етерИум
Well-Known Member
И по-ново имало, от 21 Април: За различната Русия, антипод на либерасткизмо-фармамафиотизма:На Етера теорията за съглашението на Путин с рептилите с всеки изминал ден все повече въздух изпуска.
Не че войната не допринася с много за Ресета, ама действията на Путин по-скоро говорят за мераци да изолира Русия от тоя процес и да превърне държавата в нещо като Ноев ковчег за белите хора и за християнството.
---
21 април 2022 г
Русия и AstraZeneca: Тайно споразумение за „ваксина“.
До април 2020 г. една трета от световното население живееше под медицинско военно положение. Но в края на тунела имаше светлина: доверени фармацевтични компании разработваха „безопасни и ефективни“ ваксини, които ще спрат разпространението на страшния вирус и ще сложат край на пандемията. Или поне така ни казаха.
Часовникът тиктакаше - и Big Pharma се нуждаеше от много пари, за да ускори създаването на чудодейно лекарство. В Съединените щати администрацията на Тръмп стартира Operation Warp Speed, щедро финансирана програма, която има за цел да ускори разработването и разпространението на коронавирусни еликсири.
В същото време руското правителство налива ресурси в разработването на собствена ваксина. Финансирането на инициативата за обществено здравеопазване идва от Руския фонд за преки инвестиции (RFIF), суверенния фонд на страната. През юни 2020 г. RFIF обяви съвместно предприятие с R-Pharm, една от най-големите фармацевтични компании в Русия.
Дуото ще работи заедно за производството и разпространението на ваксина, разработена от центъра Gamaleya на руското министерство на здравеопазването.
Министерството на здравеопазването одобри ваксината след по-малко от два месеца тестване, което направи Sputnik V първата регистрирана ваксина срещу COVID в света. Закачливото име на лекарството е рожба на главния изпълнителен директор на RFIF Кирил Дмитриев, млад глобален лидер на Световния икономически форум (клас 2009).
Фондация Сорос забеляза потенциала на Дмитриев още в ранна възраст и му даде стипендия за обучение в Станфордския университет и по-късно в Харвардското бизнес училище. Той е работил за Goldman Sachs и McKinsey & Company, преди да поеме юздите на RFIF през 2011 г.
Решението на Дмитриев да включи R-Pharm в инвестиционния портфейл на РФЧИ беше хитър ход, достоен за родословието му Young Global Leader.
На 17 юли 2020 г. AstraZeneca обяви , че R-Pharm ще стане „един от центровете за производство и доставка на [своята] ваксина на международните пазари“. Съгласно споразумението британско-шведският фармацевтичен гигант се съгласи да прехвърли своя аденовирусен вектор в Русия. След това R-Pharm ще бъде натоварен със задачата да „довърши“ дозите и да ги изпрати в чужбина.
Компанията каза в прессъобщение:
С други думи: до юли 2020 г. руското правителство се е позиционирало да печели от производството и разпространението на две ваксини срещу COVID: Sputnik V и ваксината на AstraZeneca.AstraZeneca е уверена, че заедно с R-Pharm, ще може да снабди милиони хора с ваксината по най-ефективния начин“,
Тъй като нараняванията и смъртните случаи, свързани с ваксини, продължават да се документират по целия свят, някои представят Русия като опора срещу убийствения бизнес модел на Big Pharma. Както ще документираме по-долу, нищо не може да бъде по-далеч от истината.
ИЛЮЗИЯТА ЗА СЪПЕРНИЧЕСТВО
На 17 юли 2020 г. „Гардиън“ съобщи, че британското правителство е „повече от 95%“ сигурно, че руски хакери са се насочили към организации в Обединеното кралство, САЩ и Канада, участващи в разработването на ваксина срещу коронавирус.
Любопитно е, че точно в същия ден AstraZeneca разкри , че си е партнирала с руската R-Pharm.
