КОЙ КОГО ЕКСПЛОАТИРА В БЪЛГАРИЯ?

От: КОЙ КОГО ЕКСПЛОАТИРА В БЪЛГАРИЯ?

Голям неблагодарник си, последно време само такива около мене. То трябва да си неблагодарник, че да му върви всичко май.

След последната серия необосновани нападки и манипулации от миналата година е цяло чудо и че ти пиша.
Изтрил съм ти скайпа, не си блокиран няма те в листите ми.

А иначе съм ти благодарил за помощта навремето, мисля че и аз доста съм ти помагал, така че не излизай с това ако обичаш.
 
От: КОЙ КОГО ЕКСПЛОАТИРА В БЪЛГАРИЯ?

Абе убил си се от помощ, ако мислиш, че да ми сложиш име в статия и аз да ти набия към 300 социални линка ( капчите ги плащам ) безплатно е помощ ( от твоя страна ) добре. Просто си неблагодарник, това е цялата работа, скрапбокс ли, да ти обяснявам 2 часа как се правят линкове, как се крадът от други спамери линкове с онея аддони, за социалните мрежи, за сео-то за линкбилдинга, ама няма значение, както и да е ти си знаеш, аз помощ който ми е искал не съм отказвал, то явно тука е проблема. Иначе мерси за помощта.
 
От: КОЙ КОГО ЕКСПЛОАТИРА В БЪЛГАРИЯ?

Сега си ги мерим кой какво е направил. Ти си ми отдели 2 часа, а колко си ме питал за различни бизнес естества. Ако толкова те боли кажи си 2та часа ти ги платя, щом съм ти бил толкова неблагодарен, ако се чувстваш засегнат нещо. Едно е да сипиш глупости по мой адрес, за което съм те изтрил просто не ми се комуникира с теб, при такова отношение от твоя страна.

Ако си готов на компромис ок. Писал съм ти каквото искаш ми го напиши на ЛС, скайпа ти го нямам!

Не искам се измества тема, така че на ЛС!
 
От: От: КОЙ КОГО ЕКСПЛОАТИРА В БЪЛГАРИЯ?

Наруших нещо в линия спор. ама.......
За темата.....никой никого не експлоатира........или можеш или не можеш. Ако можеш прави го сам. ако не можеш...договори се с работодателя и му покажи че можеш.
Управлението в политиката се свежда до две .....аз бих ги нарекъл ИДЕИ...намеса на държавата и не намеса на държавата.
Има криза......някой да даде определение...........кризата е БАНКОВА,,,липса на пари в световен мащаб.
За България......валутен борд формули, изисквания, липса на собствени средства......нищо непонятно за валутния борд. Какъв е проблема, ами най важното е да се усвояват абсолютно всички възможни средства от ЕОбщност. Загубихме 23 години................Имали пари има пазар...и на работната сила. Който и да управлява е зависим от ЕОбщност...въпросът е да има система за усвояване на парите от Брюксел и то прозрачна.
 
От: От: КОЙ КОГО ЕКСПЛОАТИРА В БЪЛГАРИЯ?

Наруших нещо в линия спор. ама.......
За темата.....никой никого не експлоатира........или можеш или не можеш. Ако можеш прави го сам. ако не можеш...договори се с работодателя и му покажи че можеш.
Управлението в политиката се свежда до две .....аз бих ги нарекъл ИДЕИ...намеса на държавата и не намеса на държавата.
Има криза......някой да даде определение...........кризата е БАНКОВА,,,липса на пари в световен мащаб.
За България......валутен борд формули, изисквания, липса на собствени средства......нищо непонятно за валутния борд. Какъв е проблема, ами най важното е да се усвояват абсолютно всички възможни средства от ЕОбщност. Загубихме 23 години................Имали пари има пазар...и на работната сила. Който и да управлява е зависим от ЕОбщност...въпросът е да има система за усвояване на парите от Брюксел и то прозрачна.

