Фейса изяде хляба..

StillMad

Active Member
Какво ще кажете? Фейса така като гледам изяде хляба, дори изяде интернета май..
Гледам и гошо дори започна да цикли, тубата е умрела ако не линкнеш клипчето у фейса :eek:
Така ли е!!
Да не говорим за форуми и социални мрежи - пълно мъртвило!
Някои си мислят, че фейса е интернет всъщност.. тоталната трагедия на бг-кибик-кликача.
Кво праим така как се случва...за кво са ви сайтове, магазини, форуми..за чий уй са ви аджеба, след като тия се опитват да наложат монопол в нета!
Аз лично бих го баннал това на тотал, не защото е нещо наистина лошо, а само защото спира развитието на всичко останало. В същият смисъл бих бишнал тотално и роботизирането в индустрията и изобщо развитието на технологиите в полза намаляване използването на човешки труд. Но както и да е, не е това темата, просто пример защо бих бутнал фейса и логика защо в крайна сметка е ултра вредно. Така как върви след 20y наистина няма да има нужда от никакви сайтове...а те се сцепват да пускат нови домейн разширения, фрии теми, нови цмс-и.. И ЩО, КЪДЕ Е ЛОГИКАТА, всичко отива тотал щета ако продължи с тия темпове - не забравяйте, че интернет-кибика (юзера нали) само това му треве - да висне на едно място и всичко да му е на един клик разстояние, и тогава баш ше му дреме на шмайзера вие колко як онлайн магазин имате и колко мега супер-дупер форум или друга онлайн галимация..
 
Какво ще кажете? Фейса така като гледам изяде хляба, дори изяде интернета май..
Гледам и гошо дори започна да цикли, тубата е умрела ако не линкнеш клипчето у фейса :eek:
Така ли е!!
Да не говорим за форуми и социални мрежи - пълно мъртвило!
Някои си мислят, че фейса е интернет всъщност.. тоталната трагедия на бг-кибик-кликача.
Кво праим така как се случва...за кво са ви сайтове, магазини, форуми..за чий уй са ви аджеба, след като тия се опитват да наложат монопол в нета!
Аз лично бих го баннал това на тотал, не защото е нещо наистина лошо, а само защото спира развитието на всичко останало. В същият смисъл бих бишнал тотално и роботизирането в индустрията и изобщо развитието на технологиите в полза намаляване използването на човешки труд. Но както и да е, не е това темата, просто пример защо бих бутнал фейса и логика защо в крайна сметка е ултра вредно. Така как върви след 20y наистина няма да има нужда от никакви сайтове...а те се сцепват да пускат нови домейн разширения, фрии теми, нови цмс-и.. И ЩО, КЪДЕ Е ЛОГИКАТА, всичко отива тотал щета ако продължи с тия темпове - не забравяйте, че интернет-кибика (юзера нали) само това му треве - да висне на едно място и всичко да му е на един клик разстояние, и тогава баш ше му дреме на шмайзера вие колко як онлайн магазин имате и колко мега супер-дупер форум или друга онлайн галимация..

От колко време повтарям като папагал, всичко живо що виждам или е около мен кибичат само в Facebook и Instagram няма гоогле +, връпчета, гъски, папагали и други социални мрежи , даже и търсачката рядко ползват.
 
Какво ще кажете? Фейса така като гледам изяде хляба, дори изяде интернета май..
Гледам и гошо дори започна да цикли, тубата е умрела ако не линкнеш клипчето у фейса :eek:
Така ли е!!
Да не говорим за форуми и социални мрежи - пълно мъртвило!
Някои си мислят, че фейса е интернет всъщност.. тоталната трагедия на бг-кибик-кликача.
Кво праим така как се случва...за кво са ви сайтове, магазини, форуми..за чий уй са ви аджеба, след като тия се опитват да наложат монопол в нета!
Аз лично бих го баннал това на тотал, не защото е нещо наистина лошо, а само защото спира развитието на всичко останало. В същият смисъл бих бишнал тотално и роботизирането в индустрията и изобщо развитието на технологиите в полза намаляване използването на човешки труд. Но както и да е, не е това темата, просто пример защо бих бутнал фейса и логика защо в крайна сметка е ултра вредно. Така как върви след 20y наистина няма да има нужда от никакви сайтове...а те се сцепват да пускат нови домейн разширения, фрии теми, нови цмс-и.. И ЩО, КЪДЕ Е ЛОГИКАТА, всичко отива тотал щета ако продължи с тия темпове - не забравяйте, че интернет-кибика (юзера нали) само това му треве - да висне на едно място и всичко да му е на един клик разстояние, и тогава баш ше му дреме на шмайзера вие колко як онлайн магазин имате и колко мега супер-дупер форум или друга онлайн галимация..
Да донякъде си прав, ама нали се виждаш, че и ти си путьо, като се криеш зад нови акаунти. Толкова ли нямате топки да си ползвате един акаунт...
 
