въпроси за пренасочване 301

идея

Active Member
Имам пренасочване 301 на един домейн. Ако му сменя регистрара, губи ли се пренасочването ?

По принцип дават че 301 е с перманентно действие, но все пак доколко? А какво става ако продам домейна?

Благодаря
 
От: въпроси за пренасочване 301

Имам пренасочване 301 на един домейн. Ако му сменя регистрара, губи ли се пренасочването ?

По принцип дават че 301 е с перманентно действие, но все пак доколко? А какво става ако продам домейна?

Благодаря

От то0лкова положителна нагласа си заебал май четенето?
Как може да питате такива неща/
 
От: въпроси за пренасочване 301

Зависи къде е правено пренасочването, може да бъде от cpanel, от htaccess или от някой php файл в сайта, например.
 
От: въпроси за пренасочване 301

Как може да питате такива неща/

Домейни, хостинг, регистрари, пренасочване не са предмет на моите занимания.

Форумите са затова - незнаещи задават въпроси за да си спестатят вероятно часове четене. Знаещи отговарят (ако искат) за удоволствие.

А ти не си нито от едните нито от другите. Не те познавам но предполагам, че просто запълваш времето си в търсене на внимание, което ти липва в реалния живот.
 
Последно редактирано:
От: въпроси за пренасочване 301

Зависи къде е правено пренасочването, може да бъде от cpanel, от htaccess или от някой php файл в сайта, например.

Правено е от cpanel. Може ли там да се пипне нещо?
 
От: въпроси за пренасочване 301

Имам пренасочване 301 на един домейн. Ако му сменя регистрара, губи ли се пренасочването ?

По принцип дават че 301 е с перманентно действие, но все пак доколко? А какво става ако продам домейна?

Благодаря

Ако му смениш регистрара, просто му направи пак 301, както ти е най-удобно (от самия панел на регистрара, или другите опции, които сам си изброил).

Ако продадеш домейна, губиш сбоственост над него, така че новият собственик си прави каквото иска с него. Нищожна е вероятността някой да ти купи домейна и да остави редирект към твой сайт :)
 
От: въпроси за пренасочване 301

Ако му смениш регистрара, просто му направи пак 301, както ти е най-удобно (от самия панел на регистрара, или другите опции, които сам си изброил).

Ако продадеш домейна, губиш сбоственост над него, така че новият собственик си прави каквото иска с него. Нищожна е вероятността някой да ти купи домейна и да остави редирект към твой сайт :)

OK благодаря. А мога ли да сменя пренасочването?
Виждам в контрол панела, че все още това е възможно и ако го сменя как гугъл ще възприеме такава акробатика?
 
От: въпроси за пренасочване 301

Кажи по-подробно каква ти е целта и какво искаш да направиш! Естествено, че можеш да го промениш.
 
От: въпроси за пренасочване 301

Ако сменяш регистъра и НЕ СЕ ПРОМЕНЯТ dns-ите няма какво да пипаш. Ако се променят DNS-ите тогава ще има малко драма.

смянта на регистър е процедура афектираща домейна
301 redirect е действие афектиращо уеб сървъра, т.е. хостинга.
 
От: въпроси за пренасочване 301

Ако сменяш регистъра и НЕ СЕ ПРОМЕНЯТ dns-ите няма какво да пипаш. Ако се променят DNS-ите тогава ще има малко драма.

смянта на регистър е процедура афектираща домейна
301 redirect е действие афектиращо уеб сървъра, т.е. хостинга.

Ясно, това ми отговаря на основния въпрос. Благодаря.
А как ще реагира гугъл ако сменя пренасочването към друг домейн? Доколкото разбрах е възможно въпреки , че казват че процес 301 е необратим.
 
От: въпроси за пренасочване 301

Кажи по-подробно каква ти е целта и какво искаш да направиш! Естествено, че можеш да го промениш.

