Паметник осъмна с графити в центъра на София.

Статус
Not open for further replies.
От: Паметник осъмна с графити в центъра на София.

И аз съм несъгласен с идеализирането на миналото, особено спрямо "осбободителите", обаче тяхното оръжие е точно подмяната на историята. А като разрушаваме паметници правим същото - подменяме си историята.
Така е, всеки който малко отбира от политология ще го потвърди - комунизмът целеше да изгради нов свят, но за тази цел се опита да разруши из основи стария. И аз не смятам за правилно да се действа и мисли по болшевишки спрямо историята, но пък мисля, че или трябва да се демонтират тези чудеса на архитектурата или да се поставят огромни табели пред тях, които да обясняват защо това, което пише по тях не е вярно (това не би струвало много пари).
 
От: Паметник осъмна с графити в центъра на София.

Идейно, но едно е стена на жилищна сграда, друго е паметник. Скоро бях в Борисовата и онова стърчащо чудо горе на хълма е издраскано до неузнаваемост с послания от сорта на "Бойко слуга на руската мафия". Грозна гледка.
 
Re: От: Паметник осъмна с графити в центъра на София.

Идейно, но едно е стена на жилищна сграда, друго е паметник. Скоро бях в Борисовата и онова стърчащо чудо горе на хълма е издраскано до неузнаваемост с послания от сорта на "Бойко слуга на руската мафия". Грозна гледка.
Да, съгласен. Това е за линч. При нас една хубава детска площатка я издраскаха цялата с глупсоти от сорта на "К** за ЦСКА", "Левски Шампион" е ей такива неандертлски мисли. Какво да напише 2клетъчно? И като стана въпрос - какво се случи с онази грозотия пред ДНК? Някой знае ли до къде са с разглобяването й. Само се чудя не се активират така за всички, а само за паметкика на руската армия, който по мнения в интернет така било по-добре. :)

И ако не се лъжа се опитаха да направят всики стени на колето за Надежда (долу при трамвайте) с графити, и там не знам до къде се стигна. Идеята ми допадаше, защото няма нищо по-грозно от сива стена и надраскани - Левски, ЦСКА и какви ли не простотии за Хитлер и Сталин, а сега и за павителството. Ама ниската култура ни го прави това. Даже аз като малък не съм го правил. А сега си голям герой да напише нещо за отбора си, който продава мачовете си, за да се върти добре черното тото и мутрите да лашпат от други мутри. Каква идилия. :)
 
От: Паметник осъмна с графити в центъра на София.

И като стана въпрос - какво се случи с онази грозотия пред ДНК? Някой знае ли до къде са с разглобяването й. Само се чудя не се активират така за всички, а само за паметкика на руската армия, който по мнения в интернет така било по-добре.
Нещото известно, като Шестоъгълен петохуйник май скоро няма да бъде разрушено, защото имало статут на паметник и някакви такива дивотии. Въобще пълна скръб. Иначе си прав, че най-активните се активират само против единия паметник, а за другите грозотии не се казва нищо. Например има една доста голяма точно на баира до Хемус, която някой редовно драска с мъдри мисли, като "мъжко дупе - печен гълъб" и т.н.
 
От: Паметник осъмна с графити в центъра на София.

Тоя пред НДК не е разрушен, защото един от тези върху него е още жив. Чакат го човека и тогава.
 
Да, знаех си, че няма да го бутат тоя шит. А толкова грозен, че даже се чудят какви платна да ми сложат, за да не грози там околната среда, която са я докарали до някъде. Както се вика и фонтаните вече работят. Трагично е положението на всякъде. Даже и хората да тръгнат да го правят, да боядисват и оправят грозотиите, все ще се намери някой химафродит да ги насере. Защото е расъл в кочина и му харесва така. А другите грозотии, като този безмислен "паметник" до ДНК си е по вина на скапанта община. Поне което може да се оправи не го правят. Даже имах страното чувство, че тези герои от паметника на съветската армия, щяха да си останат така докато не ни нахранят от Европата.

