телевизия, освен българския. Ако беше преди 20 години и нямаше интернет, щеше да има някаква логика но сега е позьорска толерантщина.
 
Умно отново. :) Кофти примери даваш, брат. :)
Няма ама грам повлияване от тяхна страна. Логиката това говори. Дали им е приятно на хората да гледат как бабите или родителите им си събират стотинките за лекарства и хляб, а в същото време другите се толерират....Това е пълна свинщина, с която никой не трябва да примирява. Няма нормален човек, който би намерил това за логично.

В този ред на мисли, защо не си интегрираме бразилки и разгонени полякини?
признавам , че си прав! Ето това се казва Промяна в теб !
 
Украинците се интегрират. Учат език, търсят си работа.
За сметка на руснаците, които имат имот у нас със години и не си правят труда да научат езика. Говориш им на български, отговарят ти на руски. Дори не си правят труда да ползват преводач когато пишат онлайн.
Но ако има руснаци, които търсят убежище у нас - според мен трябва да им го предоставим, по същия начин по който и на украинците.
Така е. Но тук говорим за друго. Интеграцията при нас е по-скоро синоним на толеранс изразяващ се в пренебрегване на другите. Това е грозното. Всички заслужават убежище, помощ и шанс да станат част от общността на дадена държава доколкото те са дошли с добри намерения и имат желанието да бъдат част от нея по един пълноценен начин. За жалост друго наблюдавам.
 
Така е. Но тук говорим за друго. Интеграцията при нас е по-скоро синоним на толеранс изразяващ се в пренебрегване на другите. Това е грозното. Всички заслужават убежище, помощ и шанс да станат част от общността на дадена държава доколкото те са дошли с добри намерения и имат желанието да бъдат част от нея по един пълноценен начин. За жалост друго наблюдавам.
само да допълня нещо по повод масовото преселение в началото на Специалната военна операция на Русия в Усрайна.... когато украйнките масово тръгнаха да се спасяват по Европа и България. Помните ли колко много младежи с бусове и коли отиваха до Румънско Украйнската граница да прибират , предлагат и возят засукани украйнки? Смятате ли , че го правеха за едната идея? Всъщност идеята им беше да зарибят засуканите украйнки! Лично съм го чувал това обсъждане от хора които отиваха до Румъния. Българина нищо никога не прави без да има далавера в това. Темата е много дълбока и мога да разкрия още неща , но ще стане манджа с грозде. Убеден съм , че много хора си го мислеха това, но не смееха да го кажат досега !
 
200 пъти предпочитам украинци, пред пакистанци, иракчани, африканци, сирийци и тн.
И те самите (не-европейците) предпочитат да си живеят спокойно в собствените си държави, но хегемонът им отреди друга съдба.

Този въпрос сме го задавали още миналата година, ма да питам пак, че не помня отговора: с какво сирийските бежанци са по-лоши от украинските? Та в едната държава има напълно нормални условия за живот в регионите извън бойните действия, докато в другите страни държавност, инфраструктура и препитание са напълно унищожени. Защо сме гадни към едните и твърде гостоприемни към другите?
 
200 пъти предпочитам украинци, пред пакистанци, иракчани, африканци, сирийци и тн. с първите сме в един и същ цивилизационен кръг. Обаче съм против новини на какъвто и да е друг език по националната телевизия, освен българския. Ако беше преди 20 години и нямаше интернет, щеше да има някаква логика но сега е позьорска толерантщина.
Ее, това ясно. Както и никой не му се живее с хлебарки, кърлежи, паяци. :)
Толеранс не знам, олигофрения - да. Ако са толкова толерантни от БНТ, защо не отделят от заплатите на служителите си за украинците. Това е вече подкрепа, другото е някакъв тип позьорщина.
 
