Уникалността на съдържанието и безплатните сайтове за обяви?

Ганимед

New Member
Налага ми се да регистрирам продукт и фирма по безплатни сайтове и да пускам обяви на тях. На един от сайтовете имаше предупреждение, че трябва да кача уникално съдържание - различно дори от съдържанието на официалния сайт на фирмата, защото иначе търсачките няма да го зачитат. Но става дума за голям брой сайтове, за обява за един продукт и фирма с една дейност - практически е невъзможно съдържанието да се променя чувствително. Какво мислите - ще игнорират ли търсачките обявите и регистрациите, които са копи-пейст на един и същ текст?

Не съм сигурна, дали темата е точно за тук, моля, ако съм сбъркала, админите да я преместят на подходящо място.
 
От: Уникалността на съдържанието и безплатните сайтове за обяви?

В зависимост от продукта намери (накарай) някой да ти напише статия по тематиката на продукта . После го пусни като обява с линк към сайта на продукта .
 
От: Уникалността на съдържанието и безплатните сайтове за обяви?

Да де, въпросът е, когато този текст е написан и го качвам на много сайтове за безплатни обяви и регистрации - точно този, един и същ текст - ще го зачитат ли търсачките или ше го игнорират?
 
От: Уникалността на съдържанието и безплатните сайтове за обяви?

То и да е същия, пак ще се зачете от търсачките. Просто ако е уникален ще се индескират по-добре.
 
От: Уникалността на съдържанието и безплатните сайтове за обяви?

Може би да уточним принципно какво разбираме под уникален текст в случая? Текст, написан специално за този продукт и качван на всеки сайт или текст, написан специално за всеки един от сайтовете?
 
От: Уникалността на съдържанието и безплатните сайтове за обяви?

Извинявай, ама обявите се правят за ХОРА, не за търсачки. За търсачки се ползват съвсем различни методи за разпространение.
 
От: Уникалността на съдържанието и безплатните сайтове за обяви?

Да, точно така се постарахме да е направен текста - ясен и разбираем - за хора, които имат нужда от продукта. Въпросът възникна от предупреждението, че обявите губят, ако не са с уникално съдържание. Иначе - не се извинявай, за това питам - да ми кажете - тези, които имат повече опит и знания.
 
От: Уникалността на съдържанието и безплатните сайтове за обяви?

Е кво губиш, нали очакваш да влизат от сайта за обяви, не да търсят обявата от гугъл? От гугъл се предполага, че ще намират сайта, кво ти пука дали ще бъде обявата нагоре в серпа? Нали за хора го правиш? Щом е за хора, пука ти за гугъл и дубликейта.
 
От: Уникалността на съдържанието и безплатните сайтове за обяви?

Явно темата се е сторила интересна на доста хора, но те така и не са споделили мнението или опита си. Едва ли повече от 160 човека, погледнали темата, мислят като коментиралите трима. Да разбирам ли, че и те, като мен, не знаят, или не са сигурни? Означава ли това, че тук няма хора, които вместо емоционално изказване, могат да дадт професионално обосновано мнение? Или поне да ми кажат, че могат да дадат съвет, но той струва пари, защото така си изкарват хляба?
 
От: Уникалността на съдържанието и безплатните сайтове за обяви?

Ганимед, как искаш да ти обясня, че след като пускаш обяви за ХОРА, се предполага, че те няма да използват google и следователно няма как да разберат, че текста е с дубликейт контент, а пък дори няма и да знаят какво е дубликейт контент. Не разбирам какво значение има и дубликейт контента, ако ще слагаш някакъв линк с анкор, пак не е проблем, защото сайта за обяви минава като буфер и твоя сайт няма да изяде наказание.
Професионално обосновано мнение какво означава? Да хвана да ти напиша 200 реда обяснение, за нещо, което дори не иска "професионални" знания, за да се стигне до това, което съм написал,че ако обявите са написани за хора, то тогава хората няма да търсят в гугъл обявите, а ще влизат от сайта за обяви, следователно няма да знаят що е туй дубликейт.
 
От: Уникалността на съдържанието и безплатните сайтове за обяви?

Знаеш ли, http://www.predpriemach.com/member.php?u=1102AlanFort, не споря с логиката ти, споря с предпоставките на заключенията ти. Имам предвид твърденията, че ХОРАТА няма да използват гугъл, за да търсят това, което им трябва, а ще отворят сайта за обяви. Кой точно сайт имаш предвид - защото те трудно могат да бъдат преброени. И защо си мислиш, че ако някой иска да си купи телена мрежа за ограда, няма да напише телена мрежа в гугъл, да види цената, да допише – да речем региона - и пак да гледа?
Ти в същност отговори професионално на въпроса ми и аз ти благодаря за това. Не се съгласявам само с позицията ти, че ХОРАТА няма да търсят обявата в гугъл - напротив, ХОРАТА търсят всичко, което им трябва - имам предвид тези, които четат обяви в нет-а. Търсят през гугъл точно нещата, които им трябват и четат тези сайтове за обяви, които излизат напред.
Можеш да провериш сред простосмъртните това което казвам, не сред работещите ежедневно в и чрез мрежата.
Благодаря още веднъж за отговорите.
 
От: Уникалността на съдържанието и безплатните сайтове за обяви?

Не ме прави на идиот, нито пък ме иронизирай, иди ми на първата публикация и виж, че съм те питал закакво са ти обявите - за хора, или за търсачки- много ясно ми отговори, че обявите са за хора. Ако искаш да правиш линкбилдинг и сео > насочи се към различни източници, не сайтове за обяви, определено не са добрият вариант за линкбилдинг.
 
От: Уникалността на съдържанието и безплатните сайтове за обяви?

Не, не те иронизирам. Разбрах това което исках, независимо от тона, с който го каза. Разбрах даже повече. И затова ти благодаря.
 

Горе