Spyrax
Active Member
ChatGPT, накарах го да напише статия и за себе си, малко постна е. https://www.kirovinvestgroup.com/blog/chatgpt-optimizaciq-klientsko-obslujvane/Кой чат?
ChatGPT, накарах го да напише статия и за себе си, малко постна е. https://www.kirovinvestgroup.com/blog/chatgpt-optimizaciq-klientsko-obslujvane/Кой чат?
Яката работа. Днес пробвах малко по технически неща, но доста редактиране се искаше при мен. За жалост, още не ми влиза в графата полезни. Явно типа съдържание от значение. То и не върви да си специализиран в дадена сфера и да пишеш с мозък на прохождащ в тази област първокласник. За общи неща може би е ОК. За тясно специализирани, грам не става.ChatGPT, накарах го да напише статия и за себе си, малко постна е. https://www.kirovinvestgroup.com/blog/chatgpt-optimizaciq-klientsko-obslujvane/
Имай предвид, че никой не го е обучавал да върши това, което си поискал да направи и е трябвало да импровизира до голяма степен. Представи си какъв ще е резултатът с AI, който е специално обучен да прави точно такива неща. Дори Стивън Кинг няма да може да му е конкуренция.Яката работа. Днес пробвах малко по технически неща, но доста редактиране се искаше при мен. За жалост, още не ми влиза в графата полезни. Явно типа съдържание от значение. То и не върви да си специализиран в дадена сфера и да пишеш с мозък на прохождащ в тази област първокласник. За общи неща може би е ОК. За тясно специализирани, грам не става.
Иска се не само машинно писане, а да имаш стил, въображение, къде да ти е съспенса, как да го разлистиш, подредиш и направиш лесно смилаем. Нещо, което трудно ще се добие като навик в AI. За специализирания материал, да, може след известно време да бъде на нивото, което ще върши работа, за всичко останало.....малко се съмнявам.Имай предвид, че никой не го е обучавал да върши това, което си поискал да направи и е трябвало да импровизира до голяма степен. Представи си какъв ще е резултатът с AI, който е специално обучен да прави точно такива неща. Дори Стивън Кинг няма да може да му е конкуренция.
Напротив, никакъв проблем не е това за AI. Просто никой не си е поставил за цел все още да обучи точно такъв. Въпрос на време е. Просто няма как всичко да стане наведнъж. И смартфоните ако се сещаш ги имаше доста години преди да излезе първия iPhone, но никой не си мислеше, че му трябва такова нещо, докато Стив Джобс не излезе да обясни защо това е бъдещето и изведнъж бъдещето стана настояще.Иска се не само машинно писане, а да имаш стил, въображение, къде да ти е съспенса, как да го разлистиш, подредиш и направиш лесно смилаем. Нещо, което трудно ще се добие като навик в AI.
Тоест ще хващат гората?Знаете ли, четейки последните няколко десетки мнения, излиза така, че изкуственият интелект, ще изземе първо работата на хората в някои сегменти от дигиталната сфера. Разбира се, зад този изкуствен интелект, ще стои някой човек, но примерно стотици програмисти, ще бъдат заменени с машина, която да се регулира от няколко програмиста. Просто пример.
Към момента по-скоро смятам, че това може да доведе един вид рестарт. "Back to the nature". Мисля, че това се случава в много сфери. Дори в социалните мрежи.
Мисля, че колкото и да се развие машинния интелект, не ще може нещо повече от това да мултиплицира, комбинира, вариира вече направеното, или да генерира въз основа на вече направеното някакъв продукт. Примерно, може да вземе нещо от Кандински, от шумерската митология, от някое песен на Мадона и прочее и да извади един продукт. Ако обществото след 100 години е изцяло дигитализирано, може и да вземе превес. В такъв смисъл, че ще бъде гледано, слушано, възхвалява, както сега се възхваляват инфлуенЦърите.Иска се не само машинно писане, а да имаш стил, въображение, къде да ти е съспенса, как да го разлистиш, подредиш и направиш лесно смилаем. Нещо, което трудно ще се добие като навик в AI. За специализирания материал, да, може след известно време да бъде на нивото, което ще върши работа, за всичко останало.....малко се съмнявам.
Ау. Не, най-вероятно няма да е в нашите животи. Но прогреса и регреса са се доказали от Х столетия. Прогреса води до регрес. И след това въз основата на този регрес продиктуван от прогреса обикновено следва нов прогрес.Тоест ще хващат гората?
Ти сериозно ли? От векове си поставят за цел това, ако не са успели, каквъв е отговора на въпроса "защо"?Напротив, никакъв проблем не е това за AI. Просто никой не си е поставил за цел все още да обучи точно такъв.
Да, вървим добре, но има още време да мине докато открием всичко. Имаме те първа да се научим в много неща:Напротив, никакъв проблем не е това за AI. Просто никой не си е поставил за цел все още да обучи точно такъв. Въпрос на време е. Просто няма как всичко да стане наведнъж. И смартфоните ако се сещаш ги имаше доста години преди да излезе първия iPhone, но никой не си мислеше, че му трябва такова нещо, докато Стив Джобс не излезе да обясни защо това е бъдещето и изведнъж бъдещето стана настояще.