И както е редно е време малко положителна настройка, защото не сме като каналните новини, само гадни неща да се показват. Вижте какво може да се направи със собствена инициатива и материали:

http://edno.bg/archives/avtobusnata-spirka-v-dianabad/

Знам, че всеки я е виждал тази спирка и често е извръщал поглед. Не искам да бъда писимист, но преди 2 дни минах от там и имаше пак някой друг драскоч по нея. Пак от скапнияте ултраси и подобни изкопаеми. Лошото е, че всичко е на много по-сериозно ниво. Има 2 неща - или оправят или рошиш. А както се пееше в една песен на Slipknot (които не видяхме и може би няма да видим никога) - "не може унищожиш (kill е в песента) това, което не си сътворил".

И мисля, че много по-добре ще се чувстваме ако всичко около нас е красиво и добре направено. Представям си какво им е на тия, които отиват рано сутрин на работа и всяки път гледам мрачни и грозни стени надраскани с глупости и простотии. Както се вика деня почва кофти. Всичко което ни обкръжава малко или много ни влияе на настроенията ни.
 
Re: От: Паметник осъмна с графити в центъра на София.

Тоя пред НДК не е разрушен, защото един от тези върху него е още жив. Чакат го човека и тогава.
Хахах, това ми оправи деня. :)

Еми защо не го питат. Все пак какво значение има дали е там или не. Да не би да му текат дивиденти от това? Или някой негов познат: "абе мяй те видях там нежду плакатите на Вселин Маринов и новият Loop пакет на MTel. Милият човечец. То по-добре да го махнат, ще му направят голяма услуга. И сега цяла София го чака да се гътне, за да направят нещо за децата или за посетителите на района. И тук малко кретенията ми идва в повече. :)
 
От: Паметник осъмна с графити в центъра на София.

Всеки ден минавам от там, осрана е разбира се. Там наблизо има едно чудо на изкуството, дървеният замък на Рачо Ангелов, който е оставен на произвола на съдбата и почти унищожен :( Човекът е вложил толкова много усилия да сътвори нещо толкова красиво, а сега...

Малко повече инфо -
http://www.facebook.com/group.php?gid=377662850831&v=wall
http://woodencastle.hit.bg
 
Споко, сега има избори и ще успеят да го раздатат малко загрижени. Дано успеят да покрият максилано повече неща, които да се запазат в времето. Но и тяхното оправдание е на стабилна основа - за какво да го правим, като вандалите ще му видят сметка. Да, но тук има контра отговор, който е - а какво правят вандалите на свобода? Къде отиват данъците. И ако е така, да разпускаме полицията. :) Последното е просто за завършване на този абзац. Немислимо е!

Има много неща за оправяне. Всякакви глупости гледаме по телевизията и скапаните БГ бизнеси и други такива тръгнали да минават тук тънката лайсна (я с данъци, я с раб. ръка, я с сделки под масата) не разбраха, че много полза, като реклама и PR, могат да извлекат от това да оправят една детска градина (ако не се лъжа Данон даде старт на такова нещо и беше с детска градинка), парк и покрай това, леко да се брандират. Било то офермени храски с лика на сладолед, или Мтел да направи пътеките, като ги изрисува с клавиши на телефон. 100 милиона опции има, ама те набиват в каналните телевизии някакви неоправдани бюджети, като минат и през лапачката на агенциите. Колко мъка има по този свят. До мен ( аз и всики тук занимаващи се с маркетинг) биха да стигнали най-силно, чрез подбуда на чувства. А имено това, за което говорим. Но както съм казвал и видял от опита си в тези фирми работят пълни некадърници и то на високи нива (и в ерархията и в умствено отношение).
 
От: Паметник осъмна с графити в центъра на София.

