Ще вземе ли хляба от ръцете ни изкуствения интелект?

Лошо.. Те как са свикнали на по 4-5-7К заплати, не ми се мисли като дойдат в отбор "алоофриисъм" как ще си плащат цифроманските кредити дет са се набълбукали, щото малко ме съмнява да са били в час "финансова култура", по скоро е имало финансов кючек в студентски град 😁

Добре че си зех убав ник от рано, че са ще има бум на регове 😆

фриланс бг дали ще дръпнат още повече 🤔
Кофти, щеше ми се да спечеля конкурс официално и да си декларирам 200 лв доход.
Внимавай, да не ми избухнеш сега, че си малко неконтолируем.
 
Видях.. Тоя конкурс беше твой по принцип ;)
 
Видях.. Тоя конкурс беше твой по принцип ;)
Мой си беше, не знам защо избраха грозна картинка, с два едита.
 
Щото имат уговорка да те прецакат, да не мислиш, че някой ще го ползва това лого.. Местят от левия в десния, не си ли запознат с тая калибристика 😆
 
Никой не цитира ИИ като причина.
В IT сектора също не цитират ИИ за причина, няма и да го цитират. В Хари Потър като не казваха името на Волдемор, това не му попречи да се завърне.
Има разлика между преструктурирането на жива сила в компании, които не са IT и безвъзвратното заличаване на работни места, за което говорим. Позициите, които сега се затварят в IT сектора по света никога повече няма да се появят на пазара, така както няма и жътварки със сърпове да събират реколтата на полето.
Скоро ще настъпи сеч и в помощните дейности към IT сферата. Например копирайтърите масово си сменят професията и стават промпт-инженери. Така един човек вече произвежда текст по поръчка най-малко десет пъти по-бързо, отколкото е можел преди, със запазване и дори подобряване на качеството. Според мен за 90% от копирайтърите до няколко месеца вече няма да има никаква работа и само за най-добрите ще има поръчки. Същата работа и с графичните дизайнери, и специалистите по видео, които също ще са промпт-инженери.

Относно пазара на труда в САЩ, на макро ниво положението е перфектно.
2024-03-02_185904.png
 
Щото имат уговорка да те прецакат, да не мислиш, че някой ще го ползва това лого.. Местят от левия в десния, не си ли запознат с тая калибристика 😆
не беше за лого, а за дизайн.
 
А не беше ли по скоро за беграунд, бая ги беше наметкал 😆
 
А не беше ли по скоро за беграунд, бая ги беше наметкал 😆
Ами да, то метълска тениска си беше това, но момчетата са градски и... айде да затворим темата, не е било за тях.
 
Nvidia обявяват свой coding assistance продукт няколко дни след изцепката на шефчето...

 

Горе