  • Like
Реакции: Sky
Колеги, мисля, че сте в грешка малко:)
Интересни статистики за фб вадят ...
http://www.marketwatch.com/story/pe...k-friends-than-with-actual-friends-2016-04-27
http://www.businessinsider.com/social-media-engagement-statistics-2013-12

Определено много време се прекарва във фб и като вкараме инстаграма ... направо макретинг мечта всички са в един канал :D
 
Да донякъде си прав, ама нали се виждаш, че и ти си путьо, като се криеш зад нови акаунти. Толкова ли нямате топки да си ползвате един акаунт...

Напротив, пак късогледстваш.. :) Спри пиенето, сто пъти съм ти казал. Кога ще избягаш от профила на битова пиянка и багерист от 80-те?
Ако исках да се крия, повярвай ми никой, никога нямаше да ме "хване", ама никогаш :D Знам толкова галимации, колко ти мезета не си чувал :D
Съвсем умишлено, точно за капацитети подобни на твоя, пиша с всичките калибристики на моите профили тук :) (поне това, което си спомням)

И в тази връзка, понеже валдес държи да блесне с памет (щот с друго явно е му е бая трудно) Ето, година не бях стъпвал в този форум. В момента всичко е х2 надолу - постове, теми.. Ще става и по-зле - успоредно с high проекти като фейса. Знам и други доста убави (бяха) форуми, които в момента са задна губа отвсякъде. Това е явно желаното бъдеще за корпоративните интереси, цялата пасмина на едно място - лесен контрол, дебнене, отгатнати желания, приятелски кръгове, финансови възможности..тагване.. бе всичко каквото се сетите, почти като от Стивън Кинг ;)
 
Вместо да се радваш, че можеш да изкарваш лесни кинти от фейса, ти мрънкаш.
 
Това е до време.. ти го знаеш най-добре. Гледам, дори започваш да се преориентираш.
Знае се, че ще порежат всичко, ето сега е-шопче, утре и дихателен апарат :D
Проблемът е, че създадоха зависимост и вредни навици като незаинтересованост, апатия, кибикцизъм.
Въпрос на време е нета да бъде тотално променен и всички тук с ешопи, форуми, мрежи ще пропищят на умрЕло. Същото ги касае фирмените сайтове и изобщо комерсиалните проекти, които пък ще станат 100% зависими и кой нема кинти може тотално да се сбогува с онлайн представяне на услугата/дейността си.
Общо взето план-маршал - "дай да ги ебнеме" (демек уеб 2.02ver) влиза в действие.
В този смисъл се досещам защо се пускат толкова нови разширения, цмс-и и въобще благинки и леснинки - може би последни трагикомични опити да се раздвижи нещо, противопоставяйки се на такива глобални умопобърканици, като тази личностна и културна деградация - фейса
 
В близките години фейсбук ще стане гробище на акаунти. Първите възрастни хора които са се регистрирали във фейсБоклук вече са пенсионери или близко до това.
След определено време (5-6) умиращите акаунти ще са няколко стотин процента повече от раждащите се и това ще се засилва постоянно.

Фейсбоклук се променя постоянно, точно по тази причина. Въпрос на време е да се появи нещо ново към което хората да се прехвърлят буквално за няколко месеца. Сега може да ни се вижда невъзможно, но единственото сигурно е, че това ще се случи - въпрос на време е.

последните две нови неща около него са:
- работната социална мрежа
- опцията за търговия

като видим колко успешни ще излязат тези две неща, може да направим заключение за цялостния им капацитет който обикновено се изразява в това, че вече имат натрупана база от потребители.
 
