Украйна - Русия какво ви е мнението

Санкциите няма да ги уморят от глад, те са свикнали вече. Санкциите ще направят, така че богатите вместо да взимат по 10 милиона на ден, да взимат по 8 милиона. За бедните пари отново няма да има, както и до сега.

(За сега) Цената на газта ни е по-ниска и никой не умира от студ. Така че можем и без СП1

За България не е проблем.
България е сред страните в ЕС с най-нисък дял на използването на природен газ, използвани за битови нужди. Това констатира Световната банка в анализа си за българската енергетика.
За по-назапад.
Потреблението на домакинствата и търговските потребители представлява около 41%. В сравнение със средното потребление през последните четири години, потреблението на частни домакинства и търговски предприятия е намаляло с 12%.
Ще се повторя, въпреки, че на запад се "ститскаме" с 12% през новата година ще се плаща двойно, въпреки по-малкото потребление.
А доста малки бизнеси не "остискаха" и затвориха. Иначе казано, ако в Русия са свикани с икономията - майката на мизерията, тука тепърва ще се запознават с нея, щото плана работи.
 
(За сега) Цената на газта ни е по-ниска и никой не умира от студ. Така че можем и без СП1
В Булгаристан се вижда няма зор. На запад бая мръзнат. Съеседите ми не пускат парно през деня. Другия съсед ползва тази зима само камината си. На мен ми излиза £45-50 седмично само газта имай предивт, че предходната зима плащах газ и ток £120 на месец.

Та работят си санкциите :) ама не за където уж са :)
 
В Булгаристан се вижда няма зор. На запад бая мръзнат. Съеседите ми не пускат парно през деня. Другия съсед ползва тази зима само камината си. На мен ми излиза £45-50 седмично само газта имай предивт, че предходната зима плащах газ и ток £120 на месец.

Та работят си санкциите :) ама не за където уж са :)

Зарежи, ношанс, той има фантазия, че хазайна ми е като него - без тестостерон и го е шубе да ми вдигне наема и позлва ел./газ. компаниите като "прикритие". Нищо, че наема ми за жилищната част не е мръднал, ма неем намерение пак да си губя времето да му обяснвам. Ще берем 5 реда повече ягоди тва лято и тва е.

Ей тоо текст, хазайнът ми е го е разпратил до всички компании, за да може ако се поинтересувам що ми вдига наема.. да съм се заблудял, че е от войната - съответно мерките, а не щото той искал да цоца повече.
Защо цените на електроенергията са толкова високи?
Цената на газа се повиши рязко заради войната в Украйна. Това също оскъпи електроенергията. Това се дължи на начина, по който се определя цената на електроенергията: Общоевропейски регламент, наречен принцип на заслугите, гарантира, че електроцентралата с най-високи производствени разходи, които все още са необходими за покриване на търсенето, определя цената на електроенергията. Всички други доставчици на по-евтини продукти също могат да поискат тази цена. Така се случва, че дори вятърните, слънчевите и въглищните електроцентрали да произвеждат електричество евтино, цената пак може да бъде висока. Защото най-скъпите в момента централи - газовите, поскъпнаха още повече с оглед на високите цени на газа.

Всеки път като ме цитира.. си представям нещо подобно при отсрещана страна

secretmountain1200x675jpg_1612996293
 
Аз се отоплявам изцяло на ток от 2007-ма. Като цяло си има ръст, съжалявам че не съм си правил статистики за киловати и цени. Но като цяло последните 2-3 години по месеци парите, които давам за ток са приблизително равни, с разлика 5-10 лева на месец.
За газта знам, че мои познати миналата година яко прореваха , за тази май и те минаха на ток.
 
Големи санкции няма що. Правиш се енергийно зависим от Русия, после слагаш санкции и ядеш дърво. Не е много умно, но явно са решили да си покажат сините топки на жълти звездички, които рязко се свиха, или поне тези на гражданите им, но пък тези граждани ще свият техните на изборите. НО е факт, че дори и астероид да падне в центъра на Европа, пак няма да докарат такава мизерия каквото е в Русия.
 