Прав си донякъде.
Кризата от ипотечна мина през банкова а от там лъсна и на дългова. Като цяло криза на доверие. Криза на западния социален модел. Едни да ядят свърх, за сметка на други.
Решението на кризата е да се допуснат очистителните ефекти. Проблем, които политиците не желаят и да чуват, затова всичко така се точи и се влошава всеки изминат ден.
Напечатаните трилиони от ЦБ отложиха за напред кризата и проблемите, а така всичко стана още по зле. Икономиките са малструктурирани, социалните модели са сбъркани, всичко отива на провал, но решението на всички политици е едно - ПОВЕЧЕ ХАРЧЕНЕ, ПОВЕЧЕ ПЕЧАТАНЕ!
Затова по-рано писах д-вите са в бизнеса на извличане на блага.....
 
От: КОЙ КОГО ЕКСПЛОАТИРА В БЪЛГАРИЯ?

Тя кризата идва като спрат инвестициите, инвеститорите в България спряха да инвестират главно заради бойко наглеца, който подплаши доста хора и те си скриха парите, лично познавам един такъв, който си купи къща в Гърция и каза, че ще строи обекти чак като бойко се махне, че ще го направят луди и щастливи от рекет и от извиване на ръце чрез държавната машина.
А пък те европата давали пари - да бе, така се дават пари - майка ми другата година ще кандидатства по 1 такава програма 200 000 безвъзмездна помощ - знаете ли колко глупости се искат и какви идиотски неща има - дадат ли ти пари - ставаш уникално зависим и ти ибават майката, ще те изнудват, ще ти извиват ръцете като видят че си взел такива пари. В друга държава може и да стане, ама в България такива универсални боклуци работят на главни места, че като видят че някой взема такива пари ще го изнудват до дупка по всевъзможен начин ( легален и нелегален ) - много съм против аз.
 
От: От: КОЙ КОГО ЕКСПЛОАТИРА В БЪЛГАРИЯ?

Извинявай,
но...Банката дава пари за строеж и....пари за покупка /ипотека/ балонче.
При валутен борд не можеш да печатиш, има нещо друго. Противопоставянето на Старата госпожа ?Европа/ срещу USA. Обединени Европейски държави срещу Обединени американски щати....ама темата е много дълга.
Ние сме брънка в системата.........и трябва да си знаем цената. Гърция е зле ама пенсиите там са около 700 евро, Испания има най голяма безработица ама работоспособното население е 50 процента и не е проблем плащането на помощи. Е аз съм малко утопист и......имам други въпроси.
 
От: От: КОЙ КОГО ЕКСПЛОАТИРА В БЪЛГАРИЯ?

Извинявай,
но...Банката дава пари за строеж и....пари за покупка /ипотека/ балонче.
При валутен борд не можеш да печатиш, има нещо друго. Противопоставянето на Старата госпожа ?Европа/ срещу USA. Обединени Европейски държави срещу Обединени американски щати....ама темата е много дълга.
Ние сме брънка в системата.........и трябва да си знаем цената. Гърция е зле ама пенсиите там са около 700 евро, Испания има най голяма безработица ама работоспособното население е 50 процента и не е проблем плащането на помощи. Е аз съм малко утопист и......имам други въпроси.

Балончето дойде от инвестициите, които говори Ремайнд. Само дето това бяха от майка към щерка банка. Не се печатат пари, но се обезпечават с резервна валута демек евро. Или иначе всяко евро се обръща за левове. Скочи доста паричната маса. А от там депозитния мултипликатор си свърши работата. Парите, не са проблем - проблем е ако се печатат нови пари необезпечени с реални активи. В момента банковата система има повече активи от колкото 2004-5. Може спокойно да надуе два нови балона стил НИ 2005-8. Казвал съм хубаво е това, че тези пари са наши, не чужди и растежа ще е по-силен от преди - разбира се ако се вложат умно парите. Но едно е да имаш 100 кинта твои, друго е са на заем.

