Честит ни Шенген

Нищо не бъркам, показвам ти че кога количеството е за сметка на качеството, ефекта е нулев, даже отрицателен.
Бъркаш... и навлизаш в тема, с която не си наясно, само и само да дадеш пример дето да нагласиш за фантазията си. Бълагрия се движи към средното за Европа полицаи/население. Ефектът не зависи само от това по колко полицаи се падат на човек, а от това и как работи съдебната система след това... и други особености... няма да задълбавам повече щото не ми се отваря нова тема, с която както казах си личи, че не си наясно.

Дори и с 1 калпак или само като наблюдатели е огромен опит. Охрана на военна база на вражеска територия, малък опит ли е? В колко реални действия е участвал предишния войник? Да, относително е да се правят такива сравнения но тогава половината от армията е била строителни войски, тилови войски, спортни и музикални поделения, с много слабо военно обучение. Наборната служба пък е най-голямата бутафория, там не рядко се учиш да лееш плочи на роднини и приятели на началника, да те пратят у някоа фабрика или оранжерия, а основната част от времето го запълваш с чистене на плаца и скатаване.
Огромен опит.. уя ми Янко. Коя територия е вражеска за България? Пазач на портал не е участване в реални действия.
Строителни войски си имат история... и като цяло тяхното появяване е в следствие пак забърсване на гъза на царски неуспехи...


Леенето на плочи и бутафорията са истории от края на наборната служба.., както казах, когато беше оставена на самотек и разруха.


Не ме разбирай погрешно, аз съм с 2 ръце за наборна служба/военно обучение, но релано, за 3-5 месеца, стегнато, интензивно и с професионална насоченост, нещо като в Швейцария.
Прочети за Швейцария и кажи колко от това може да бъде приложено при нас...

Също така може да отговориш и що не е приложено.. последните 20г.

Ще дойдат. Иначе в нас, да, щом на другите се получава, а при нас не. Когато си колеблив и постоянно на два стола съюзник, отношението към теб е по-различно. Да не говорим за пробитите служби и как всичко ще изтече. Както показах, който работи правилно и иска се превъоражава, стопява изоставането си, който не иска или не може, или се оправдава с някой друг.
Ми не е в нас. Ние си платихме.. тва, че тях ги е страх от пробитите ни служби си е техен проблем. Като ги е страх, да кажат, че няма да ни продават... ние да си се оправяме.

"Най-силния съюз" никой не е посмял да го нападне и да води конвенционална война с него, тоест постигнал е целта с която е създаден. Както виждаме от примера с Украйна, много по-добре е да си в тоя съюз макар и с по-малка армия, отколкото да си сам и с голяма.
Кой се очаква да го нападне? Иначе Украйна е по-скоро пример.. как се довериха на западните думи "Ще се/ги бием" и изядоха дървото, въпреки цялата помощ, която получиха и получават. Ако някой очаква, че ако и ние стигнем до война.. с някой.. от НАТО ще пратят 5 хеликоптера с А-ТЕАМс, които ще опраят положението... е пълен дебил... по-скоро ще се превърнем в поредния терен, в който ще се наливат кинти и ще се пробват оръжия...
 
Ефектът не зависи само от това по колко полицаи се падат на човек
Съдилищата и прокоратурата са тотал щтета но полицията пръска, край, съгласих са.


Пазач на портал не е участване в реални действия.
Строителни войски си имат история... и като цяло тяхното появяване е в следствие пак забърсване на гъза на царски неуспехи...
Ако те чуе някой участвал на мисии в Ирак, бая шамари ще отнесеш за тия думи. Далеч по-голем опит е било да разбиваш протестиращи в Чехословакия, при тва дадеш и жертва - дезертьор.


Леенето на плочи и бутафорията са истории от края на наборната служба.., както казах, когато беше оставена на самотек и разруха.
Плочите са се леели по селата през соца, кви плочи 90те, това го знам от хора служили 70 и 80-те. Има още примери, в Елхово половината техника не е излизала при учение, защото е повредена или зле поддържана, примери как са се лъжели проверяващите и как те са се правили, че не виждат, като цяло от 2 години служба 1/3 от времето са имали реално обучение, останалото е скатаване, пращане на бригади и наряди. Имам приятели в спецчастите и сухопътните войски, въпреки изостаналата ни техника в асиметрични бойни действя не отстъпваме на никой в Европа, сега може да са по-малко но са много по-напред от тези преди тях.

