Украйна - Русия какво ви е мнението

По спомени Софиянски започна преговорите, за валутния съвет, а Костов ги завърши, като най-голям принос имаше Стоянов. А това че първо лева беше обвързан с марката е ясно, както също е ясно, че е преди ЕС. Това нищо не променя. Напуснем ли съюза за Рублата ли, за Юана ли ще се върже обезценения лев? Мнението ми е, че нямаме икономика да градим каквото и да е било самостоятелно и на това съм отговорил, а не по исторически въпроси. И на мен ми се иска да не беше така, но това е реалното положение. Англия можеше да си позволи напускането на ЕС, Румъния може да си позволи да не приема Еврото, защото икономиката и е с макар и малък растеж, а ние тази привилегия я нямаме, защото прехода ни беше само в разграбване.


Само 50 години са минали долара е бил последната голяма валута обезпечена със злато по фиксиран курс но после през 70 те са решили да го разкачат и да печатат за да се измъкнат от кризата с инфлация и сме тук сега

Идеята ми е че ето 50 години са минали и хората вече не помнят - не им хрумва че може да си обезпечиш валутата със злато.

Толкова глупости не бях чел скоро. Вие русофилите чакате този фалит на Еврото откакто го има като валута и все не идва...

Бях тръгнал да ти обяснявам че може да и вържеш валутата със злато ама щом влизаш грубо няма да го направя. И незнам защо се занимавам.

Малко след като почнах да пиша в този форум долара беше 1.20 приблизително 60 евро цента. Швейцарския франк беше 1.10 - 55 евро цента сега и двете са почти два лева.

Значи за има-няма 12 години еврото се е обезценило приблизително двойно - някой имащ евро е станал двойно по беден спрямо швейцарци и американци, а икономиката на САЩ и на Швейцария не се е увеличила двойно на тази на ЕС

Ти се опитваш да ме убедиш колко хубаво е еврото - виждаме го за 12 години колко е хубаво спрямо страни от нашия си западен икономически блок и че това че еврото гълта вода е руска пропаганда.

Блажени са вярващите - но тренда е да продължи да гълта вода заради Немците без руски енергоносители и суровини и PIGS

Послепис: Къде съм казал че ще фалира просто ще продължи да поевтинява спрямо другите западни валути и членовете които са ниски дългове ще плащат за тези дето са с големи. След две години като знам какво става с Германия ще мога да ти кажа отива ли на фалит или не.
 
Явно ги разбираш повече нещата от Стив Ханке. Ако искаме и към USD може да се вържем или към витнамски донги. Само че приемем ли еврото ставаме солидарни длъжници.

Докато се кумех да пиша Лошият го е сдъвкал, няма да се хабя и аз.

Със сигурност не разбирам повече от Ханке, но той казва, че сега "инфлацията е под контрол", а с Еврото ще стане по-голяма. Значи сега е под контрол?! Ти да видиш...

Преди Еврото:





След Еврото:


 
Последно редактирано:
Ти се опитваш да ме убедиш колко хубаво е еврото - виждаме го за 12 години колко е хубаво спрямо страни от нашия си западен икономически блок и че това че еврото гълта вода е руска пропаганда.

Изобщо нямам намерение да убеждавам никой в нищо, а си изказвам мнението.
 
Това с фактчека може да се използва само за бърсане на задните части в някоя външна тоалетна. Чел съм го преди време. А интервюто също съм го гледал. Фактчекърката яко чекне фактите :D
 
Това с фактчека може да се използва само за бърсане на задните части в някоя външна тоалетна. Чел съм го преди време. А интервюто също съм го гледал. Фактчекърката яко чекне фактите :D

 
DKK, SEK, NOK ...
 
Възхищавам ви се на търпението.

Да се опитваш да обясняваш очевидни икономически факти на хора, които са проспали предходните 9 години и смятат, че Путин е просто луд агресор, който една сутрин се събудил и решил да нападне милата невинна украйна...
Хора, които си затварят очите не само за възхваляването на фашизма, но и за практикуването му... Какво да обясняваш на такива.

Милите смехурковци си мислят, че с 2 евробанкноти в джоба ще станат още по-големи западняци.
 
