случайно да ви се намира скрипче за пращане на смс

gshopov

Well-Known Member
значи разгледах тук там намерих някви сайтове който предлагат но при изпращане ме праща на тяхна страница. :( по-принцип това нямаше да е проблем ако ще слагам смс изпращане само като идея да го има но при мен става въприс за изпращане на пожелания и ще е много неприятно за всяко пожелание да те праща на друг сайт после да се върнеш и пак да изпратиш и така постоянно защото както знаете хората пращат повече от едно пожелание по-празниците :) такаче ще съм много благодарен ако някой ми даде такъв скрипт
 
Не ти трябва специален скрипт. Mail() функцията на ПХП ще ти свърши идеална работа. По принцип всички сайтове, които пращат СМС (без тези на самите оператори) ползват email2sms услугата т.е. възможността да получаваш Email на личния си телефон като SMS. За Мтел потребители форматът на мейловeте е . За да получи SMS потребителят трябва предварително да е активирал email2sms услугата. За Mtel. За Globul става с изпращане на СМС на някакъв номер еднократно.
 
bgkulinar каза:
Не ти трябва специален скрипт. Mail() функцията на ПХП ще ти свърши идеална работа. По принцип всички сайтове, които пращат СМС (без тези на самите оператори) ползват email2sms услугата т.е. възможността да получаваш Email на личния си телефон като SMS. За Мтел потребители форматът на мейловeте е . За да получи SMS потребителят трябва предварително да е активирал email2sms услугата. За Mtel. За Globul става с изпращане на СМС на някакъв номер еднократно.

Обаче на Globul получаването не е безплатно, получателя трябва да прати SMS за да си прочете "пощата". Никой не би платил за да си прочете SMS-а. Така че услугата email2sms не е за препоръчване.
 
bgkulinar каза:
Не ти трябва специален скрипт. Mail() функцията на ПХП ще ти свърши идеална работа. По принцип всички сайтове, които пращат СМС (без тези на самите оператори) ползват email2sms услугата т.е. възможността да получаваш Email на личния си телефон като SMS. За Мтел потребители форматът на мейловeте е . За да получи SMS потребителят трябва предварително да е активирал email2sms услугата. За Mtel. За Globul става с изпращане на СМС на някакъв номер еднократно.


Най-добрия вариант ;)
 
Варията на мail функцията и php е най-добрия наистина щом става дума за безплатни съобщения. Използвал съм го в един сайт, не винаги обаче така събощението ще стигне до потребителя.
 

Горе