Украйна - Русия какво ви е мнението

Вие докато спорите и те Руснаците по обед удариха отново Пейтриът в Кеив, отделно и сградите на МО
:love: :love:

Медведев бил казал преди няколко дни, че войната ще продължи десетилетия, а след края ѝ такова нещо като държава украйна изобщо няма да съществува.

Аз лично съм съгласна с втората част, но по първата ми се ще малко да позабързат процеса.
 
Не мисля че Украйна ще издържи дори 5 години, целия ЕС трябва да мине на военновременен режим на работа, за да успее украйна да устиска 5 години.
А за човешкият ресурс да не говорим, освен ако не захравнват месомелачката с поляци, румънци и българи.
 
Абе коментирахте ли интервюто на Пригожин, в което казва че в Киев няма нацисти? И уволнението на журналиста който го е взел още на следващия ден?
 
Абе коментирахте ли интервюто на Пригожин, в което казва че в Киев няма нацисти? И уволнението на журналиста който го е взел още на следващия ден?
Лично пуснах видеото на Сашо Сивилов, в което подробно разнищи цялото интервю. Никой не си направи труда да го гледа, за да го коментира. Дори опонентите, за които имаше доста полезен материал във видеото.

Колкото до твърденията на Пригожин, той кога прегледа киевчани за следи от нацизъм? Докато се би 9 месеца в Бахмут? Нацизмът е национална доктрина на усрайна и всеки, който твърди обратното ЛЪЖЕ, защото гони някаква користна цел. Не изключвам и Пригожин, който не крие политическите си амбиции.
 
Не мисля че Украйна ще издържи дори 5 години, целия ЕС трябва да мине на военновременен режим на работа, за да успее украйна да устиска 5 години.
А за човешкият ресурс да не говорим, освен ако не захравнват месомелачката с поляци, румънци и българи.
То човешкият материал и от руска страна, също не е съвсем безкраен. Едва ли на русначетата им се ходи да мрат в някаква имагинерна военна операция.
 
То човешкият материал и от руска страна, също не е съвсем безкраен. Едва ли на русначетата им се ходи да мрат в някаква имагинерна военна операция.
Бойко ако беше на власт Путин щеше да му козирува... Съсипаха я тая държава.
 
Цялата идея на тая така наречена ''конвенция'' е да се разбие семейството и да се ограничи авторитета на родителите. Не знам кво си чел по диагонал, но е елементарно да се сетиш, че във всяка светска държава има закони, които забраняват домашното насилие. Конвенция не е нужна за целта и тя, естествено няма такава цел. Хем ''истанбулска'', хем Турция се оттегли от нея, щото прозря каква е идеята на тва нещо.

Като цяло неам време и нерви да повтарям едно и също на всеки новопръкнал се в темата. Ако искаш мнението ни, връщаш отначало и четеш. Но предвид факта, че си стар участник с нов ник, едва ли е нуужно...
Можеш ли само 1 ред от 5 думи да ми извадиш от конвенцията, с които най-силно ще се разбиват "традиционните" източноевропейски семейства и ще правят децата гейове? Само най-силното изречение, не искам някакви абзаци, за да не те затормозявам, представям си че ти е тегаво и не искам да те затруднявам.


За кубинките - купил съм си мои, летни и зимни. Чакам фашагите да акостират във Варненск, където тамошните граждани да ги приветстват с питка и сол. Лошото е, че едно ще се трепем при нужда с онея откачалки, но ще трябва да се озъртаме и за откачалки в тила, че някой психар може да ни застреля в гръб.
 
Последно редактирано:
  • Haha
Реакции: Vbb
Като цяло неам време и нерви да повтарям едно и също на всеки новопръкнал се в темата.
Айде бе, сериозно ли?! :)
Тия пози некъде другаде :) Всички знаем че всъщност се радваш на всеки нов участник в тия теми и бързаш да го обградиш с внимание до степен на задушаване.

Ако искаш мнението ни, връщаш отначало и четеш. Но предвид факта, че си стар участник с нов ник, едва ли е нуужно...
Ама грам не можеш да преценяваш хората по писането.

Лично пуснах видеото на Сашо Сивилов, в което подробно разнищи цялото интервю. Никой не си направи труда да го гледа, за да го коментира. Дори опонентите, за които имаше доста полезен материал във видеото.
Ама то не мое да отчитаме мнението на всеки идиот у интернета.
На тоя специално му изгледах само едно видео - някакъв Капитан Obvious дето само заема ефирно време и килобайти трафик.
 