Една Испания има над 50% младежка и над 26% обща безработица, но с неограничена кредитна линия на банково и д-вно ниво. Ей на сега да се рефинансират ще вземат техните Сребърни фондове. Всичко е доста зле и да се дават за пример не е добре. След време ще разбереш какво ти пиша, като дойде деня :) Гърците ги цедят в момента(а и няма как фалират ли те, утре Германската и Френската банкова система е рухнала) и като вече не са им годни ще ги оставят и тогава много ще ми кеф да се дават за пример. В момемента западния модел е колос на глинени крака.
 
Последно редактирано:
От: КОЙ КОГО ЕКСПЛОАТИРА В БЪЛГАРИЯ?

ReminD, не е зле да излезеш на една екскурзия, че в интернет не се сещаш да прочетеш правилната информация, а задълбаваж с аргументацията си около всеки проблем с тоя твой ГЕРБ.

С белите страни верно има по добри приходи, ала има и троен стандарт.
като започнеш с консумативи от първа необходимост, през институции и такси осигуряващи само живот, а бизнеса е по олекотен, но не приказно красив и прост.

Само един пример ще ти дам с Кансел таксата която за дома ти е от порядъка на 120 единици местна валита докато на адрес фирма е над 250 минимум. На месец...
В България колко единици такса смет плащаш на месец за дома или фирмата си?
(Не съм осведомен, но чувствам че далеч различна).

Не е толкова просто на практика, иначе на думи е като кратка басня.
Рече и отсече, ама Ние знаем. Достатъчно, и Благодарим че Ни напомняш.

Поздрави за Вискяр-а "Възпитанието е преди образованието"
Защото днес който не е платил такси, той няма диплом за професия, или квалификация.
Бедността е плод на акъл и навици, нищо друго. На едно място като не става, на друго става.
 
Последно редактирано:
От: КОЙ КОГО ЕКСПЛОАТИРА В БЪЛГАРИЯ?

Ти като не си на ясно и не живееш в България, защо въобще пишеш бе, универсален простак такъв. Колко данък какво? Я го кажи на български език? Данък какво беше? Хайде англичаните и американците не само да емигрират при новите си братя, но ако обичат да не ни заливат езика с малоумни думи, които дори и да знам какво значат, ще се правя на ударен. Данък на английски език дали съм плащал - преведи го на български пък тогава ще ти отговоря какво плащам и какво не. Не се меси, където не ти е работа.
 
От: КОЙ КОГО ЕКСПЛОАТИРА В БЪЛГАРИЯ?

Имаше една дефиниция за "фанатик" - загубил е целта, но продължава да ускорява. ReminD, предлагам ти да се позапреш и да се огледаш за целта. В случая целта на темата няма нищо общо с това кой кого бил блокирал в skype и кой не живеел в България. Темата е за труда и отношенията работодател-работник, безработицата и недостигът на квалифицирани кадри.
Сега е моментът да попитам доколко са законни бартерните сделки в големи количества. Ако пари няма, а ресурси има, може да се мине напряко без парите. Естествено, по този начин могат да се обменят неща за жизнено важни ресурси като храната. Въпросът е дали премахването на парите от такива сделки не дразни държавниците и техните дружки банкерите.
 
От: От: КОЙ КОГО ЕКСПЛОАТИРА В БЪЛГАРИЯ?

Имаше една дефиниция за "фанатик" - загубил е целта, но продължава да ускорява. ReminD, предлагам ти да се позапреш и да се огледаш за целта. В случая целта на темата няма нищо общо с това кой кого бил блокирал в skype и кой не живеел в България. Темата е за труда и отношенията работодател-работник, безработицата и недостигът на квалифицирани кадри.
Сега е моментът да попитам доколко са законни бартерните сделки в големи количества. Ако пари няма, а ресурси има, може да се мине напряко без парите. Естествено, по този начин могат да се обменят неща за жизнено важни ресурси като храната. Въпросът е дали премахването на парите от такива сделки не дразни държавниците и техните дружки банкерите.


Ами истината е болезнена, докотра от клипа каза, че може се струва арогантно но трябва се говори - да кибичиш и ти дават пари това не е пътя към прогреса.
Иначе колега давам пример с арендаторите там е бартерни сделки - обработвания срещу продукти. Има и други големи бизнеси, които заплащат с ресурси. НО ... бартерните сделки спъват транзакциите, лошо е като се върнем на бартер заради двойното искане на нещата - ти искаш домати за краставици, намираш някой с домати ама не сака краставици.