Големи санкции няма що. Правиш се енергийно зависим от Русия, после слагаш санкции и ядеш дърво. Не е много умно, но явно са решили да си покажат сините топки на жълти звездички, които рязко се свиха, или поне тези на гражданите им, но пък тези граждани ще свият техните на изборите. НО е факт, че дори и астероид да падне в центъра на Европа, пак няма да докарат такава мизерия каквото е в Русия.
Е защо мислиш, че в Европа и Англия не е мизерия?
Западния свят има едно много развито умение - да крие кирливите си ризи перфектно. Не си виждал как изглеждат малките грачета в Англия. На улуцата всичко уж подредно едни спретнати фасади а отзад торище...
 
Малките градчета на Англия съпоставени с тези в Русия? Помисли и пак пиши. И крайните квартали на Париж са гета. Нищо не се крие, който не е отишъл, той не ги е видял. Да, в рекламите няма да ти промотират Барселона с всички и джепчии и странни субекти след 10 часа вечерта. Никой нищо не прикрива. Руската мизерия лъщи с всеки един техен "иновативен" продукт. Не ми казвай, че караш руска кола. :D
 
Последно редактирано:
Малките градчета на Англия съпоставени с тези в Русия? Помисли и пак пиши. И крайните квартали на Париж са гета. Нищо не се крие, който не е отишъл, той не ги е видял. Да, в рекламите няма да ти промотират Барселона с всички и джепчии и странни субекти след 10 часа вечерта. Никой нищо не прикрива. Руската мизерия лъщи с всеки един техен "иновативен" продукт. Не ми казвай, че караш руска лока. :D
Много от нашите села не се различават от руските. Забравяш и разликата в териториите. В интерес на истината гледай Избавлението на чифлика по Discovery Channel да видиш мизерия в Америката.

Не карам никаква, возя се само :) Но ми е все тая дали е руска или американска. При мен фактор е цената и колко гори. Не изпадам в крайности дали имам еарбег на петите или дали ми топли лакътя.
 
Ако си ходил като малък на море от София до Бургас с Москвич щеше да разбереш разликата. Ама те в Русия слагат ли еарбеци? :D

Мизерията е навсякъде, но предпочитам нашата си тук, и западната. По мисля, че става. Нали ти казвам, гледайки технологичния им напредък на братушките, си мисля, че не правя грешен избор.
 
Ако си ходил като малък на море от София до Бургас с Москвич щеше да разбереш разликата. Ама те в Русия слагат ли еарбеци? :D

Мизерията е навсякъде, но предпочитам нашата си тук, и западната. По мисля, че става. Нали ти казвам, гледайки технологичния им напредък на братушките, си мисля, че не правя грешен избор.
Враца-Бургас, Враца-Дуранкулак, Враца-Галата Москвич 12 дефорсиран. Лудница, яко ме кефи москала и днес. Много се сърдех на баща ми като го продаде...

Технологичния напредък е азиатски. Западния е консуматорски.
 
Технологичния напредък е азиатски. Западния е консуматорски.
Карай по-конкретно, азиатски - Японски, Корейски, Китайски, Индийски.......не и Руски. ;)
И кажи ми как може да те кефи да се возиш в щайга, да ти смърди на бензин и сигурността да граничи с този да се пуснеш с лагерница от Витоша.
 
Карай по-конкретно, азиатски - Японски, Корейски, Китайски, Индийски.......не и Руски. ;)
И кажи ми как може да те кефи да се возиш в щайга, да ти смърди на бензин и сигурността да граничи с този да се пуснеш с лагерница от Витоша.
Руснаците си имат технологии, не са от типа достъпни за мен или теб. Когато се шибнеш в дърво с над 100 дали си в москвич или западна безопасна кола няма много разлика.

Преди 2 години колега с БМВ 8ма серия сейвти-мейфти не можаха да го извадят от колата и го разпознаха по баджа от Теско.
 
Руснаците си имат технологии, не са от типа достъпни за мен или теб. Когато се шибнеш в дърво с над 100 дали си в москвич или западна безопасна кола няма много разлика.

Преди 2 години колега с БМВ 8ма серия сейвти-мейфти не можаха да го извадят от колата и го разпознаха по баджа от Теско.
Не мога да се съглася с горното твърдение, още повече, че Москвич като вдигне 100 км, ела ми кажи, това е скоростта му, в която вече вътре в купето се усеща една странна миризма на хора в притеснение. ;)

Какви точно технологии от Русия, нещо като жаба с цици?