Само най-силното изречение, не искам някакви абзаци,

"„пол“ означава социално изградени роли, поведения, дейности и характеристики,
които определено общество смята за подходящи за жените и за мъжете;''

Никъде не виждаме биологията в целия бъркоч. Социално изградени ''роли'', които определено общество смята за..тоест, всеки си го тълкува пола както доуди, без да се съобразява със замисъла на природата и евентуално тоя на дедо Боже.

Да, в конвенцията никъде не се говори за джендъризиране на децата в пряк текст, но по-умни от нас с теб хора са прозряли, че на база тоя ''документ'', ще се създават правни норми, които клонят към извращение. Виждаме го в сащ, скоро и на стария континент.

Аз отново те питам: защо, след като във всяка светска държава насилието над жени е криминализирано деяние, ни е нужен тоя парцал? Самият факт, че го налагат под диктат на всички страни членки на ЕС, подсказва, че тука нещо яко, ама яко смърди. Конституционният съд на България нямаше да се изкаже против ратификацията, ако не са налице индикации, че противоречи на конституцията ни.
 
Айде бе, сериозно ли?! :)
Тия пози некъде другаде :) Всички знаем че всъщност се радваш на всеки нов участник в тия теми и бързаш да го обградиш с внимание до степен на задушаване.


Ама грам не можеш да преценяваш хората по писането.


Ама то не мое да отчитаме мнението на всеки идиот у интернета.
На тоя специално му изгледах само едно видео - някакъв Капитан Obvious дето само заема ефирно време и килобайти трафик.

Що се заяждаш, бе? И ти ли внимание искаш? :confused:
 
Що се заяждаш, бе? И ти ли внимание искаш? :confused:

Аз само разведрявам атмосферата и предлагам различна гледна точка :)
 
Колкото до твърденията на Пригожин, той кога прегледа киевчани за следи от нацизъм? Докато се би 9 месеца в Бахмут? Нацизмът е национална доктрина на усрайна и всеки, който твърди обратното ЛЪЖЕ, защото гони някаква користна цел. Не изключвам и Пригожин, който не крие политическите си амбиции.

Ако се абстрахираме от "анализите" на разни пухкави и брадати интелектуалци, може да допуснем че играта на Пригожин е малко по-дълбока от първосигнално очевидното.

Примерно да е в комбина с Путин и да се опитват да разчистят политически опоненти понеже има някаква невидима за простолюдието опозиция и т.н. Или още сумати алтернативни варианти...
 
"„пол“ означава социално изградени роли, поведения, дейности и характеристики,
които определено общество смята за подходящи за жените и за мъжете;''

Никъде не виждаме биологията в целия бъркоч. Социално изградени ''роли'', които определено общество смята за..тоест, всеки си го тълкува пола както доуди, без да се съобразява със замисъла на природата и евентуално тоя на дедо Боже.

Да, в конвенцията никъде не се говори за джендъризиране на децата в пряк текст, но по-умни от нас с теб хора са прозряли, че на база тоя ''документ'', ще се създават правни норми, които клонят към извращение. Виждаме го в сащ, скоро и на стария континент.

Аз отново те питам: защо, след като във всяка светска държава насилието над жени е криминализирано деяние, ни е нужен тоя парцал? Самият факт, че го налагат под диктат на всички страни членки на ЕС, подсказва, че тука нещо яко, ама яко смърди. Конституционният съд на България нямаше да се изкаже против ратификацията, ако не са налице индикации, че противоречи на конституцията ни.
Четеш го като дявола евангелието (дето има такава приказка, ни знам кво е тва, ни нищо...)


Първо за биологията - кой точно аспект на биологията? Външни или вътрешни полови органи, възможност за репродукция, хромозоми, геном? Къде спираме точно? Защото, ако кажем че жена е човек който може да роди, какво правим с всички жени, които не могат да родят? Или жена е човек с детеродни органи, какво правим с жените, които за съжаление им липсва нещо? Или имат проблем с хромозомите и т.н.

Виждаш и защо е написано така сега?

Четеш ли следващия ред? Конвенцията защитава жените (и не само, също и мъжете) на база няколко показателя.


Конвенцията е изградена с цел уеднаквяване на нормативната уредба, затова пише "страните се споразумяха за еди какво си". Като я приемеш, ти приемаш нормативна рамка, която трябва да залегне в законите на тази държава, за да уеднакви законите срещу насилие, дискриминация и т.н.


Типично българско отношение - мен не ме бият/изнасилват/убиват. Не е мой проблем, ако съседката я правят на сопол през вечер, защото мъжът й е пиян комплексар, неуспял проидоха. Отричаш правото на защита на себе си и всички хора в тази територия, защото част от тази защита ще се проектира върху група хора, които не харесваш ти лично, нали?


