16 Милярда за WhatsApp.. купено от.. FACEBOOK .. wtf?!

От: Facebook купува Whatsapp за 16 милиарда долара, баси майката :D

Как не съм го измислил аз да го купят от мен :))))) Иначе програмката по ми харесва от viber.
 
Re: Facebook купува Whatsapp за 16 милиарда долара, баси майката :D

мдам създават новини на борсата сега ще видим акциите какво правят :)

да им имаш проблемите

не ги ползвам и двете копират ти фоунбука...
 
От: 16 Милярда за WhatsApp.. купено от.. FACEBOOK .. wtf?!

Зукъра замисля явно нещо много голямо, щом да даде 4 милиарда кеш, 12 милиарда фейсбук акции и 3 милиарда ограничени акции = 19 общо, Наистина лудо:)
 
От: 16 Милярда за WhatsApp.. купено от.. FACEBOOK .. wtf?!

Не знам как ще го монетизира, ама той дава голяма част от състоянието си затова. Преди време, като купи инстаграм, пак даде много пари, а все още не съм видял как го монетизира, а снимките вътре са доста тежки и сигурно бая сървъри му работят само за това.
 
От: 16 Милярда за WhatsApp.. купено от.. FACEBOOK .. wtf?!

Ако знаехме всички как се монетизират подобни проекти, нямаше да си пишем по форумите, а щяхме да управляваме огромни компании :)
 
От: 16 Милярда за WhatsApp.. купено от.. FACEBOOK .. wtf?!

Ами да това с $0.99 му е монетизацията до колкото виждам, а вече може да му слага рекламки от фейсбук или нещо подобно. Едва ли ще даде толкова пари без да е замислил нещо :(
 
От: 16 Милярда за WhatsApp.. купено от.. FACEBOOK .. wtf?!

Иска да диверсифицира човека. Фейсбук е минало вече. Страшно много хора в УСА спряха да наливат пари за реклама в фейса. Само тука в БГ продължават понеже е по евтина. Адлърдса и той е минало(0 конверсия). Сега има доста по-модерни и печаливши начини за реклама(PPV, CPA и други).
 
От: 16 Милярда за WhatsApp.. купено от.. FACEBOOK .. wtf?!

Иска да диверсифицира човека. Фейсбук е минало вече. Страшно много хора в УСА спряха да наливат пари за реклама в фейса. Само тука в БГ продължават понеже е по евтина. Адлърдса и той е минало(0 конверсия). Сега има доста по-модерни и печаливши начини за реклама(PPV, CPA и други).

печаливши начини за реклама(PPV, CPA и други).
дай примери
 
От: 16 Милярда за WhatsApp.. купено от.. FACEBOOK .. wtf?!

Facebook продава инфото от живота на хората, сега чрез WhatApps ще продава и смс-четата. Ето ти монетизация :)
 
От: 16 Милярда за WhatsApp.. купено от.. FACEBOOK .. wtf?!

Тоя народ съвсем е издухал гарнитурата... За 16 милиарда вероятно може да се постигне сериозен напредък в лечението на няколко смъртоносни болести. Това би се "лайкнало" повече.
 
От: 16 Милярда за WhatsApp.. купено от.. FACEBOOK .. wtf?!

Тоя народ съвсем е издухал гарнитурата... За 16 милиарда вероятно може да се постигне сериозен напредък в лечението на няколко смъртоносни болести. Това би се "лайкнало" повече.

Да не е луд, после фармацевтичните компании да го съсипят. Нали се сещаш, че умишлено не се създават някой лекасртва, за да се избегне пренаселването на планетата, а и за да могат да печелят големите компании. Вместо да продават нещо, което да излекува човек, те му продават поддържащи медикаменти и пак са си на печалба ;)

Иначе Фейсбук си купува всичко, което му хрумне, пари имат и могат да си го позволят. Дали има смисъл, това е друг въпрос, но със сигурност се отразява най-малкото на стойността на акциите им, което също е много важно. Евреин с български корени няма да се набута излишно :lol:
 
От: 16 Милярда за WhatsApp.. купено от.. FACEBOOK .. wtf?!

Преди време си мислих ,че и на Фейсбук ще му мине времето като на MySpace едно време, но с последните инвестиции на Марк почвам да се разубеждавам. В момента фейсбук няма сваляне според мен. Марк управлява доста големи приложения и явно търси да закупува все повече и повече. Както стана ясно преди няколко месеца искаше да купи и SnapChatt приложението.
Аз се радвам за него ,защото както се знае той е номер едно дарител на пари в цял свят за последните няколко години.
 
От: 16 Милярда за WhatsApp.. купено от.. FACEBOOK .. wtf?!

Не ти трябват, прекалено скъпи са :) Купи си на BlackBerry, според мен ще се спасят от фалита и ще дръпнат отново напред ;)
 

Горе