Цени за изработка на сайтове - Дискусия

От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Аз се интересувам от гледната точка на клиент, от целия диалог тук, така е и не се ориентирах в цените за изработка. Та всъщност наистина как вървят цените за изработка на сайт, да речем за недвижими имоти? Ще съм благодарна, ако някой даде конкретен отговор в цифри :)
Гледам че на теория разисквате, ама ще дам едно практично и примерно ценообразуване в зависимост от наличните фактори:

1. Клиент (или поне гледната му точка) питащ как върви изработката на сайтове без да предявява особено някакви претенции, освен че май сайтът трябва да е сайт за недвижими имоти.
2. Дискусията е в предприемач.ком

Отговор: цената може примерно да се образува от 3 линии:
1. Колкото ще поиска някое хлапе да инсталира и настрои един Уордпрес.
2. Колкото струва една премиум тема с функционалност за недвижими имоти (мързи ме да търся примери).
3. Колкото ще поиска някой да локализира преведе темата.

$100 вероятно ще стигнат. Даже ще артисат.

ПС: Ако се иска оооооще по-конкретни числа, клиентът може просто да пусне тема "[Търг] За колко пари ши ми напрайте сайт за недвижими имоти? Най-ниското пичели.".

ПС: Забравих фактор номер 2. Може просто да се намери "нулната" версия на темата. Така успешно се вместваме в бюджет < $20 .
 
Последно редактирано:
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Благодаря за информацията, Noke.
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Търся уеб дизайнер за изработка на сайт за туризъм/недвижими имоти . Свържете се с мен на лични . Благодаря
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

би трябвало цените на качествените неща да са много по високи от тези на некачествените -.- и хората който предлагат некачествени неща немогад да подбиват пазара поради простата причина че хората гледат и преценяват :)
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

От всичко казано до тук, разбирам две неща, че не съм знаела за сайта по рано (ехх има супер оферти тук и явно хора дето разбират) и че бая зелена съм била преди и съм се понабутвала доста. Пред време толкова търсих някой (не във ворума не знаех за него даже), който да ми направи сайт за 400 - 500 лв. Ейй никой не искаше, кой ли не питах ....смешни им се виждаха парите. За сайт с готова платформа шях да ги дам, преди доста време не се интересувах и не правех много разлика. Не съм търсила уникално да го направи някой от нулата. Няма и няма и накрая един познат се нави, дето общо ми излезе после към 800 лв, защото пусна един блог той се едно и тва е.....нямаше нито форма за коментари , нищо ....гола страница. Та му исках малко да прибави нещо коментари тва онова и за всяко нещо ме цакаше пари. И въпреки тва си остана недобър и нефунционален сайта и затва го бастисах.

Фирмите пък ако са големи и са хфанали големи риби (банки, чужди компани) е ок. Но има някой дето хем не са, хем казват 2000 и 3000 хиллв и на горе...плийс... и като не се обадиш и се почва, ама ако вземете тва и тва ше ви е бонус и ако пак не звъннеш, ама тва и тва можем ( след третия имейл се отказаха). Ами като няма клиенти и те гледат да ошушкат един за да има за всеки (ако за 3 -4 ) човека. Ма и как да има, ако сайта е 3000 лв. отделно продуктовата фотография (ако е магазин и няма готови снимки), отделно лога, реклами, банери, флаери, страници, оптимизации и т.н. И цените понякога отиват 4 - 5 бона. Ма той човека ако има 4 - 5 бона само за сайта няма да гледа да почне малък магазин на бижута (От Китай).Той се надява да ги изкара. Така, че според мен е много важно да можеш да си преценяваш клиента. Ако пък се занимаваш само с големи риби, препращай хората към друг, за който знаеш, че е добър.

златната среда е най - добре. Хем да не се надценяваш, хем да не подбиваш. Тя и фризьорката ми взимаше всеки път по 200 лв...независимо дали по малко неща от предния път ми правеше все 200 лв. Да ама намерих по - добра дето не ме мами и не стига че е по - кадърна ами и за 120 лв прави по - добри неща. 120 лв не са малко пари да ги изкараш от един клиент, а тя няма час свободен.


Така, че виждам че тоя форум е скъпоценен ми е мисълта :) И сега стига спам по темата: Според мен зависи кой е клиента и какво се иска. Има толкова хубави готови теми вече, че другите бледнеят. Така, че всеки, който малко разбира и има време може да се справи сам, ако е за блогче или по - простичък сайт. Но пък ако ням време и не му се занимава може би - 100 - 600. Тва за готови платформи, като 100 примерно за блог, но може и за по - малко да се направи блог. Като в това да влиза някакви идеи по дизайна т.е. да се приведе в един готов за ползване вид не да се инсталира само. :)) Ако някой иска да му направиш блог в уордпрес, което е елементарно ...то явно той бъкел не разбира и не знае как да работи. Трябва да му се обясни и как да работи. Но така или иначе май е по - добре да разбираш поне малко от всичко, за да не те мятат като шаран където и да е. Трябва да си подготвен и като влизаш в банката и в аптеката и в фирма за реклама. Навсякъде. Няма да си толкова подготвен колкото тях, но поне няма да си напълно пъпеш.