Строителни войски си имат история... и като цяло тяхното появяване е в следствие пак забърсване на гъза на царски неуспехи...
И тва кво общо има с това, че през соца това е била половината ни армия? През Царско време, мисля че са се доказали като военни или фанатазирам?


Ми не е в нас. Ние си платихме..
И ще си получим това за което сме платили.


Прочети за Швейцария и кажи колко от това може да бъде приложено при нас...
Не казвам, че трябва да е 1:1 а да се поучим и да приложим нещо подобно и тук, подобни примери има и от други страни. Искаме ли можем да го направим, нема да ни спре НАТО.


Кой се очаква да го нападне? Иначе Украйна е по-скоро пример.. как се довериха на западните думи "Ще се/ги бием" и изядоха дървото, въпреки цялата помощ, която получиха и получават. Ако някой очаква, че ако и ние стигнем до война.. с някой.. от НАТО ще пратят 5 хеликоптера с А-ТЕАМс, които ще опраят положението... е пълен дебил... по-скоро ще се превърнем в поредния терен, в който ще се наливат кинти и ще се пробват оръжия...
За разлика от Украйна в България има бази и военни от други страни в НАТО, като в последно време дори се увеличават. Явно твоята фантазия е, че ги пращат тук да мрът за слава, щот идеята нали е да сме плац за тестване на оръжия. Разширяването на военновъздушната база в Румъния до степен една от най-големите в Европа, сигурно е за тестване, колко ще издържи на бомби.
 
Последно редактирано:
в България има бази и военни от други страни в НАТО
Да ти е направили впечатление, че когато се говори за тези бази винаги са наричани американски? От политици, журналисти и обикновени хора.... напоследък взеха да променят леко наратива, че взе да става подозрително 🤣

Не казвам, че трябва да е 1:1 а да се поучим и да приложим нещо подобно и тук, подобни примери има и от други страни. Искаме ли можем да го направим, нема да ни спре НАТО.
Те и сега ни спират, Израелската армия е по-добър пример за копиране.
Ако те чуе някой участвал на мисии в Ирак, бая шамари ще отнесеш за тия думи. Далеч по-голем опит е било да разбиваш протестиращи в Чехословакия, при тва дадеш и жертва - дезертьор.
Дам, по-скоро ще те черпи бира. Зет ми е бил на три мисии и само с лехтунели и не са ги зачитали за чеп за зеле. Цялата идея да сме в нато е за тях да съществуваме просто като поредната бройка в алианса и евентуално пушечно месо и територия близка до Русия. Тоест потенцилани цели на руснаците в случай на конфликт.
 
Дам, по-скоро ще те черпи бира. Зет ми е бил на три мисии и само с лехтунели и не са ги зачитали за чеп за зеле.
Къде и кога е служил? Щото аз също знам от хора били там, че изобщо не е било "пазач на портал", имали са патрули, конвои и постоянно са попадали в реални ситуации, засади и тн. бойни действия. В Кербала е било най-тежко. За отношението не другите не съм чул нещо лошо но може да има и такива случаи.
 
Съдилищата и прокоратурата са тотал щтета но полицията пръска, край, съгласих са.
Аз няям претенции, че пръска, ама жалкия ти опит да правиш такова сравнение на база сухи бройки не минава.


Ако те чуе някой участвал на мисии в Ирак, бая шамари ще отнесеш за тия думи. Далеч по-голем опит е било да разбиваш протестиращи в Чехословакия, при тва дадеш и жертва - дезертьор.
По-леко със шамарите, да не прекръснем на някой професионалната войнишка кариера. Това самоопределяне е именно на човек участвал в "мисия".
Има и едни други "войници" дето ходят на мисии, дето са си профита, които си бачкат за пари.. те нямат нищо общо със защитата на родину и българската армия. Дано правиш разлика.