@nortrant , трябва да имаш и едно друго нещо в предвид. Ако някой някъде изскочи с нещо иновативно и по-добро като алтернатива, било за Facebook, youtube, google, то реално големите риби или бързо ще успеят да се адаптират и създадат нещо свое или ще бъде изкупено за дадена сума. Например, ако е стигнало завидно ниво на развитие, тази сума определено ще е голяма, милиони, и доста често, ако го изпуснат големите риби от полезрение (или е мега яката иновация), милиарди.

Но едно е нужно да се знае за тази област с интернет и като цяло с информационните технологии. Колкото и велик бизнес модел с добра стратегия, няма да е лоша идея да разкешиш на върха му, освен ако нямаш нещо в перспектива.

Колкото погледнато демографски, това не мисля, че ще е основаната или една от основните причини, поради които социалните мрежи биха претърпели срив. Готов съм да заложа на по-иновативните алтернативи и лошото управление.
 
@nortrant Но едно е нужно да се знае за тази област с интернет и като цяло с информационните технологии. Колкото и велик бизнес модел с добра стратегия, няма да е лоша идея да разкешиш на върха му, освен ако нямаш нещо в перспектива.

Стига това (финансовата част изобщо) да е целта, защото аз виждам доста други мотиви в това "начинание" ;)

Има и нещо друго! Рекламата и държавната подкрепа :) Как ви се ствува "...вождът написа един-кво си в страницата си във фейсбук.." :D "оня също написа еди-що си в FACEBOOK" Телевизиите: нова, бтв, тн.т. - "вижте страницата ни във фейса.." хаха Е какво повече можем да кажем - Тия всичките губят идентичност, напълно умишлено, само и само и те да захапят трафика, и точно, буквално по български, дават дупе, така както са свикнали да си го дават принципно, без значение на кой, хамериканци, руснаци, няма значение - който дава. Ние даваме дупе - те дават пари. Яката далавера :D:D:D
Но кой си ибе покрай всичкото това?? Еми ние кой :) Целият бизнес като цяло, цялото общество. Сметай баба Гена от Горно Калдаръмово само като чуе "и каза вожда от личната си страница във фейсбук" ахахахах После ходи и обяснявай как унуко й ще деградира в тоя същият фейс, барабар заедно с бащицата на нацията :p

Всъщност, Обама или Путин, правят ли също така често изявляния към нацията си от страниците си във фейсбук :D
 
Всъщност, Обама или Путин, правят ли също така често изявляния към нацията си от страниците си във фейсбук :D
Не, но умните го правят. И кой ти каза, че с някой друг стрим не го правят? Това е голям канал, с който достигаш още хора. Това, че не го правят говори лошо за техните PR или там каквото животно са наели да им води PR-а. ;)

Държавната подкрепа....не знам какво общо има, при положение, че държавата гледа на този тип бизнес и сайтове като на данъкоплатци и разбира се работодател с добри условия. Ако снася, държавата ги урежда, а за подкрепа, ако има някакви допирни точки, да, защо не, ще има подкрепата на държавата, но като гледам повечето успешни проекти нямат нищо общо с нея и за това са успешни. :)
 
хах не вервах, че ще прочета някой ден, от твоята "химикалка", че бащицата бил умен :D

Иначе не знам каква по-голяма държавна подркепа (естествено и излагация, те си вървят у нас ръка за ръка) от това "написа вожда на стената си във фейсбук" :D:D:D

А фейса не знам какъв данъкоплатец е, още повече работодател :) Тотално се заблуждаваш! Фейса е гавра с идентичността, културата и самосъзнанието на всяка една държава. За нас обаче разбира се това не е проблем, защото чисто и просто ние нямаме такава :p
 
Фейсбук е бездънна яма за внимание. В момента ползвам само messenger и избягвам да влизам там. По принцип е вярно, че се опитват да бъдат всичко, но както добре знаем, някой който се опитва да прави много неща не е добър в нито едно от тях. Забелязвам все повече "предложения" и реклами, да си рекламирам страниците, да харесвам някакви тъпотии, които 3ма от приятелите ми са харесали и всякакви други глупости. Общо взето - огромна кочина/бардак, от където никой не смее да излезе, за да не му стане случайно скучно или да няма с кого да си чеше езика за 5 минути.

