въпрос за H1 тагът

ivanov0203

New Member
здравейте,
чета, че този таг бил много важен...

ползвам wordpress - как да го вмъкна
само в индекса ли да бъде или ?
 
в повечето теми Н1 си е вкаран където трябва - в тайтъла на постовете. виж в твоята тема, ако го няма може да си моднеш цсс-а или просто да си смениш темата

да, не е лошо заглавията ти да са в Н1
 
От: въпрос за H1 тагът

да, имало го е ...

<h1 class="entry-title">заглавието на публикацията</h1>

а ако ползвам cms/html темплейт в който го няма този таг къде да го пиша
и така ли <H1>заглавие</H1>
 
да, така е обаче не можеш просто да го пишеш някъде - трябва да намериш в кода на съответната цмс къде е форматирано заглавието на публикацията обикновено това е в отделен цсс файл
 
От: въпрос за H1 тагът

да добре.
аз по-скоро питах за html сайтовете
имам един такъв и да добавя H1 таг
 
От: въпрос за H1 тагът

Да препоръчително е да го добавиш към заглавието на страницата. h1 тагът трябва да присъства само веднъж на страница и да обхваща най-същественото заглавие на тази страница, тоест главното заглавие ;)
 
От: въпрос за H1 тагът

Освен в заглавието на поста го слагам още един път и в самия текст, като отделяне на параграфи и не е само ключовата фраза, да не изглежда прекалено нагласено, ако фразата е съвсем примерно "online shopping" слагам едно "benefits of" отпреде, не знам до колко е добре.
 
реално може да използваш Н2 за тези цели

не е болка за умиране да имаш Н1 повече от веднъж, но и от гл точка на прегледност и от избягване на риска от преоптимизиране предпочитам Н1 само в тайтъла
 
От: въпрос за H1 тагът

И h2 ползвам и h3:) Така гледам да разделям статиите на 3 главни части, 1-вата h1, 2-рата h2 и 3-тата h3, като във всичките има ключовата фраза, но не самостоятелно.
 
От: въпрос за H1 тагът

Моят съвет е да избягвате тага H1. Използвайте H2 вместо него.

Защо? В смисъл интересно ми защо смяташ така.
 
От: въпрос за H1 тагът

Абсолютно всички книги и статии за SEO започват с това, че H1 тага е много важен. В следствие на това 99% от спамерските сайтове имат поне 1, а понякога и 10 H1 тага на страница. Напоследък забелязвам, че Гугъл има едно наум, ако сайтът Ви е прекалено добре оптимизиран. Аз вече ползвам H1, единствено, ако забравя да го заменя с H2 в някоя WP тема.
 
От: въпрос за H1 тагът

Абсолютно всички книги и статии за SEO започват с това, че H1 тага е много важен. В следствие на това 99% от спамерските сайтове имат поне 1, а понякога и 10 H1 тага на страница. Напоследък забелязвам, че Гугъл има едно наум, ако сайтът Ви е прекалено добре оптимизиран. Аз вече ползвам H1, единствено, ако забравя да го заменя с H2 в някоя WP тема.
т.е. да се пазим от Гугъл да не ни накаже за оптимизация. Да има логика и да го правят. Ама да не стане както със заблудата че с два кондома един върху друг е по-безопасно защото не е. Като че ли трябва да има винаги един индексиран сайт за тестови опити за да се докаже това или онова твърдение. Въпроса е важен. H1 е твърде важен таг колко е добре 1 или 2? Не бих използвал 1 ако 2 ще ми донесе повече ползи. Ако е дълга статията или страницата сигурно влияе ако употребих повече от 1 път тага.
 

Горе