Понеже наскоро пак подхванахме спор по темата с водещия експерт по ядрена енергетика - Радко пръдлето

Горивото си е топ оф дъ топ и ич не е опасно:

Изследванията, които се провеждат са с цел да се докаже, че касетите на „Уестингхаус“ са съвместимо с ТВСА и може да се използват съвместно в пети блок. Тази компания е световно известен производител на реактори и ядрено гориво, но не разполагат с документацията на руските касети. Затова са направили собствен дизайн на касети, използвайки достъпната информация и малко по метода проба-грешка. За първи път тяхното гориво е внедрено през 2000 г. в чешката централа „Темилин“, която е със същите реактори, както нашите. По време на работата обаче се проявяват много проблеми, свързани с безопасността, които въпреки подобренията не са напълно отстранени. По тази причина, както и поради по-ниската цена, при следващия търг чехите избират руското гориво и през 2010 г. преминават на него. „Уестингхаус“ продължава да усъвършенства своите касети и започва да ги внедрява в украинските реактори от същия клас. Преди войната в Украйна 8 от техните 13 реактора от типа BBEP-1000 преминават или изцяло са преминали на гориво на „Уестингхаус“. По моя информация при съвместната работа на руски касети и касети на „Уестингхаус“ също има проблеми. Да напомня, че когато шести блок преминаваше през смяна на традиционното руско гориво с новата модификация руско гориво, също имаше известни проблеми.

Виждаме нагледно руското влияние в България. Бре, не се спряха тия

Как се стигна до решението за смяна на руското ядрено гориво с друго?
- Отдавна има натиск от европейските институции доставката на ядрено гориво да бъде в съответствие с директивата за диверсификация на доставките. Г-н Борисов още през 2012 г. даваше уверения на американски сенатори, че АЕЦ „Козлодуй“ много бързо ще премине на гориво от „Уестингхаус“. Както стана ясно, това съвсем не е просто и реалното прилагане на тази политика се проточи във времето.

Коректен доставчик:

Доколкото разбирам, от страна на „Уестингхаус“ има закъснение, което те обясняват с това, че нямали преводачи. Това не звучи сериозно, звучи бих казал безотговорно.

Първата пратка гориво от „Уестингхаус“ по договор трябва да бъде доставено в централата през март догодина. То ще бъде платено, а дали ще може да се използва или не, е проблем на АЕЦ „Козлодуй“. Договорът е за 10 години.

Абе, оферта си е, отсекъде..

Цялото интервю:

 
  • Haha
Реакции: Vbb
Не е ту мъч, идеално е, защото мнозинството от тези хора ще си бият камшика от тук, дори две тухли да нямат останали от къщата си. След такова "жалко" посрещане е редно поне някакъв опит да се направи за временно интегриране на тези хора, докато адът им свърши.

:D :love::D:D:D:D
 
Естествено, една част от участниците в темата ще се хилят като пачи, но документите са налични и са публично достояние. Е, не и за държавите, колонии на сащ

1687266933225.png

354987377_650451727122744_8574364879158386669_n.jpg


355298055_650451690456081_3793015559886263542_n.jpg


Дадени са източниците - който има време, да потърси.
 
Понеже наскоро пак подхванахме спор по темата с водещия експерт по ядрена енергетика - Радко пръдлето

Горивото си е топ оф дъ топ и ич не е опасно:



Виждаме нагледно руското влияние в България. Бре, не се спряха тия



Коректен доставчик:





Абе, оферта си е, отсекъде..

Цялото интервю:

Пак не си разбрала какво говори чичката, ама си плямпаш да не заспиш... Американците не знаят как да направят една пелета дето е технология на сигурно вече 30 години? Верно?
 

Аз съм съгласен, на 1 украински танк без верига и един изоставен по 5 танка руzzки да горят. Да видим дали орките имат 10 пъти повече танкове от всички останали... ... забравих и 2 х K52, плюс още незнаен брой бтр-и
 
Аз съм съгласен, на 1 украински танк без верига и един изоставен по 5 танка руzzки да горят. Да видим дали орките имат 10 пъти повече танкове от всички останали... ... забравих и 2 х K52, плюс още незнаен брой бтр-и
Ко речи?
 
  • Haha
Реакции: Vbb

Горе