Тези с БМВ-тата не са добър пример. Те са доказани камикадзета.
 
Руснаците си имат технологии, не са от типа достъпни за мен или теб. Когато се шибнеш в дърво с над 100 дали си в москвич или западна безопасна кола няма много разлика.
Абе има си разлика...

ПП: тоя дето снима има добри спирачки/рефлекси.
 
Коя тема? Казвам ти че се скри кат посран, като ти казах да шернеш таблицата да ти се види фейка, сега ма занимаваш с некви други твои фантазии. Кажи сега, плана като работи умряха ли от глад в Русия? Гледам и в Мариупол парите им стигнаха само за два външни кенефа и три чифта ботуши за новобранците.
От средата на Декември до началото на Януари съм по почивки, не съм влизал да си гледам известията, добре че каза. За да не плачкаш другия път като не ти отговарям, от сега ще те подготвя че началото на Март също няма да ме има.
Прав си, графиката която съм копнал е с грешна информация и не съм проверил източника преди да я споделя, благодаря ти че си ме поправил.


Зарежи, ношанс, той има фантазия, че хазайна ми е като него - без тестостерон и го е шубе да ми вдигне наема и позлва ел./газ. компаниите като "прикритие". Нищо, че наема ми за жилищната част не е мръднал, ма неем намерение пак да си губя времето да му обяснвам. Ще берем 5 реда повече ягоди тва лято и тва е.

Ей тоо текст, хазайнът ми е го е разпратил до всички компании, за да може ако се поинтересувам що ми вдига наема.. да съм се заблудял, че е от войната - съответно мерките, а не щото той искал да цоца повече.


Всеки път като ме цитира.. си представям нещо подобно при отсрещана страна

secretmountain1200x675jpg_1612996293
Хаххахахахаха, много време се мина преди да споделиш пак Писмото :D
Пред този аргумент всичко друго не струва!
 
Европа и в частност Германия сама се набута в зависимост от руския газ, а със зелените простотии си го набута още толкова, затова сега ще си търпят последствията. Това не значи, че не трябва да се налагат санкции щото на някой мрънчо, ще му свърши хубавото и ще трябва да плаща по-скъпо за енергия. Де се вика, га яде кифтетата ни рива. Това показва колко разглезени от живота сме станали, че да мрънкаме за 100€, а в същото време тия санкции забавят икономиката на агресора в конфликта. Това че тук има последствия, не значи че в Русия няма и санкциите не работят, не значи че трябва да продължим да наливаме милиарди в страна, която ни обяви за "неприятели" и ни заплашва през 2 дена с ядрения си арсенал.

Някой беше цитирал "по-добре да водим война там"... е ние сме в същата ситуация, по-добре войната да се води на украинския фронт, отколкото на наша територия, затова най-логичното нещо на света е да подкрепяме Украйна със всичко възможно. Предпочитам 100€ нагоре за ток, отколкото бомби над главата.

В интерес на истината гледай Избавлението на чифлика по Discovery Channel да видиш мизерия в Америката.
Пущам.

пп. Нема ли го Приватчето да каже нещо за Ванга и Хаарпа, че да почне петъка как си требе.
 
Когато се шибнеш в дърво с над 100 дали си в москвич или западна безопасна кола няма много разлика.
Щех ти кажем, да видиш статистиката за смъртните случаи през соц-а с впъти по-малко автомобили, ма се сетих че после ще ме контрираш с "работих през 85г. в КАТ и такова нещо немаше" или "имам двама съседа, които казаха че тва изобщо не е вярно" и си викам, ай няма.
 
Последно редактирано:
От средата на Декември до началото на Януари съм по почивки, не съм влизал да си гледам известията, добре че каза. За да не плачкаш другия път като не ти отговарям, от сега ще те подготвя че началото на Март също няма да ме има.
Прав си, графиката която съм копнал е с грешна информация и не съм проверил източника преди да я споделя, благодаря ти че си ме поправил.
Пак фантазираш...
fakemaker.jpg

Хаххахахахаха, много време се мина преди да споделиш пак Писмото :D
Пред този аргумент всичко друго не струва!
Тва не е писмото, ма ти пак не разбра.
Иначе ще споделям, щото тва е реалността, а не нечиа сбъркана фантазия за работещ план.
 

Горе