Патология на американската мечта

От: Патология на американската мечта

Стойнев, дай линкове, не се излагай.

Дадох линкове. Не само американска ценностна система е сбъркана. Аз считам, че еднолични режими (ако искате ги наричайте) са много по - хуманни форми за управление отколкото измислените (комунизъм, капитализъм, демокрация, монархия). В природата стадата, глутниците, прайдовете ... имат един лидер - най - силния и умния и ако за миг се загуби, заблее, или сбърка го сменя друг - отново най - силен... Точно това не ми харесва в монархията, че е наследствена.., а не по оръжие .. и заслуги..
 
От: Патология на американската мечта

Едноличните режими са доказано неработеща и неефективна система. Причина за това е човешката психология. Когато един човек получи прекалено много власт той се самозабравя, променя и започва да действа против интересите на народа си. Винаги трябва да има спирачка или механизъм, който да ограничава преяждането с власт. Точно затова в САЩ един човек може да е президент само два мандата. Защото колкото и да го харесват избирателите след третия и четвъртия мандат той ще се самозабрави и ще стане вреден. Пример за лошото влияние на властта върху хората е Русия и техния Путин. Народът си го харесва, но човекът вече е изгубил представа за реалността и е готов на всичко, за да остане на власт. Съответно реже все повече от правата и свободите на гражданите.
 
От: Патология на американската мечта

Кво пък общо има американската мечта с някакъв тотално изперкал 20 годишен ?
Ами, целта на темата е да се покаже реалността в щатите. Американската мечта и демокрацията не съществуват, ако не вярваш, ми кажи дали е политически коректно по американски да ти пожелая "Весела коледа" или може би ще обидя някой атеист или недай си Боже (опа и това не е коректно) мюсюлманин :)
 
От: Патология на американската мечта

Едноличните режими са доказано неработеща и неефективна система. Причина за това е човешката психология. Когато един човек получи прекалено много власт той се самозабравя, променя и започва да действа против интересите на народа си. Винаги трябва да има спирачка или механизъм, който да ограничава преяждането с власт. Точно затова в САЩ един човек може да е президент само два мандата. Защото колкото и да го харесват избирателите след третия и четвъртия мандат той ще се самозабрави и ще стане вреден. Пример за лошото влияние на властта върху хората е Русия и техния Путин. Народът си го харесва, но човекът вече е изгубил представа за реалността и е готов на всичко, за да остане на власт. Съответно реже все повече от правата и свободите на гражданите.
Това не е вярно. Напротив, авторитарните режими са най-стабилните и почти винаги в интерес на народа, докато демокрациите винаги се израждат и действат против народа. И най-важното, при авторитарните режими един конкретен човек, водачи, личност, носи отговорност, докато при демокрациите никой не носи отговорност за нищо.
 
От: Патология на американската мечта

А в тая тема нещо хубаво ще пуснеш ли за щатите или там хубави неща не стават ?
 
От: Патология на американската мечта

Пусни ти, рядко чета хубави неща за тази държава.
 
От: Патология на американската мечта

Ленин, Хитлер, Сталин, Мусолини като големи хуманисти ли са останали в историята ? Тяхните режими с какво се характеризират освен, че са авторитарни? А да - със смърт и война.
 
От: Патология на американската мечта

Интересно демократичните режими с какво е характеризират. А да, с геноцид над собствения ти народ - ако не вярваш, виж на какво прилича Европа и каква демографска криза я тресе. Ще ми кажеш ли, след 100 години ще има ли въобще европейци, ама от белите. Това нито една война не е успяла да го направи през хилядите години човешка история, докато неавторитарните режими ще го постигнат за по-малко от двеста години.

Тук въобще няма да говоря за хуманизма на демокрациите, защото ние сме го изпитали на гърбовете си. Ако не ми вярваш, питай баба си, нали си софиянче :wink:
 
От: Патология на американската мечта

Айде и ти почна със заучените глупости.



Човек, който предпочита сталинизъм пред демокрация наистина не е наред. Няма смисъл да споря с теб изобщо.
 
От: Патология на американската мечта

Не съм казал, че предпочитам сталинизъм пред демокрация. Казах, че смятам авторитарните режими за по-отговорни от демократичните. Сталинизмът е тоталитарен, а не авторитарен. Авторитарен е режима на Н.В. Борис III. И между другото, не говоря със заучени фрази, но такива са фактите.

Още един факт е, че болшевизмът нямаше да съществува, ако Ленин не беше спонсориран от Централната банка на САЩ - т.е. от уж най-върлите си противници. Точно демокрациите са тези, които създават болшевизма, още един минус в тяхната графа.
 
От: Патология на американската мечта

Американската политкоректност е много странна. От една страна забраняват религиозните символи (Коледа) за да не се разсърдят атеистите и хората с друга религия, но продължават да учат анти-еволюционни глупости в училищата. Или това е стара информация? Или май и твърденията за динозаврите (че били цензурирани) е невярно?
 
От: Патология на американската мечта

Значи само в New York за изтрещели. В останалите градове и щати дали са наред?

Да не би да са изключили динозаврите от учебната програма?
 
От: Патология на американската мечта

Аз ще кажа пък че там е люлката на предприемачеството в модерен му вид. Както маркетинга, бизненса и т.н благинги за пазарно-ориентираните хора.

Сега по темата, няма какво да се изражда. Доказано е че има 1 система - силни и бедни. Всичко останало е маскировка на 1вото.

В случая говорим за прещракали. Редрум за Брейвик си прав.

Не знам обаче имам чувството че в САЩ най-много ги пере лимката лудите и гърмят.
 
От: Патология на американската мечта


“The intent is to avoid giving offense or disadvantage any test takers by privileging prior knowledge,”

Хайде млъквай най-после!
 
От: Патология на американската мечта

Значи това се отнася само за тестовете в общинските училища? И на децата не им се забранява да ползват тези думи в училище?
 
От: Патология на американската мечта

Значи това се отнася само за тестовете в общинските училища? И на децата не им се забранява да ползват тези думи в училище?

Да. Нали ви предупредих вече, че redrum е неадекватен днес?
Обикновено жена му му превежда статиите, ама днес отсъства.
 
От: Патология на американската мечта

Да, отнася се за тестовете в училищата. Но съм сигурен, че идиотщината ще се задълбочи и в близките десетилетия ще се нагледаме на хиляди подобни глупости. Другото за "Весела Коледа" и прочее, също не е по-малко идиотско.
 
От: Патология на американската мечта

Идиотщината се задълбочава навсякъде.

За мен е интересен факта, че вие като уебмастъри и в голяма или малка степен манипулатори вярвате на неща, които някъде сте чули и видели по някоя медия... Плюе се по Босфор ТВ и т.н. ама вярвате на чужди медии???? Те не са ли същите?? Нима пак тяхната цел не е манипулация?

От Уики
САЩ е третата по население страна в света след Китай и Индия. Населението на САЩ е 313 972 017 души към 2012 г.
Населението на България е 7 364 570 души според окончателните резултати от последното официално преброяване от 2011 година.

Хайде сега си пуснете Карбовски и коя да е хамериканска медия. На всеки 1 УС изрод ще има по 1 БГ. Въпрос на медия и на представяне. МАНИПУЛАЦИЯ на общественото мнение и психология. Няма нужда да се втелявате и да обяснявате колко са зле те.

Колко от вас са живели в Щатите, за да обяснявате кое как е?

От новини и филми нищо няма да научите за света. Просто ще си живеете във виртуалната реалност, каквато е и целта на електронните медии.
 

Горе