Между другото, има негласно споразумение между компаниите, които се занимават с AI в публични изявления да се подценяват възможностите му. Умишлено не се демонстрират наподобяващи човека версии. Нали се сещате, че тези текстови чатове спокойно могат да са под формата на гласови разговори, като се разпознава речта на човека и се синтезира отговорът с глас по избор. Ако следите медийните публикации по въпроса ще забележите и, че буквално през ден се налага някоя от компаниите публично да отрича, че техните AI имат съзнание.
Относно грешките, запознатите с механизма на работа на изкуствените невронни мрежи знаят, че един от ключовите моменти при тях е да се залага умишлено допускане на определен процент грешки. Преди години, когато започнаха по-сериозните опити с AI, бързо се разбра, че безгрешните електронни мозъци веднага "полудяват". Тоест, AI който не греши, не може да се развива.
Друга подробност, около която също не се шуми е, че е трудно да се проследи процесът, който води до крайния информационен продукт на AI. Тоест, не е на 100% ясно защо отговаря точно така на въпросите, които му задавате. За разлика от безмозъчния софтуер, при който всяко действие може да бъде проследено в най-микроскопичните детайли.