Така и невронни мрежи има от солиден брой години, но сега е настъпила критичната точка, когато достатъчно много хора са осъзнали какъв е потенциалът им и са намерили нужните пари да го реализират. Предстои технологичен прогрес чрез AI със скорост много надвишаваща тази, която сме виждали в писаната човешка история. Дори смея да твърдя, че с AI ще настъпи бърз край на самия технологичен прогрес, защото много бързо ще бъде открито всичко, което може да бъде откривано и оттам нататък само ще се забавляваме.
Пътуването с близка до скоростта на светлината или телепортирането, Възпроизвеждане на тъкани с принтер и куп други. Имаме още време до забавленията.
Но прогреса и регреса са се доказали от Х столетия. Прогреса води до регрес.
Няма никаква промяна в ДНК-то на човека, бил той черен, бял или лилав. Притоплените маджи на Мичио са от поне 15 години.Тези двете не, но бих заложил на разчитането на ДНК моделите и структурата и да се намери модел и способ / познание как да се разчита / променя.
Към края говори за това ( 3 -4 мин е видеото )
7 хилядолетия, минимум се повтаря този кръговрат.Тези двете не, но бих заложил на разчитането на ДНК моделите и структурата и да се намери модел и способ / познание как да се разчита / променя.
Към края говори за това ( 3 -4 мин е видеото )
Няма такова нещо
Няма никаква промяна в ДНК-то на човека, бил той черен, бял или лилав. Притоплените маджи на Мичио са от поне 15 години.
Всички раси имат еднакво ДНК. 1:1Човека е science комуникатор, осен това астрофизик и професор по теоритична физика - това, че дори не разбра нищо от това, което каза, не е негов проблем ,въпреки че доста елементарно се е опитал да обясни. И всъщност отговори на въпрос... Поне да беше отворил видеото
ДНК-то се мени почти постоянно - дали от случайни мутации, дали при деленето на клетката, когато новата клетка е възможно да има различни данни от тези на майката клетка. Никой не твърди, че ДНК-то се променя, а че в бъдеще ще можем да разбираме и да работим в такава насока, което ще промени ужасно много неща, ако имаме модел.
Изобщо не разбрах какво имаш предвид, то първото което е - ДНК-то е различно при различните хора. За еволюцията ако говориш от видеото - тя не спира никога, и не може от едно поколение да разбереш какво се случва. Така или иначе, някакви трейтове от вмомента, биха били опознаваеми и 'видими' след хилядолетия, когато така или иначе науката ще е напреднала достатъчно, за да може да променяме геномите.
Няма, и никога не е имало разлика в ДНК-то на различните раси. Расите са понятие, за улеснение. Има разлика в поведение, поведението е резултат на среда, опит, социален опит и контакти, полове, емоционалност.Знанията ти са на ниво първокласник - изводите, които си правиш също. То вярно, че по това време се прибираме от кръчмите, ама когато спориш за нещо, поне се постарай да не е толкова елементарно като "кой измисли, че е различно" и вкарай някакви доводи, темата не е философска или политическа, а точна наука базираща се на много работа.
Ако не го разбираш - си е твой проблем, но да обясняваш как не е така - това не е философия или история / политика.
“There are more than three million differences between your genome and anyone else's. On the other hand, we are all 99.9 percent the same, DNA-wise. (By contrast, we are only about 99 percent the same as our closest relatives, chimpanzees.)”
ДНК-то са хромозоми, хромозомите са организирани в гени, гените имат маркери. Хромозомите са ти като папката на компютъра, гените са файловете, а какво пише във файловете са маркерите - по-просто не мога да го опиша. За едно дете може всички компютри и лаптопи на света да правят почти едно и също, и да изглеждат много подобни - но не са.
Гените имат милиони / хиляди маркери в тях, в различна подредба. Например 96% близост с маймуни или с краставица 92 - именно защото се гледа на ниво хромозоми, вече когато се погледне и в гените и маркерите - разликите са много повече.
Клетките пък когато се мултиплицират/ делят - всяка една съдържа ДНК структурата в нея - грешки стават - болестта РАК е точно такава - грешка в делението на клетката заради случайна мутация - и може да се изтрие част от ДНК тогава.
Разликата в ДНК-то на различните хора, е точно в тези маркери / snp / , които отличават един човек от друг - цвят на очи, кожа, и т.н... Гените са ти просто редица правила, които казват как да се създаде човек - оттам нататък не е строго определено заради мутации / доминантен ген и т.н.. Например бял мъж, с черна жена - доминантния ген ще бъде наследен - от майката.
Това е полиморфизъм - двете молекули ДНК се различават благодарение на позициите на маркерчетата, които формират цялостната картина след това.
Ето ти и маркерчетата как определят расата, не само цвета.
The Nobel Prize in Physiology or Medicine 2022
The Nobel Prize in Physiology or Medicine 2022 was awarded to Svante Pääbo "for his discoveries concerning the genomes of extinct hominins and human evolution"www.nobelprize.org
Ето и какво се случва с човек, когато всичките му клетки са забравили ДНК-то в тях - след инцидент в ядрена централа в Япония. Клетката не може да се репликира - кожа, тъкани, всичко умира защото информацията е загубена.
+18