Първото е за общ процент уникалност, тоест софта намира дублиращи се кратки фрази от по 2-3 думи да речем, брои ги за дублирано съдържание, но на практика не е. Просто някой някъде е използвал често срещано съчетание от думи, което е нормално. Например - '' В заключение можем да кажем..'', '' Имало едно време..'' и т.н. Това ще рече, че на практика не може да извади 100% уникалност. Ако съвпаденията, които ти вади от различни урл-та са по 1% всичко е ок, вече ако извади, 5%+, то вече трябва да ти светка червената лампичка, че е имало копи-пейст на пасажи от друга статия, съответно влизаш в урл-то и преценяваш на място, дали е така.
А другото е процент вероятност да е имало рерайт на вече индексирана статия, което за мен е пълна простотия. Поне аз така си го тълкувам, иначе тук е обяснено, но е на руски
http://advego.ru/blog/read/news/1158947
Това е с дефаултните 5 шингла на адвегото, иначе за самите шингли четете тук
А аз даже на знам какви са тези проценти ( Уникальность текста 94% )
Добре, по принцип знам какво е първото число 94, но не разбрах второто какво е.
Добре ли е или не и какво да променям?!?! Май не се брои за много важно и да не го гледам просто.
Ами общо взето не е важно... То ти показва % възможен рерайт. Така, че общо-взето, не е особено важно, както, например процента показващ уникалността на текста.
Какво е рерайт? Май това трябваше още в предния пост да питам.
А какво значи "шингла"?:shock:
Добре де някой може ли да ми обясни следното:
Взимам си статия от сайта качена преди 3 месеца (100% уникална) слагам я в адвего версия 1.3.0.85 и ми показва че статията е 100% уникална!!!
Слагам същата статия в адвего версия 1.2.0.93 и ми показва 0% уникалност + линк към моя сайт къдете се намира въпросната статия ?
Защо се получава такава голяма разлика ?
Шингли казват на битумните керемиди. Аналогията е с люспите на рибите както са подредени. В адвего се има предвид това - http://ru.m.wikipedia.org/wiki/Алгоритм_шинглов