Не знам каква беше ролята на България в Ирак, освен пак да лижем гъзове.., че да на вземат в НАТОто...

Жалко за загиналите при атентата 2003 и за тези от приятелски огън и катастрофи.


Плочите са се леели по селата през соца, кви плочи 90те, това го знам от хора служили 70 и 80-те. Има още примери, в Елхово половината техника не е излизала при учение, защото е повредена или зле поддържана, примери как са се лъжели проверяващите и как те са се правили, че не виждат, като цяло от 2 години служба 1/3 от времето са имали реално обучение, останалото е скатаване, пращане на бригади и наряди. Имам приятели в спецчастите и сухопътните войски, въпреки изостаналата ни техника в асиметрични бойни действя не отстъпваме на никой в Европа, сега може да са по-малко но са много по-напред от тези преди тях.
Е, и за наш обект са леели, към края на 90те.. платихме си.

И тва кво общо има с това, че през соца това е била половината ни армия? През Царско време, мисля че са се доказали като военни или фанатазирам?
Дай разбивка на армията ни през соца.

И ще си получим това за което сме платили.
След още 10-20 години.. в НАТО.

Не казвам, че трябва да е 1:1 а да се поучим и да приложим нещо подобно и тук, подобни примери има и от други страни. Искаме ли можем да го направим, нема да ни спре НАТО.
Ма само ти си фантазираш, че НАТО на спира.., обясняваме ти, че това беше основната промивка да влезнем в НАТО, с помоща на които да направим реформа и модернизация... 20г... нищо.. освен рязане и уволнявки. Още ревем, че ни е армотизирана руската техника.

За разлика от Украйна в България има бази и военни от други страни в НАТО, като в последно време дори се увеличават. Явно твоята фантазия е, че ги пращат тук да мрът за слава, щот идеята нали е да сме плац за тестване на оръжия. Разширяването на военновъздушната база в Румъния до степен една от най-големите в Европа, сигурно е за тестване, колко ще издържи на бомби.
Аха, а твоята фантазия е, че тия дето са тук ше затичат първи на фронта при евентуален конфликт. Не разбирам кво ми я папагалстваш тая Румъния... като това е съместен проект с НАТОто, т.е. е за нуждите на НАТОто, а не няква вътрешна инвестиция, която ще отнеме едни 20г. Аз неем проблем да живнат и некое разбито и изоставено военно летище и в БГ, ма първо да си дочакаме ф16 де.
 
Къде и кога е служил? Щото аз също знам от хора били там, че изобщо не е било "пазач на портал", имали са патрули, конвои и постоянно са попадали в реални ситуации, засади и тн. бойни действия. В Кербала е било най-тежко. За отношението не другите не съм чул нещо лошо но може да има и такива случаи.
В Кабул. От друга страна целия цирк струва на дръжавата 400+ млн. лв.....
 
По-леко със шамарите, да не прекръснем на някой професионалната войнишка кариера.
Стига ве Рамбо 🤣 Както казах по-горе, далеч е било от пазч на портал ама нема да споря, че да не ме биеш.

След още 10-20 години.. в НАТО.
Записвам си, да ти го напомна.

Аха, а твоята фантазия е, че тия дето са тук ше затичат първи на фронта при евентуален конфликт. Не разбирам кво ми я папагалстваш тая Румъния... като това е съместен проект с НАТОто, т.е. е за нуждите на НАТОто, а не няква вътрешна инвестиция, която ще отнеме едни 20г. Аз неем проблем да живнат и некое разбито и изоставено военно летище и в БГ, ма първо да си дочакаме ф16 де.
Къв фронт бълнуваш, ако стане война вероятно ще ни думкат военните бази и инфраструктура от Черно Море, демек точно там дет са и техните хора.

Уж пацдрам за тестове, па ся некви нужди на НАТО имало, инвестирАли да видят как ще го думнат после. Иначе летището вече "живва" специално заради Ф-16ките, тва не е като да си поръчаш диван от ИКЕА, трябва да имаш инфраструктура.
 