Искам да сменя регистрара и ако е възможно да сменя пренасочването към друг домейн. Ако разбира се не се получи някакъв фатален срив в трафика.
 
От: въпроси за пренасочване 301

Мина една седмица откакто смених регистрара и смених и пренасочването 301 към друг домейн.
Засега няма изменение в отношението на гугъл. Продължава да се държи като че ли все още е в сила старото пренасочване към стария домейн.

Някой има ли идея каква може да е причината за това? Не вярвам да не го е забелязал все още.
 
Последно редактирано:
От: От: въпроси за пренасочване 301

Мина една седмица откакто смених регистрара и смених и пренасочването 301 към друг домейн.
Засега няма изменение в отношението на гугъл. Продължава да се държи като че ли все още е в сила старото пренасочване към стария домейн.

Някой има ли идея каква може да е причината за това? Не вярвам да не го е забелязал все още.

пингваш си редиректнатия домейн от 100 места и го отчита почти мигновено. щом нямаш ефект, най-вероятно домейна, който редиректваш няма стойност от към линкове, за да няма ефект.
 
От: От: въпроси за пренасочване 301

Какво значи пингване ?

Ами не е да няма стойност домейна. Създаден е 1998 и е имал сайт до преди 2 години когато го пренасочих. Класираше се по основните думи на 1 до 5 страница.
Като го редиректнах за първи път беше към вътрешна страница. И тази страница веднага получи много повече трафик и много по-добър СЕРП отколкото основния домейн.
И сега продължава да е така, въпреки че вече пренасочването не е към нея.
 
Последно редактирано:
От: въпроси за пренасочване 301

Нищо не разбирам
Какво е пингване или някой може ли да го преведе на английски?
 
От: въпроси за пренасочване 301

Тея пингвания от 100 места, да не стане така, че гугъл да ги намрази?

естествено, че не. всеки рандом човек, може да ти пингне сайта от 10к места по 10 пъти на ден, следователна щяха да са най-добрия блекхет тул, а те не са. Едно, от най-важните неща в СЕО-то е логиката. Мислете логично и няма да имате проблеми.

До Идея - Пингване е автоматична заявка до търсеща машина, която и казва, че страницата е била подновена и е време да мине пак през нея и да обере новото съдържание. Има услуги за пингване, които се ползват, чрез въвеждането на урл-то на сайта ти и бутон. Използвай Гугъл за повече информация и ще намериш както сайтовете, така и повече информация за самото пингване, ако ти е нужна.
 
От: въпроси за пренасочване 301

Не съм съгласен с теб. Това е много изкуствено нещо и се ползваше преди доста години. Я ми кажи някой голям сайт дали ползват такива инструменти? Въпрос на време е да го вкючат към следващ ъпдейт
 
От: въпроси за пренасочване 301

Не съм съгласен с теб. Това е много изкуствено нещо и се ползваше преди доста години. Я ми кажи някой голям сайт дали ползват такива инструменти? Въпрос на време е да го вкючат към следващ ъпдейт

какъв голям сайт да ти кажа, при положение, че говорим за 301 редирект. Глолемите сайтове нямат нужда, защото имат вече изграден линк профил (следователно бота ги обхожда така или иначе). Пинга се ползва точно за такива цели и за сайтове, които не се индексират често и няма как да го направиш по-друг начин, примерно с гугъл плюс. И не, няма да го включат в следващ ъпдейт, но не съм ви учителката във втори клас, да ви кажа защо. Четете малко повече и ще стигнете до изводите сами.
 
От: въпроси за пренасочване 301

Да не отварям нова тема, пиша в тази, че ми е с редирект проблема. Регнах си домейн с няколко хил. индексирани линка, пренасочих го през Ц панела към основния сайт, но само "новдомейн.ком" се пренасочва към "стардомейн.ком", всички други линкове на "новдомейн.ком/...." дават грешка. Някой мже ли да помогне със съвет? Благодаря предварително!
 

Горе