тествайте си мозъка :)

В коя посока се върти жената от картинката?


  • Общо гласове
    30

happyslacker

New Member
В коя посока се върти тази жена?

lady.gif


В зависимост от отговора Ви може да се направят изводи за особености на Вашия мозък!


Източник:
http://www.zoliblog.com/2009/03/17/are-you-left-brained-or-right-she-can-tell/
 
От: тествайте си мозъка :)

И аз я виждам да се върти обратно на часовниковата стрелка и според статията "I am likely using my left brain" каквото и да значи това .
 
Последно редактирано:
От: тествайте си мозъка :)

По часовниковата е. Ориентирам се по крака и сянката.
 
От: тествайте си мозъка :)

В момента в който си помислих какво ли ще стане когато погледна картинката през огледало, започнах да виждам как посоката на въртене се оказа обратна на тази, която видях първия път (без да съм ползвал огледалото!).

Първоначално виждах как се върти обратно на часовниковата стрелка, а сега виждам как се върти по часовника. След като погледнах през огледалото, посоката не се промени - продължава да бъде по часовниковата стрелка.

Продължавам да гледам картинката и... изведнъж посоката се обръща - сега пак е обратна на часовниковата стрелка.

В действителност въртене не може да има тъй като за това са нужни четири измерения - три пространствени и едно времево (а в момента са налични само три - две пространствени и едно времево).

Когато гледаме 2+1-измерното изображение в нашия мозък се образува 3+1-измерно изображение - това е оптическа илюзия.

В този блог авторът е скептичен, че тестовете като този могат да определят кой дял от мозъка ползваме повече.
 
Последно редактирано:
От: тествайте си мозъка :)

По пътя на логиката лявото полукълбо ми е по-развито,щом я виждам да се движи по часовниковата стрелка : http://www.big.bg/modules/news02/article.php?storyid=27883

Само една подробност - има страхотни разминавания с гореспоменатата статия.При мен лично нещата варират...Автора на статията с право си е скептичен :)
 
От: тествайте си мозъка :)

Първоначално бях сигурен, че се върти по посока на часовниковата стрелка. След това реших да дочета първия post в темата и като пак погледнах картинката беше започнала да се върти обратно на часовниковата. Сега колкото и да я гледам тази картинка все се върти в посока обратна на часовниковата стрелка.
 
От: От: тествайте си мозъка :)

Първоначално бях сигурен, че се върти по посока на часовниковата стрелка. След това реших да дочета първия post в темата и като пак погледнах картинката беше започнала да се върти обратно на часовниковата. Сега колкото и да я гледам тази картинка все се върти в посока обратна на часовниковата стрелка.

И при мен се получи долу-горе същото.. За да смениш посоките можеш да ползваш изпънатия си показалец да речем, като равномерно го въртиш обратно на движението за определен период от време.. :)
 
От: тествайте си мозъка :)

Аз вече взех да я виждам и по-двата начина :) Въпроса е къде гледаш,нали имаше едни подобни оптически измами.
 
От: тествайте си мозъка :)

С малко повече зяпане човек може да си го върти на където си иска :)
 

Горе