Дмитриев отхвърли обвиненията за хакерство като нелепи, като посочи факта, че кражбата на британски тайни за ваксини би била загуба на време, тъй като R-Pharm вече е подписала сделка с AstraZeneca за производство на ваксината на компанията.
„Всичко необходимо за производството на британската ваксина вече е прехвърлено на R-Pharm“ , каза изпълнителният директор на RFIF в отговор на фалшивите обвинения за хакерство. „AstraZeneca вече е подписала ангажименти за прехвърляне на цялото производство на британската ваксина на R-Pharm.”
Това партньорство обаче не попречи на Дмитриев да се намеси в AstraZeneca. Когато клиничните изпитания за инжекцията на AstraZeneca удариха кратка неравност на пътя през септември 2020 г., директорът на RFIF предположи, че британската ваксина се основава на „неизпитана платформа“. (Може би той се опитваше да отклони контрола над Sputnik V, който също се основаваше на напълно недоказана платформа?)
Съмненията на Дмитриев относно британско-шведския вакс не попречиха на RFIF да преследва по-тесни бизнес връзки с AstraZeneca. Напротив, през декември RFIF, AstraZeneca, Център Гамалея и R-Pharm подписаха меморандум за сътрудничество.
„Днес обявяваме програма за клинично изпитване за оценка на безопасността и имуногенността на комбинацията от AZD1222, разработена от AstraZeneca и Оксфордския университет, и Sputnik V, разработена от руския център Gamaleya… И AZD1222, и Sputnik V са аденовирусни векторни ваксини, които съдържат генетичен материал от Протеинът на вируса SARS-CoV-2 spike“, каза AstraZeneca в прессъобщение от 11 декември.
На 21 декември руският президент Владимир Путин похвали партньорството на Русия с AstraZeneca.
„Аз съм абсолютно убеден, че подобно отношение към партньорството днес може да послужи като добър, убедителен пример за обединяване на научни сили, технологии, инвестиции за една обща цел – да защитим живота, здравето и безопасността на милиони хора на планетата като цяла“, отбеляза Путин. Обръщайки се към главния изпълнителен директор на AstraZeneca, той добави : „Искам да ви пожелая успех не само на руския пазар, но и на световните пазари и да изразя надеждата, че новата година ще бъде благоприятна за вашата компания и за решаване на проблемите, за които сега говорим."
Коментирайки партньорството, директорът на Gamaleya, Александър Гинцбург, прогнозира, че комбинация от Sputnik V и AstraZeneca в крайна сметка ще бъде регистрирана за използване в Русия.
Това беше началото на едно красиво приятелство.
ИСТИНСКИТЕ ПРИЯТЕЛИ НЕ СЕ ИНТЕРЕСУВАТ ОТ КРЪВНИ СЪСИРЕЦИ
RFIF не губи време да преследва мечтата си за създаване на коктейл за борба с COVID от двете ваксини, в които е инвестирал финансово. През февруари 2021 г. Азербайджан се съгласи да бъде домакин на клинично изпитване за тестване на комбинация от първия компонент на Sputnik V („Sputnik Light“ ) и кадър на AstraZeneca. Дмитриев похвали проучването като пример за „международни усилия“ за победа на коронавируса.
Междувременно в медиите се появиха неудобни „притеснения за безопасността“. До средата на март 20 европейски държави временно спряха употребата на ваксината на AstraZeneca поради съобщения, свързващи лекарството с кръвни съсиреци и вътрешно кървене.
Въпреки тревожните съобщения, RFIF не изостави своя приятел от Big Pharma.
На 15 юли официалният акаунт на Sputnik V в Twitter се похвали , че RFIF е „първият, който започна присъединени [sp] изпитания с AstraZeneca през февруари и скоро ще обяви още сътрудничество. Призоваваме други производители на ваксини да обединят усилията си с нас за изпитания за смесване и съчетаване. Това е пътят към имунитета за световната общност!”
Около седмица по-късно министерството на здравеопазването на Русия одобри изпитване на Sputnik Light-AstraZeneca . Пет руски медицински институции участваха в проучването, в което участваха 150 субекта.