Единствената причина, поради която ФБ няма конкуренция е страхът на хората от промяна и навикът, в който се е превърнал. Всички вече са там, и мисълта, че трябва да се регистрират другаде, където ги няма приятелите им ги отказва да се занимават. Това беше и причината за неуспехът на G+. Дори някой да направи много по-добра платформа, трябва да накара милионите хора да се преместят, което е основният проблем. Равносилно е на това да накараш някой да откаже цигарите - знаем това колко е лесно.

Мисля си, че в даден момент ще се саморазруши, като една 'дигитална империя', защото се опитва да покрие прекалено много ниши и да бъде прекалено много неща едновременно.
 
А фейса не знам какъв данъкоплатец е, още повече работодател :) Тотално се заблуждаваш! Фейса е гавра с идентичността, културата и самосъзнанието на всяка една държава. За нас обаче разбира се това не е проблем, защото чисто и просто ние нямаме такава :p
Не знам, но според мен Фейсбук е по-добър работодател от поне едно 90% от бизнесите по цял свят. Тук Фейсбук по косвен начин успява да повлиява на икономиката, а именно със създаването на специалисти в тази област, които управляват дигитални агенции, консултират и т.н. Да, нямаме фейсбук офис тук, но пак е по-добре от това държавата с нейните програмки да се опитва да насърчава някаква заетост на хора. Виждал съм го и това, не съм останал с добри впечатления. :)
 
За България Facebook ще бъде още дълги години. По-добро няма, няма и да излезе, дори да излезе, няма да бие Facebook, защото Българина като си свикне на нещо, той си седи с него докато не пукне, или докато не му бръкне в джоба, а това няма как да стане.

Гледам, че правят и Marketplace, тип OLX, пускат обяви, правят магазини, опитват се да наложат Instant Articles и още купища други неща, които със сигурност обичат Българите.
Даже, ако пуснат и колективни оферти и на това ще се кефат хората..

Налазили са Българския пазар с огромни маржове. 80% да не каже и повече от онлайн магазините нямат никакъв шанс без реклама във Facebook. Вижте фейсбук брандовете, като Alessa, Kolibri, ckfstudio и т.н Това са брандове, които се наложиха посредством Facebook, както и много, много други, които имат големи бюджети, да плащат яко реклама и да продават супер много с огромни надценки(визирам алеса, най-вече те, надценките са им брутално високи), но пък аз лично на тях много им се възхищавам, защото са успяли момичетата, продават с лицата си и застават твърдо зад продуктите си с перфектни условия.

Ако някой има излишен бюджет от 10-20 хиляди лева, с фейсбук може да направи магия, много по-голяма от такава в Google, убеден съм. По-евтино и по-дългосрочно за рекламиране.

Някой хора говореха преди 5 години, че фейсбук ще умре, а единственото, което умря е безплатната реклама :) Самоубиха безплатния рийч, за да живее платения рийч.

П.С. Вижте колко Влогъри излезнаха и станаха известни и направиха пари.
П.С.2. Бях писал на един влогър с 5М харесвания в чужбина, да спомене един мой продукт в негово видео и познайте колко парички ми искаше :) - Скромните 20,000$ :) А, ако му видите клипчетата, във всяко, е споменат различен бранд, правят доста пари..

Тази социална мрежа, ще се развива с бясни темпове, поне още 10 години..
 
Аз (Стилиян Запорожанов) и моят Брат (Мирослав Запорожанов) сме основатели на първата и единствена Онлайн Бизнес Академия за Предприемачив България.
Напълно съм съгласен, а и ето кейс стъди как с 800 кинта реклама правиш 25к в продажби ...

Как за 3 дни работа спечелихме 25,000лв с Facebook реклами?
 
Хората академици станаха, а тука спорим дали във фейсбук има хляб.
 
Изобщо не се спори дали във фейса има хляб или не, темата е съвсем друга и ти явно няма какво да кажеш по нея..

Монев, изтръпвам като те чета.. Явно съм бил много повече прав, от колкото съм смятал :confused:
 

Горе