Виждаш ли как се показват и паралели със ситуацията в Украйна отново - там убиват, "боли ме фара, нали не убиват при мен", там изнасилват жени и деца, "не ме интересува, защото аз съм си добре!", "там има някакви лоши хора" (според руzzнаците), "нека да мрат тея фашисти!"?

Или трябва да ти го нарисувам цветно кой има интерес от прокарването на такова алогично мислене?

1685390094960.png

1685390223474.png

Правиш разлика между "пол" и "социален пол", нали? Второто е твоето, което те притеснява.
1685390354488.png
Този прараграф означава, че в учебниците не трябва да пише, че половете са еднакви и не важат, а да не пише, че мъжете в арабските страни могат да убият жена си, защото "така е било 200 години" или сомалийски льольовци да искат в Германия да променят учебника та в него да пише, "че жената не може да откаже секс на мъжа си", защото в Сомалия (примерно) е така от 100 години.
 
Четеш го като дявола евангелието (дето има такава приказка, ни знам кво е тва, ни нищо...)


Първо за биологията - кой точно аспект на биологията? Външни или вътрешни полови органи, възможност за репродукция, хромозоми, геном? Къде спираме точно? Защото, ако кажем че жена е човек който може да роди, какво правим с всички жени, които не могат да родят? Или жена е човек с детеродни органи, какво правим с жените, които за съжаление им липсва нещо? Или имат проблем с хромозомите и т.н.

Виждаш и защо е написано така сега?

Четеш ли следващия ред? Конвенцията защитава жените (и не само, също и мъжете) на база няколко показателя.


Конвенцията е изградена с цел уеднаквяване на нормативната уредба, затова пише "страните се споразумяха за еди какво си". Като я приемеш, ти приемаш нормативна рамка, която трябва да залегне в законите на тази държава, за да уеднакви законите срещу насилие, дискриминация и т.н.


Типично българско отношение - мен не ме бият/изнасилват/убиват. Не е мой проблем, ако съседката я правят на сопол през вечер, защото мъжът й е пиян комплексар, неуспял проидоха. Отричаш правото на защита на себе си и всички хора в тази територия, защото част от тази защита ще се проектира върху група хора, които не харесваш ти лично, нали?


Виждаш ли как се показват и паралели със ситуацията в Украйна отново - там убиват, "боли ме фара, нали не убиват при мен", там изнасилват жени и деца, "не ме интересува, защото аз съм си добре!", "там има някакви лоши хора" (според руzzнаците), "нека да мрат тея фашисти!"?

Или трябва да ти го нарисувам цветно кой има интерес от прокарването на такова алогично мислене?

Виж файлът 29127

Виж файлът 29128

Правиш разлика между "пол" и "социален пол", нали? Второто е твоето, което те притеснява.
Виж файлът 29129
Този прараграф означава, че в учебниците не трябва да пише, че половете са еднакви и не важат, а да не пише, че мъжете в арабските страни могат да убият жена си, защото "така е било 200 години" или сомалийски льольовци да искат в Германия да променят учебника та в него да пише, "че жената не може да откаже секс на мъжа си", защото в Сомалия (примерно) е така от 100 години.
Ае ти съвсем си изпляскал легена...

Жена, която не може да роди е жена, която има детеродни проблеми, а не става мъж...

Ей ти различни тълкования и що твоите фантазии не съответстват на конституцията на държавата, която ще браниш с летни и зимни ботуши...
 
Първо за биологията - кой точно аспект на биологията? Външни или вътрешни полови органи, възможност за репродукция, хромозоми, геном? Къде спираме точно? Защото, ако кажем че жена е човек който може да роди, какво правим с всички жени, които не могат да родят? Или жена е човек с детеродни органи, какво правим с жените, които за съжаление им липсва нещо? Или имат проблем с хромозомите и т.н.
:D :D :D

Биология на човека, 8-ми клас се учеше по мое време.
 
Отричаш правото на защита на себе си и всички хора в тази територия, защото част от тази защита ще се проектира върху група хора, които не харесваш ти лично, нали?
Набухал си една камара глупости, хеле пък за пола - там си мазал яко, та чак децата ще ти се смеят.

Разбира се, ти не можеш да кажеш как точно аз отричам правото на защита на жените и как някакъв съмнителен документ ще им я гарантира. У нас и във всяка светска страна (подчертавам ''светска'', щото знам, че в страни като Сомалия продължават да осакатяват малки момиченца, премахвайки част от половите им органи с парче мръсно стъкло) насилието над жени и деца е криминален акт, според действащите редовни закони. Проблемът не е в липсата на законова норма, а в бездействието на различните институции и в самите жени, жертви на насилие.

