мога ли да си купя остров?

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
интересувам се дали мога да си купя остров , или примерно да си открия някакъв и да си е мой.. искам да правя нелегални работи там , само нелегални и да не могат да ми се бъркат.. или примерно ако съм с някакъв кораб има ли неутрален терен където да си стоя и да не могат да ми кажат нищо и никои..
 
От: мога ли да си купя остров?

пич, смени си дилъра :roll:

да не сме 11 век? няма място където може да отидеш и да си прави каквото си искаш :wink:
 
От: мога ли да си купя остров?

Ричард Брансън, Джони Деп и камара други баровци си имат острови. Острови се продават и избора е огромен стига да имаш кинти. Виж за незаконните работи не знам как ще ти сеполучи, понеже всички острови са в рамките на някоя страна, която за твое съжаление си има собствени закони, че дори и данъци ще трябва да плащаш :)
 
От: мога ли да си купя остров?

Както каза spy, закона ще те закове, но ще ти шушна нещо - отиваш в забутано село с 3 бабички на кръст и срещу 50 лева, и едно шише виски си праиш квото си искаш:wink:
 
От: мога ли да си купя остров?

Доколкото знам съществува понятие "международни води", т.е. ничия територия. Само дето ако се разположиш на такова място, никой не гарантира за твоята сигурност, т.е. важат законите на джунглата/по-силния.

Ето ти нещо интересно по въпроса (набързо намерено):
http://www.dnevnik.bg/tehnologii/20...tven_ostrov_v_mejdunarodni_vodi_stava_dom_na/
 
От: мога ли да си купя остров?

да може да си купиш остров но те са от територията на някоя страна така че за врътки едва ли става. Преди година гледах в Испания имаше малко по евтини за около 200 000 Евро (зависи от големината му).Ето тука може да разгледаш оферти : http://www.privateislandsonline.com/europe.htm
 
От: мога ли да си купя остров?

Можеш да си купиш остров и да обявиш независимост. Но само ако няма петрол и други полезни блага. ;)
 
От: мога ли да си купя остров?

Можеш да си купиш остров и да обявиш независимост. Но само ако няма петрол и други полезни блага. ;)
Независимост може да имаш само ако си добре въоръжен или имаш договорни отношения с някой добре въоръжен.
 
От: От: мога ли да си купя остров?

Доколкото знам съществува понятие "международни води", т.е. ничия територия. Само дето ако се разположиш на такова място, никой не гарантира за твоята сигурност, т.е. важат законите на джунглата/по-силния.

Ето ти нещо интересно по въпроса (набързо намерено):
http://www.dnevnik.bg/tehnologii/20...tven_ostrov_v_mejdunarodni_vodi_stava_dom_na/

Съществуват ама ООН,НАТО и другите международни структури управляват тези води.
Иначе офертата е да си купиш държава... ама да нямаш петрол,злато и други неща... и да знаеш, че ако навредиш на интересите на Америка, всички ще те обстрелват :)
 
От: мога ли да си купя остров?

интересувам се дали мога да си купя остров , или примерно да си открия някакъв и да си е мой.. искам да правя нелегални работи там , само нелегални и да не могат да ми се бъркат.. или примерно ако съм с някакъв кораб има ли неутрален терен където да си стоя и да не могат да ми кажат нищо и никои..

За Мерцедес мечтае, остров ще купува ... да фак
 
От: мога ли да си купя остров?

интересувам се дали мога да си купя остров , или примерно да си открия някакъв и да си е мой.. искам да правя нелегални работи там , само нелегални и да не могат да ми се бъркат.. или примерно ако съм с някакъв кораб има ли неутрален терен където да си стоя и да не могат да ми кажат нищо и никои..

Добра идея. Стига да имаш мощен сателитен приемател, да хващаш интернет направо от спътника Астра, и можеш спокойно да не се притесняваш от милиционерски зяпачи в нета. Но Unwise е прав - там ще важат законите на джунглата. Един приятел параходчия ми каза че е бил на остров Тонга, намира се насред нищото - само океан около него, и в близост имало някакви малки островчета на които никой не живеел, а само местното население от Тонга ходели с кораби да прибират реколта от какао и се прибирали. Острови има - само пари да има човек.

Между другото такива забутани островчета извън света както се казва, са удобно място да се скатае човек ако избухне 3-та световна война. Те ще оцелеят, защото никой няма да хаби и гориво да търси някакви си малки островчеда които не са взели ничия политическа страна в пакта, нито пък ще хабят боеприпаси заради шепа хорица които понятие си нямат че някъде си на хиляди километри имало война. :) Проблема е че ще си изолиран от света, но за сметка на това еколочно чисто място. :wink:
 
От: мога ли да си купя остров?

Забелязъл съм, че Страната обича лиричните отклонения и ги прави порядъчно:). В крайна сметка, за това са нужни солидни общокултурни познания и мисля, че донякъде му се получава това:)
Виж, квазидото Харкона, въпреки че има също солидна обща култура (факт), тези му опити за подобни отклонения бият предимно на хумор, тъй като очевадно е обременен психически и респективно на това, завива предимно на суров хейт:)
 
От: мога ли да си купя остров?

Нищо лирично няма в това, че обявих офертата за видинския остров за тесла :) Недвижимите имоти са сухи, зелено е дръвцето на живота... (дано ми прости Гьоте таз интерпретация). Обаче опитът за сблъсък с харкона по никое време ме трогна :p
 
От: мога ли да си купя остров?

Нищо лирично няма в това, че обявих офертата за видинския остров за тесла :) Недвижимите имоти са сухи, зелено е дръвцето на живота... (дано ми прости Гьоте таз интерпретация). Обаче опитът за сблъсък с харкона по никое време ме трогна :p
В случая, ти не си в играта :) (ползвах те като преамбюл или грубо казано - пушечно месо:)). Понеже Харконката му много знае устата, все се бъзикам да се включи, но путюто не ебава:).
 
От: мога ли да си купя остров?

Бая ще се преамбюлираш така, докато човекът е на почивка...
 
От: мога ли да си купя остров?

Бая ще се преамбюлираш така, докато човекът е на почивка...
Блазе му, вероятно докато се къпе в района на Фьордите, това ще го приеме като почивка, но Вие като какъв се изживявате на въпросната личност?
 
От: мога ли да си купя остров?

Не се познаваме с "въпросната личност", но ми стана забавна ситуацията :)
 
От: мога ли да си купя остров?

Не се познаваме с "въпросната личност", но ми стана забавна ситуацията :)
След като не се познавате с таргерираната личност, поради какви причини говорите от негово име? Всъщност и на мен ми стана доста интересна ситуацията....
 
От: мога ли да си купя остров?

Аз да говоря от нечие име?! Това съм си го позволявал само с Господ (запознат съм с минималните шансове за прошка)
 

Горе