Темата пак се измества - казвам за н-ти път този с квалификациите ще взима в пъти повече от този без! Този без бива експлоатиран от невежестта си, не от бизнеса!

П.С. Това със знанието и незнанието, че едно е сила а др работна сила, го видях от теб. Та да питам, това кой го е казал или е твое творение - много ми хареса и гледам често го ползвам?
 
От: От: КОЙ КОГО ЕКСПЛОАТИРА В БЪЛГАРИЯ?

Ами истината е болезнена,

Повечето истини са болезнени. Но по-голяма част от днешните люде са лицемери, изнежени и предпочитат да са щрауси - US псевдоморала се разпростря като вирусна епидемия в "развития" свят.
Както често съм го казвал - проблемите са в мисленето и възпитанието. Прослойката, наречена политици, отдавна се усети, че това, което е наяве днес, е много изгодно за тях. И от десетилетия го развиват и утвърждават. Съвременния човек, в голямата си част, е изгубил себе си.
Най-вероятно ще е нужен някакъв глобален катаклизъм, за да има някаква съществена промяна. Нито от управляващите, нито от управляваните може да се очакват някакви сериозни изменения. Да, доста хора вече си задават въпроса "Докъде стигнахме?" и "А сега накъде?", но те са твърде малко спрямо останалите.
Всеки си иска пържолата ката ден и му дреме какво ще е за наследниците му.
Човека се е развивал в борба. Сега не му се налага да се бори с нищо.
 
От: КОЙ КОГО ЕКСПЛОАТИРА В БЪЛГАРИЯ?

Това с бартера изобщо не е извън темата. Ако работя нещо, а пари няма, все нещо трябва да взимам за труда си. Говоря не за хаотичен бартер, а за конкретни веднъж договорени и работещи продължително време. Ето ти пример. Аз произвеждам еди-какво-си, което е нужно на някой-си както и на мен ми е нужно неговото и така отношението е двустранно. В гореспоменатия ми въпрос не включвам проблема с двойното искане (т.е. това, че можем да търсим различни неща), защото приемам, че бартерът може да е предварително уговорен за продължителен период от време. Въпросът ми беше доколко би било проблемно от гледна точка на държавата, тъй като в случая няма пари, което прецаква държавата откъм данъци.

Относно лафа:
Не е мой и нямам идея на кой е. Не ми е известно да има закон защитаващ лафове/фрази (дори и ЗАПСП), така че не виждам проблем да го ползваш.
 
От: КОЙ КОГО ЕКСПЛОАТИРА В БЪЛГАРИЯ?

Това с бартера изобщо не е извън темата. Ако работя нещо, а пари няма, все нещо трябва да взимам за труда си. Говоря не за хаотичен бартер, а за конкретни веднъж договорени и работещи продължително време. Ето ти пример. Аз произвеждам еди-какво-си, което е нужно на някой-си както и на мен ми е нужно неговото и така отношението е двустранно. В гореспоменатия ми въпрос не включвам проблема с двойното искане (т.е. това, че можем да търсим различни неща), защото приемам, че бартерът може да е предварително уговорен за продължителен период от време. Въпросът ми беше доколко би било проблемно от гледна точка на държавата, тъй като в случая няма пари, което прецаква държавата откъм данъци.

Относно лафа:
Не е мой и нямам идея на кой е. Не ми е известно да има закон защитаващ лафове/фрази (дори и ЗАПСП), така че не виждам проблем да го ползваш.

Аз за лафа исках да знам като източник, кой го е казал :)

А иначе проблем би възникнал от счетовдна страна реално, се търси пазарна стойност. Ако разменим 1кг праскови за 1кг домати не се знае счетовдно накрая на + или - си. Може би ако после се направи справедлива оценка по пазарна стойност спрямо Х пазар и да мине. Но за малки транзакции в малките градове и села, там си е на такъв принцип, само дето никъде не се отчита :D
 

Горе