Що го оправиха тоя паметник аз исках да си остане така да ни видят чужденците колко ни е акъла и образованието. То не е само този има сумати оср*ни паметници и стени с рисунки на трибуквени (селски героизъм). Представям си като дойде някой чужденец сигурно се чуди къде се намира ако не идвал тук друг път. Като му се разбият камъните в бъбреците и чуе 'оджата да пее от некоя джамия и ще си помисли, че е кацнал аварийно в Кабул. :wink:

Да, но тук има контра отговор, който е - а какво правят вандалите на свобода? Къде отиват данъците. И ако е така, да разпускаме полицията. :)
На свобода са щото полицията е заета :lol:
Код:
http://seir.bg/3300/skrit+talant/
http://seir.bg/3259/po+speshnost/
 
Последно редактирано:
От: Паметник осъмна с графити в центъра на София.

По темата, интересно е да видим как се отнасят в западните страни с комунистическите паметници.

http://en.wikipedia.org/wiki/Soviet_War_Memorial_(Treptower_Park)
http://en.wikipedia.org/wiki/Soviet_War_Memorial_(Vienna)
http://en.wikipedia.org/wiki/Soviet_War_Memorial_(Tiergarten)

imgB.asp


Чудна работа, много чистички. Между другото тук се драскат и разрушават всякакви паметници, включително и некомунистически, по-стари.
 
От: Паметник осъмна с графити в центъра на София.

Image_935664_6.jpg

Все още само проект...ужас :D
 
Re: От: Паметник осъмна с графити в центъра на София.

Що го оправиха тоя паметник аз исках да си остане така да ни видят чужденците колко ни е акъла и образованието. То не е само този има сумати оср*ни паметници и стени с рисунки на трибуквени (селски героизъм). Представям си като дойде някой чужденец сигурно се чуди къде се намира ако не идвал тук друг път. Като му се разбият камъните в бъбреците и чуе 'оджата да пее от некоя джамия и ще си помисли, че е кацнал аварийно в Кабул. :wink:


На свобода са щото полицията е заета :lol:
Код:
http://seir.bg/3300/skrit+talant/
http://seir.bg/3259/po+speshnost/
Да, срам голям ще берем.

Много искам да ни видят чужденците. Каквито са тъпаци и те миличките ще има да си викат: "Ебе тия българите Супермен и Жокера ли са ги усвободили от турско робство" :)

На всякъде (в Европа и не само) паметниците са едни от забележителностите. Не защото са много по-красиви (но и това), а защото ги пазят, съхраняват и даже надграждат / подобряват. Тук, както беше в случая видяхме какво е активизация - след дух - качулка. Винаги се рпави след като нещо се случи. Никога преди, ей така, за да си е ротина. Няма да се очудя скоро да се събудим с оцветен в сфастики и "еднооци смоци с дисаги" самия парламент, като гледам как вървят нещата. И да "понагласят" коника пред него. :)
 
От: Паметник осъмна с графити в центъра на София.

почистили са го, обаче прочетете руските медии по въпроса. очаквайте скок на газа зимата, нова цена за аеца и сигурно лукойл ще съдира прошлявите ни задници още дълго време.
хич не им се е понравило на "големите" там и ще ни е*ат както направиха с глупавите украинци. като сме прости ще ядем дървото щото българия не е никой на сцената и не може да си позволява такива провокации :D

Да, ама въшльото Никс и други подобни малоумници не го разбират, и се гаврят с паметници.

Славянската МЪРША веднага подви опашка на принципа "Преклонена главица сабя не е сече"

Точно заради такава робска сган не се освободихме САМИ от Хазарите на жида Осман, докато в южна България се вдигаха въстания-Априлско, Старозагорско и други в северна България пушка не е пукнала преди Руските Окупатори да минат Дунава.

Славянската Измет се криеше по мазетата и слушаше от руски калугери легенди за големия славянски "брат" дядо Иван който ще дойде да ги освободи от турците те само да кортуват и да не вдигат въстания че току виж станала белята и само сме се освободили.

Същите тези славянски пачаври днес призовавт да си свалим гащите пред паметника на руските окупатори довели червените терористи от БКП на власт което коства на България избиването на почти целия политически и духовен елит-от министрите и депутатите до полицаите в селата, само и само да не им спрат газта и петрола.

Е за това нека ви шибат Мангалите и Джагалите, нека вият ходжите, вие сте продажна измет която се гаври с името Българи.

