livret
Active Member
Да го кажа пак но по малко по друг начин......
бла-бла къв брикс,те отсега ше си издерат очите!!!
Идеите на социализма „да няма богати”подменя капиталистическа максима всички да са равни, но пред закона. Защото фактически и еднакво равни хората могат да бъдат само в два момента от живота си – при раждането и пред смъртта си... Социализмът наистина ликвидира богатите и предприемчиви граждани ,но по този начин не създаде равенство при разпределението на благата – реалната уравниловка в доходите на 95% от населението е в контраст с доходите на партийната номенклатура, които са поне от 7 до 10 пъти по-високи с доходите на простосмъртните „социалистически труженици”.Както е казал Г.Димитров това са новата червена буржоазия-номенклатурата/списъкът/,мярката за "годност" на управленската върхушка!
По този начин не е могла да се реализира и утопията „от всекиго според способностите на всекиго според потребностите" Най-малкото защото в условията на уравниловка трудът като индивидуални усилия се обезсмисля и деградира.
От друга страна не само трудът, както твърдят марксистите формира стойността на стоките и създава капитала.
Трудовата теория на стойността на Маркс е опровергана още в края на ХІХ век. Стойността зависи не само от овеществения в стоката труд, но най-вече от пазарната и стойност, от търсенето на тази стока във всеки един момент. При това абстрактната „принадената стойност” не се създава само от живия труд на пролетариата, както смята Маркс. Ако бе така, капиталистите биха стимулирали само ръчното производство. Би било невъзможно от практическа целесъобразност да се развива и най-елементарното автоматизирано производство, да не говорим за новите технологии.
Което само по себе си е абсурд, тъй като тогава не би се създавала „принадената стойност” и тя не би била присвоявана от капиталиста.
Което е в сърцевината на теорията за „капиталистическата експлотация” на пролетариата...