Плямпаш на ангро, без да ме познаваш изобщо. Напротив, реагирала съм винаги, когато съм ставала свидетел на насилие. Преди 2 години, точно преди Коледа у комшиите имаше подобен проблем. Реагирах - обадих се в полицията. Писах показания, после ходих на място в районното да пиша нови, а междувременно тъпата овца, чиито деца и майка бяха бити от някаква отрепка, си оттегли жалбата и всичко отиде по дяволите...

Както и да е... Истината е, че с привидно благородни намерения се прокарват идеите на трансхуманизма. Няма значение дали джендърите ми харесват или не, а дали същите получават повече права, отколкото им се полагат?

Самият факт, че се размива (умишлено) дефиницията за пол, подсказва ясно, че тук изобщо не става въпрос за защита на жените. През тая така наречена ''конвенция'' ще се прокарат опасни промени в законодателството на всяка ратифицирала я държава, а това именно слага началото на промиването на мозъците на децата.

п.с. И спри да разпространяваш лъжите за изнасилени от руските войници украински жени и деца. Това беше отдавна дебънкнато. Най-големите зверства срещу тях извършва киевският режим на кокаинчик, а не руснаците.
 
:D :D :D

Биология на човека, 8-ми клас се учеше по мое време.
Е, учил ли си или си плякал белот в кафето? https://medlineplus.gov/genetics/condition/trisomy-x/ Ако приемем, че "жена е....", "мъж е...." от гледна точка на хромозомите, тези хора какви са?

@nandibandi , аз ти обяснявам, че са написали така "пол", за да избегнат именно дескриминационни ситуации на база здраве и биология и никъде не се пише дори косвено за "преебаване на православното семейство".... ама както и да е... всеки има правото да чете даден текст и да разбира каквото си иска от него, в свободна страна живеем. Вече дали има право да лъже останалите какво има в този текст, какви послания, мотиви и т.н. седят зад него - не знам, всеки сам си преценя. То морал в България няма от много отдавна.

Жокер ти давам - тази конвенция не е насочена към САЩ, Европа и Русия, където сама както казваш по-голяма част от нея е застъпена, тя е насочена именно към страните в Африка и Азия, където патриархалните разбирания ебават майката на милиони жени.

Иначе аз съм изцяло против всякакви опити да се правят опити за моделиране на психиката на непълнолетни. Например да им се казва "ти си момче/момиче", "ти си вегетарянец", "ти си марсианец" и т.н. Не даваш на детето да кърми, защото "то е веган" - взимат ти детето, а ти отиваш в затвора за превъзпитание, където ти дават да четеш учебника по биология на контрата. Облекал си момиченцето си като момченце, защото искаш да "те види света колко си прогресивен и готин" - идва защита на детето и работи с теб, ако не си ок - взимат ти детето, ти отиваш на лечение. Отказът на органите за защита на децата да съдействат в такива случаи също трябва да се наказва. Относно пълнолетни лица с разсъдъка си - да правят каквото решат, ако не пречат на други хора, налагайки си своите виждания (включително и мен). Дали се трескат отзад или в ушите дори, дали се обличат в пера и обикалят по улиците, дали пеят чалга и се казват азис, мен не ме е еня. Преминеш ли границата обаче, при която тормозиш/опитваш се да влияеш на други хора и да изискваш повече за себе си на база само това - еми, айде не. Имам няколко колежки и колеги - никой не ходи да ми се натиска на мен или да заплашва с дискриминация, живеят си живота (поне в работата това са ми впечатленията) - не пречат на никой. Все едно аз да им преча щот съм намусен и дърт, а пък те са "толкова весели и цветни", всеки сам си решава. Трябва да сме просто по-отворени към останалите, защото иначе ставаме едни "тъжни" хора.

За убийствата и изнасилванията в Украйна съм сигурен, че знаеш че не са изфабрикувани, толкова добре колкото и втората световна не бяха изфабрикувани газовите камери, трудовите лагери и гетата във Варшава. Но ще ти трябва малко време след края на войната да го признаеш публично, все още си във фазата на "отричането", защото твоите "идоли" го правят. Ако го правеха афганистанците с децата и жените в Иран сега щеше да заливаш форума с линкове как това е истина виждаш ли.
 
Последно редактирано:
Ако приемем, че "жена е....", "мъж е...." от гледна точка на хромозомите, тези хора какви са?
Дефектни. Сори, ама това е жестоката истина.

Заради аномалията, да заличим правилото - точно това е джендърска политика, на която се противопоставяме.
 

Горе