Стига ве Рамбо 🤣 Както казах по-горе, далеч е било от пазч на портал ама нема да споря, че да не ме биеш.
Ти си Рамбото, намеквам само, че съм далеч от мисълта някой да ми бие шамари, било то военнен или най-обикновен фитнесджия, агиткаджия. Т.е. ако ти имаш такива страхове, аз немам.

Записвам си, да ти го напомна.
Ок.

Къв фронт бълнуваш, ако стане война вероятно ще ни думкат военните бази и инфраструктура от Черно Море, демек точно там дет са и техните хора.
Ами да си думкат, то така или иначе са "бази и военни от други страни в НАТО"

Уж пацдрам за тестове, па ся некви нужди на НАТО имало, инвестирАли да видят как ще го думнат после. Иначе летището вече "живва" специално заради Ф-16ките, тва не е като да си поръчаш диван от ИКЕА, трябва да имаш инфраструктура.
Говоря за Румънското летище дето папагалстваш колко били инвестирали и дръпнали, всъщност е проект на НАТО.

За плацдрама и тестовете явно не ти достигна капацитета да го разбереш.
 
Тва го пускам, щото е интересно, а темата, така или иначе вече е разводнена:

1717177252931.png
 
ОРКИТЕ си чакат рублейте на края на месеца, задействали са се всички утрепки 🤣 🤣
 
Що на теб явно ти е по-добре руския ботуш отзад ли? Защото, която и голяма сила те подхване, тя ще те клати. Идиотите са други. ;)
Явно идиота си ти с плиткоумния мозък, къде в някой мой пост съм споменал нещо за Русия. Не знам как може да сте толкова ограничени и за вас има само едно - невероятния запад и лошата Русия. Аз пък не съм нито за едното нито за другото, колкото и странно да ти изглежда. Значи според теб щом не харесвам гейската пропаганда, педофилите, лъжата на цялата банкова система еврото, значи съм за Русия - страшна логика. Напрво те блокирам да не ти гледам плиткоумното мислене, че ми се повръща от такива като теб.
 
Бъркаш, Орк.

Това, което всички руски курви правите е да живеете и използвате и харесвате почти всичко западно, просто не харесвате неща 1 процент от запада. Иначе да сте си набили торбичките, и право у мамашата. Ти си с акъла на едно ниво на Крумов и бандиманди , и трола.

Не харесваш гейската пропаганда казваш... Мхм... Русия и другите руски кочини, дават някаква алтернатива на банките и на еврото ли? Я кажи да чуем, за златния юан и за рублейта. А пък банковата система няма нищо хубаво в нея. Виза оперират с 60 000 транзакции в секунда последно като правеха едни стрес тестове. Плащаме си с айфона безконтактно, който иска, има приложения, банкирането ни не е бавно, като цяло нещата се развиват добре, което е нормално, света си върви, с технологиите и мощностите бутат всички отрасли по света.
Е , освен ако не си в Северна Корея, или от множеството Руснаци, и Иранци, които съм убеден, че само за това си мислят ако имат възможност да отидат там - това ще им е първата мисъл. Няма да бъдат хилядите им проблеми в кочината.

Питай го Крума и Новата - от твоите хора са. Технологии, телефони, коли, и в изгнилия запад живеят - иначе да ги питаш - това било зле, онова било зле.

Пък то вие всички руски Курви сте точно така - харесвате ВСИЧКО ЗАПАДНО, без няколко 2-3 неща, които сте си избрали, и то фрапантни - А НИКОГА НЯМАТЕ И РЕШЕНИЕТО дори на някой от тези проблеми - но запада лош.
 
Последно редактирано:
Да, оня ден имах поръчка от Иран, платиха ми с две кози.

 
Ние имаме ирански корени бе чичо. Проследено е исторически от западна Монголия до Иран имаме корени. Що си мислите, че китайците стени са строили ;)
 
Кой го казва, дето лъже и мрънкаше за геноцид избити колко бяха ,20 000 руснаци, и че са нацисти и фашисти ли. Най-бавния юзър, дето няма фалшива новина да не е погълвала, и да я изсира тука. Добре, че не работиш, та кат ти спуснат някое лайно, няма да може да го публикуваш веднага.
 

Горе