В края на юли RFIF разкри предварителните резултати от клиничното изпитване, проведено в Азербайджан. Огромни 50 души бяха инжектирани с коктейла Sputnik V-AstraZeneca, който беше определен като безопасен и ефективен.
Предварителните данни от паралелно проучване, проведено в Аржентина, дадоха подобни обещаващи резултати. Моментът беше идеален, защото през август аржентинското правителство започна да прилага AstraZeneca и Moderna на хора, получили първия компонент на Sputnik V. Аржентина каза, че смесва лекарствата поради недостиг на доставки, но Дмитриев настоя , че това е бил планът през цялото време.
„Предлагахме го, винаги сме искали да направим комбинация“, каза тогава Дмитриев. „Спутник е първата комбинирана ваксина, първият микс и съвпадение, което се състои от две различни инжекции. От самото начало казахме, че два различни кадъра работят по-добре от два еднакви.”
Същия месец данните, публикувани от здравните власти на Аржентина, показват, че Sputnik V причинява много повече усложнения след ваксинацията, отколкото ваксината на AstraZeneca.*
Междувременно R-Pharm правеше последни приготовления за започване на масово производство както на Sputnik V, така и на британско-шведския кадър. През септември руската фармацевтична компания обяви, че е започнала производството на ваксината AstraZeneca за износ.
ОТВОРЕНА ВРЪЗКА
До края на 2021 г. големите мозъци зад Sputnik V открито си сътрудничиха с Pfizer и Moderna.
„Вече имаме съвместно проучване с Moderna в Аржентина, а Аржентина сега разследва комбинация от Sputnik и Moderna. Има и две други държави, които в момента правят изследвания за комбинация от Pfizer и Sputnik и вярваме, че това ще бъде много успешна комбинация“, каза Дмитриев през октомври.
Приблизително по същото време официалният акаунт на Sputnik V в Twitter избухна за резултатите от изпитанията на комбинацията Sputnik Light-Moderna.
Център „Гамалея“ също беше развълнуван от тези нови коктейли със съсиреци. През ноември един от учените, разработили Sputnik V, Дмитрий Шчебляков, се застъпи за смесването на руската ваксина с иРНК.
„Виждаме, че комбинацията от различни ваксини, направени с различни технологии, дава само предимство“, каза Шчебляков.
Според RFIF данните от изпитанията на Pfizer-Sputnik ще бъдат налични до края на 2022 г.
ИСТИНСКИТЕ ПРИЯТЕЛИ НЕ СЕ ИНТЕРЕСУВАТ ОТ САНКЦИИ
През февруари имаше голяма новина: проучването в Азербайджан вече имаше впечатляващите 100 участници и резултатите все още бяха изключително обещаващи.
„Предварителни данни от комбинираното използване на ваксините Sputnik Light и AstraZeneca потвърждават ползата от използването на различни ваксини по време на реваксинация. В контекста на появата на нови опасни щамове на коронавирус, именно този подход може да осигури безопасна, ефективна и дългосрочна защита“, каза Дмитриев в прессъобщение от 14 февруари.
По-специално, западните санкции, въведени в отговор на „специалната операция“ в Украйна, не сложиха край на партньорството на Русия с Big Pharma. Западните производители на лекарства поддържат дейността си в страната, дори когато десетки компании се изтеглят от Русия.
На 15 март R-Pharm подаде молба за регистрация на ваксината срещу коронавирус на AstraZeneca в Русия.
ТЕАТЪР ЗА БИОСИГУРНОСТ: ГЛОБАЛНА РЕАЛНОСТ
Фактът, че руската цинична печалба от ваксини продължава с неотслабваща сила, дори след като Москва е почти напълно откъсната от западните финансови системи и пазари, разкрива неудобна реалност: не може да се избяга от развратния, античовешки театър за биосигурност, породен от „пандемията“.
Единственият въпрос сега е: кой „блок“ ще претендира за правото да ви измъчва и инжектира?