  • Love
Реакции: Vbb
Тъжни са мисирките и безплатните руски тролове по форумите. Но такъв е живота - истината излиза на яве

 
Възхищавам ви се на търпението.

Да се опитваш да обясняваш очевидни икономически факти на хора, които са проспали предходните 9 години и смятат, че Путин е просто луд агресор, който една сутрин се събудил и решил да нападне милата невинна украйна...
Хора, които си затварят очите не само за възхваляването на фашизма, но и за практикуването му... Какво да обясняваш на такива.

Милите смехурковци си мислят, че с 2 евробанкноти в джоба ще станат още по-големи западняци.
218CC923-96E5-4E8C-AEAF-4ED0ADF1A7A4.jpeg
 
Толкова глупости не бях чел скоро. Вие русофилите чакате този фалит на Еврото откакто го има като валута и все не идва...
аз пък толкова прост човек като теб досега не бях срещал... ти му казваш и показваш с доказателства ... обаче той понеже е завършил Харвард като про100 Кировото знае повече за икономиката.... бахти дебила
 
Възхищавам ви се на търпението.

Да се опитваш да обясняваш очевидни икономически факти на хора, които са проспали предходните 9 години и смятат, че Путин е просто луд агресор, който една сутрин се събудил и решил да нападне милата невинна украйна...
Хора, които си затварят очите не само за възхваляването на фашизма, но и за практикуването му... Какво да обясняваш на такива.

Милите смехурковци си мислят, че с 2 евробанкноти в джоба ще станат още по-големи западняци.

За протокола въобще не са очевидни, нито са факти. Има различни гледни точки и в икономическата наука. Това, което се сервира в темата, са мнения на по-консервативни икономисти от австрийската/монетаристката школа, които по принцип са малцинство сред икономистите. Тук няколко души сте по-консервативни и си личи по материалите, които се споделят по която и да е тематика - икономика, политика, пандемия. Това е ваше право, разбира се, но се самузаблуждавате, ако си мислите, че има само една истина и всичко е неопровержим факт.
 
За протокола въобще не са очевидни, нито са факти. Има различни гледни точки и в икономическата наука. Това, което се сервира в темата, са мнения на по-консервативни икономисти от австрийската/монетаристката школа, които по принцип са малцинство сред икономистите. Тук няколко души сте по-консервативни и си личи по материалите, които се споделят по която и да е тематика - икономика, политика, пандемия. Това е ваше право, разбира се, но се самузаблуждавате, ако си мислите, че има само една истина и всичко е неопровержим факт.
Значи няма фактчекове за доста от нещата. Като например кой е виновен за войната.
Също и колко % е инфлацията ...
 
Значи няма фактчекове за доста от нещата. Като например кой е виновен за войната.
Също и колко % е инфлацията ...
Най-близкото до факт по такива тематики е консенсусът сред експертите, но всички експерти, а не само определени.
 
  • Like
Реакции: OSH
истината излиза на яве
Това ли е истината - ехаа! За 2 месеца, на база някаква гримирана статистика за инфлацията, можем да преценим каква чудна идилия е еврозоната за Хърватска.

Да се чудиш защо Румъния, Полша, Швеция, Унгария, Дания, Чехия не искат да бъдат там? Да се чудиш защо Дания никога няма да влезе в еврозоната - решение, което се базира на 2 референдума. Ти да видиш - Дания решава с референдум дали да изостави собствената си валута???!!! Та нали референдумите са път към фашизма, според джендър-либерастите като онова мазно петно Светльо от бтв.

Дания е единствената страна членка на Европейския съюз, която има клауза в договора си, позволяваща ѝ да не приема еврото.

 
Още 2 часа до началото

 
А тва го пускам просто щото е епично

 
Много зле митинга. Най-лесният начин да унищожиш гражданското общество е да го превърнеш в консуматорско общество.

Ще платят по 1000 долара, за да гледат некво негро, дето си друса маймунския гъз и нарича това ''музика'', но няма да излязат да кажат ''край на войните по света!'' - щото там е мястото да се каже - Washington DC.
 

Горе