==========================================

“ Ний Александър І С Божията милост и народна воля княз на българите Провъзгласяваме: Народното събрание прие, Ний утвърдяваме следующата КОНВЕНЦИЯ за изплащане от България на Русия разноските по окупацията на Княжеството от Руските Импер. Войски, съгласно с определението на Берлинский договор”.

В пълния тескт се описват размера и сроковете за заплащането, където “безкористната” помощ е определена на 10680250 книжни рубли и 43 копейки, което по онова време се равнява на 32,5 тона злато.​

Както добре се вижда заплаща се окупацията а не освобождението, както впрочем си пише и в Манифеста на Николай І от 1877 г. за обявяване войната срещу Османската империя, който документ и до сега официозната ни историческа наука не смее да покаже защото от него става ясно, че на България се отрежда ролята на “Задунайская губерния”

==========================================

Оплачете се на дядо Иван да дойде пак да ви ОКУПИРА. рая безподобна.......и да не забравите златото този път едва ли ще минете само с 32 тона:p
 
Последно редактирано:
От: Паметник осъмна с графити в центъра на София.

В момента чичо Сам ни е окупирал, що не кажеш нещо против него?

Същите тези славянски пачаври днес призовавт да си свалим гащите пред паметника на руските окупатори довели червените терористи от БКП на власт което коства на България избиването на почти целия политически и духовен елит-от министрите и депутатите до полицаите в селата, само и само да не им спрат газта и петрола.
Доста си неадекватен Никс. Защо германците не мислят, като теб, въпреки че червената армия раздели и на практика унищожи Германия, изби милиони германци и правеше масови погроми и изнасилвания в края на войната? Защото в голямата политика има интереси, а не емоции.

original.jpg
 
Последно редактирано:
От: Паметник осъмна с графити в центъра на София.

В момента чичо Сам ни е окупирал, що не кажеш нещо против него?


Доста си неадекватен Никс. Защо германците не мислят, като теб, въпреки че червената армия раздели и на практика унищожи Германия, изби милиони германци и правеше масови погроми и изнасилвания в края на войната? Защото в голямата политика има интереси, а не емоции.

Чичо Сам е окупирал само русофилистичния ти мозък, няма как да е окупирал България защото такава държава на Балканите няма от 650 години.

Има Задунаевска губерния създадена, управлявана и 100% енергийно зависима от Русия.

Така че мен този 130 годишен Руски Кенеф не ме интересува, така както не интересува истинския Германец това подобие на държава наречено Германия управялвано от чифути и населено с турци, араби и прочие джагали.
 
От: От: Паметник осъмна с графити в центъра на София.

Славянската МЪРША веднага подви опашка на принципа "Преклонена главица сабя не е сече"
Психично болен Никс,
Не минаваш за патриот ти, който вече си загубил разсъдъка си, а ако те срещна на живо, ще ти забия една червена петолъчка в задника, за да ме запомниш още по-добре, нещастен ъплоудер на файлове.

[video=youtube;tntA_4IoxbE]http://www.youtube.com/watch?v=tntA_4IoxbE&NR=1[/video]
 
От: Паметник осъмна с графити в центъра на София.

Чичо Сам е окупирал само русофилистичния ти мозък, няма как да е окупирал България защото такава държава на Балканите няма от 650 години.

Има Задунаевска губерния създадена, управлявана и 100% енергийно зависима от Русия.

Така че мен този 130 годишен Руски Кенеф не ме интересува, така както не интересува истинския Германец това подобие на държава наречено Германия управялвано от чифути и населено с турци, араби и прочие джагали.

Ами напусни държавата, като си недоволен, бе боклук. Омръзна им на всички да ти слушат роптанията.
 
От: Паметник осъмна с графити в центъра на София.

Чичо Сам е окупирал само русофилистичния ти мозък, няма как да е окупирал България защото такава държава на Балканите няма от 650 години.

ХАХАХА, а, колко американски бази има на нашата територия? Как се нарича когато има чужди войски на територията на една държава (дали според теб съществува не е от значение).
 
Статус
Not open for further replies.

Горе