Аз например съм доста добра вече във продуктовата фотография имам супер снимки и тва, защото ми искаха някви луди пари. Че то по - евтино ми излезе да си купя оборудване и да се науча от колкото да им дам д ами снимат 500 продукта. (фотографията ми е слабост по принцип)

Ценя чуждия труд, аз правя 100 неща знам какво е и мисля, че 30 - 40 лв за малко за сайт....но пък човека може да си е намерил някакъв начин да ги прави на конвер и да печели от количество. Всеки оцелява някак, програмисти вече има много и конкуренцията е голяма. Жалко аз като търсих не беше така.
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Няма единствен верен отговор на въпроса "колко струва сайт". Цена 30-40 лв. е възможна, аз понякога като услуга правя за 350, но изгодни са предимно проекти от 2500 нагоре, държавните поръчки изпълнени от фирми регистрирани 24 часа преди пускане на поръчката струват от 500 000 нагоре.
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Значи един минимален сайт (home , about,contacts , gallery ) с админ панел за галерия не струва повече от 350 лв. Не говоря за cms сайтове, а за сайтове където са писани на framework. Ако греша поправете ме :)
 
  • Like
Реакции: ca$h
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Значи един минимален сайт (home , about,contacts , gallery ) с админ панел за галерия не струва повече от 350 лв. Не говоря за cms сайтове, а за сайтове където са писани на framework. Ако греша поправете ме :)

По-точно казано е "би струвал" ако някой прави за тази цена. Всеки предлага различно ниво дизайн, програмиране и дори конфигуриране на "готови" платформи.

Хареса ми репликата на един клиент: "Ами то за Wordpress е ясно - той си е rеsponsive...". Какво да му каже човек :)
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Значи framework a е Symfony 2. И като се намери готов безплатен css или платен излиза сайта не повече от 350 лв :)
 
Цени за изработка на сайтове Дискусия

Здравейте , предлагаме ви цялостна изработка на Уеб сайтове на ниски цени от 250лв. , като ви осигурим качествен и бърз код
За повече информация Skype : agleq.developer
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Конкретни цени за направа на уебсайт: Изработка на сайт цена
Таксуването се извършва на база сложност на заданието, промени по началното задание, добавяне на функционалност - таксува се само реално вложено време за труд > лева на час.
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Конкретни цени за направа на уебсайт: Изработка на сайт цена
Таксуването се извършва на база сложност на заданието, промени по началното задание, добавяне на функционалност - таксува се само реално вложено време за труд > лева на час.

Трудно е да биеш такива цени - магазин за 80 лв. :-o
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Вия се базикате ми се струва!!!! Направо за без пари викам 2 лв :roll:

Това не го предлагам аз!!! Потребителя kupi-bg-com я е пуснал тази промоция, аз просто пуснах лаконичен коментар по цената. :) За 70лв не бих направил магазин, аз си ценя труда ;)
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Аз пък си мисля, че и въпросния потребител си цени труда. Под изработка на онлайн магазин тук се има в предвид инсталиране на готова система с отворен код(или готова къстъм ама надали) на негов поддомейн за демо и съпровождащите банални действия, които не изискват големи умствени усилия като базови настройки, инсталиране на безплатна тема(или пък стандартната), все неща които се правят за минимално време с повечко трейнинг.
 
От: От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Аз пък си мисля, че и въпросния потребител си цени труда. Под изработка на онлайн магазин тук се има в предвид инсталиране на готова система с отворен код(или готова къстъм ама надали) на негов поддомейн за демо и съпровождащите банални действия, които не изискват големи умствени усилия като базови настройки, инсталиране на безплатна тема(или пък стандартната), все неща които се правят за минимално време с повечко трейнинг.
Ако за това искат 70-80 лв, даже много искат.
 
Re: От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Това не го предлагам аз!!! Потребителя kupi-bg-com я е пуснал тази промоция, аз просто пуснах лаконичен коментар по цената. :) За 70лв не бих направил магазин, аз си ценя труда ;)

Не знам какъв ще е този магазин за 70 лева. :) Бил той е идна инсталация и дефолтна тема. И още нещо, ако ще бориш конкуренти с начална инвестиция от 70 лева, аз на този мога да му кажа да се отказва от сега, защото натам ще е само греда след греда. :)

@madseason, не знам кой колко иска, но съм виждал това да го продават за над 2К, като темата се дозакупува от клиента. И то от големи фирми. А това, че някой е готов и да фри, това е друга тема на разговор. Все си има цени. Мен друго ми е чудно - с какво самочувствие клиента успява да "излезе" на пазара, след като знае колко е дал за сайта си. Както се вика телефона му е по-скъп, което е меко казано нелогично. :)
 

Горе