90% от БГ WP сайтовете са на споделени хостинг планове с най-евтния/ниския план натъпкани с какви ли не плъгини и зареждащи по 1 минута на страница = представяш ли си тези собственици на "таз хубава платформа" как разбират, оптимизират и могат да се справят с нещо подобно
Това е доста често срещана картинка, за която не можем да обвиним нито един собственика на WP сайт, защото в началото се търси бюджетно решение. Комбинацията със сам ще си направя това и това в последствие не помага въобще. Да не го говорим за след това - занемарени ъпдейти и никаква нужда да се вкара поне един секюрити плъгин, дори не говорим за някаква негова про версия. И това вече почва да се отразява на другите по веригата, като първа отправна точка ще е хостинг съпорта (ако забелязвате доста бг и не само хостинги имат вече такъв сървис - , след това следват автора на темата и така.
@Blinky сори за спама ама тая тема може да стане вайръл и хората с wp да вземат да си обновят нещата.
Дай Боже, защото ще спести на много хора работата. Нека подъвкаме малко темата, била то в тази посока или в друга, но въртяща се около навременните обновления на WP и нейните теми и плъгини.
Аз съм на мнение, че WP е една чудесна платформа, дадена ни от от огромна общност и поддържана от нея, но работеща правилно в правилните ръце, съобразено с изискването на теми, плъгини и къстам доработки по него. Бих го отнесъл и за другите платформи, като в предните фирми, в които бях използваха доста Magento за корпоративни клиенти с големи магазини, разбира се с писане на къстам функционалностти и вързано с CRM-и. За жалост пак ще кажа, че е изцяло до бюджет в крайна сметка.
Доста хора намразват WP платформата, и не само нея, по различни причини, като най-честата е, че не им е доставено желаното решение от "developer-а" за заложения от клиента бюджет. Така че тук може да се говори за много събективна гледна точка, която в един идеален свят би била погрешна. Или с течение на времето тази платформа търпи развитие и обновления, на които отново е поставено лице, което не взима в предвид различните ѝ аспекти и особености, отразяващи се на нейната производителност, сигурност и функционалност. И пак стигаме до момента с бюджета.
В моята практика виждам постоянно разработки на големи агенции с екипи, които определено знаят какво правят и доставят наистина добър продукт, с който клиента може свободно и доста лесно да прави бизнес без да губи фокуса си върху тези неща. Виждам и другия край - самоук фрилансър с предложена ниска цена, one-man-show, който далеч не може да бие агенцията по куп точки и съответно, ако клиента не е нястно, че е набюджетно решение, остава разочарован. Всеки с малки познания в тази област може да направи бързо разликата между двата продукта, излезли от двете различни направления. Разбира се това е най-често срещания сценарий, като има и изключения - агенции, които не предоставят оправданото качесто и фрилансъри, които са стигнали нивото да се конкурират с екипи, но тук рядко засичам такива с бюджетни оферти.