4-годишна с дълг от 11 000 лева

blackout8

Well-Known Member
http://vbox7.com/play:1dbf2e45ca

Онзи ден ми се стори че чух по тв-то нещо, такова ама сега гледах репортажа и яко съм шах. Кви са тези закони за онаследяване на креидити, нали си сключил с физ. лице индивуално без право на промяна, че се онаследява, че и на непълнолетна - това е егати и правния казус, сто процента банквото лоби е дало една камара кинти преди при промянта на законите за се отворят вратичките, както сториха за повишването на лихвата по кредиите или промяна на условията, от тяхна страна когато си поискат и както си поискат
 
уф, това са пълни простотии. Блеки, моля ти се това е пълен дебилизъм. Имах впечатление, че ти си доста по в час. Има си отказ от наследство - ако дядото е имал някакви имоти и активи и те се наследят, наследниците поемат както активите и пасивите. Доколкото чух в репортажа дядото няма нищо и просто един отказ от наслество решава "проблема". Не знам какъв дебил е юриста на майката но определено трябва да си навре дипломата там където слънцето не огрява. В случая олигофрените са цяла дружина - юриста на майката, цялата камара журналисти и кредитния инспектор, който е изсрал тая безсмислена глупост.

Няма новина - само една голяма глупост.
 
От: 4-годишна с дълг от 11 000 лева

Още един дебилен случай:

[video=youtube;RNCR_CarKeo]http://www.youtube.com/watch?v=RNCR_CarKeo[/video]
 
От: 4-годишна с дълг от 11 000 лева

Аз от към гледна точка на онаследяване на физ. кредити виждал съм доста договори без такива клаузи, но .....

Да бе точно това аз се чудя защо не може се откаже от наследството, а иначе писах темата заради глупостите дето стават из страната, а глупостта е че точно 4 годишното момиче ще го онаследи, след като е починал баща и. Тука клаузите за отказ от наследство тези юристи за нищо ги нямат, а и има опрделно ниво на дългове обезпечено от активите а дядото няма нищо
 
Re: От: 4-годишна с дълг от 11 000 лева

Welcome to Bulgaria!

[video=youtube;RNCR_CarKeo]http://www.youtube.com/watch?v=RNCR_CarKeo[/video]

еми пак някакъв кретен адвокат са взели. не знам, нямам думи от подобни олигофрении но отказът от наследство си е напълно валиден правен акт. уф, наистина нямам нерви да слушам толкова глупости - пратете им по един линк към произволен резултат за отказ от наслество и им препоръчайте да си намерят грамотен адвокат
 
От: 4-годишна с дълг от 11 000 лева

Казаха, че не може да се откаже от наследство защото няма пълнолетие. Явно е някакъв правен парадокс. Може би изхода е малката нищо да не плаща, съответно кредита да изпадне в просрочие....да и пратят съдия изпълнител да и вземе куклите.... Споко няма как да го плати тоя кредит ..., да не говорим че има и някаква давност мисля 5-6 години ако нямаш нищо и не плащаш вноски мисля се нулира всичко по закон ( за това последното само съм чувал и не съм сигурен ) . Но мисля дори и лихви да и се трупат ще е само на хартия и на 18-тия си РД просто ще се откаже от наследство и е готова.
 
Re: От: 4-годишна с дълг от 11 000 лева

Казаха, че не може да се откаже от наследство защото няма пълнолетие. Явно е някакъв правен парадокс. Може би изхода е малката нищо да не плаща, съответно кредита да изпадне в просрочие....да и пратят съдия изпълнител да и вземе куклите.... Споко няма как да го плати тоя кредит ..., да не говорим че има и някаква давност мисля 5-6 години ако нямаш нищо и не плащаш вноски мисля се нулира всичко по закон ( за това последното само съм чувал и не съм сигурен ) . Но мисля дори и лихви да и се трупат ще е само на хартия и на 18-тия си РД просто ще се откаже от наследство и е готова.

това са пълни глупости - естествено, че може да се откаже, нали си има настойник. дебилния адвокат, който ги е защитавал или е по-тъп от обувките си или е абсолютно безскруполен кретен (при отказ от наследство ще вземе 20 лева за декларация, при делото може да се храни с години)

давност има, когато дългът не е предявен в този срок, ако те осъдят няма давност.

не знам как може да се събере толкова много колосална неграмотност в два репортажа. при смърт на длъжника и отказ от наследство банката просто си отнася кредита в загуба и калкулира загубите в цената на новите кредити. това е нещо като фира на насипните стоки в бакалията. моля, ви се излагате се. поне икономисти и юристи - моля ви извадете си лекциите по основи на правото преди да коментирате
 
От: 4-годишна с дълг от 11 000 лева

Еми значи поредната журналистическа простотия, я вижте коментарите как валят под видеото

@БулБлогър - значи ако кредита не го изискат 5 г после се нулира, но ако те осъдят няма нулиране? Или как?
 
Re: От: 4-годишна с дълг от 11 000 лева

@БулБлогър - значи ако кредита не го изискат 5 г после се нулира, но ако те осъдят няма нулиране? Или как?

има давност за дълговете ако не са предявени. т.е. ако кредиторът не си ги потърси. най-често това се случва със задължения към Държавата - данъци, такси и др под. след пет години просто не ги дължиш. преди две години имаше такова групово дело за задължения към НОИ прихванати от възстановени данъци. естествено поради изтекъл давностен срок на задължението НОИ беше осъден да възстанови сумите на тъжителите ведно със законната лихва и разноските по делото и ги възстанови де ще иде

при кредит от банка вероятността да не ти предявят искане за възстановяване на дълга е практически нулева. не само защото е дълг към банка - все пак на банката това и е работата а и те са дали пари а не като данъка да имаш да даваш ама си "пропуснал". случва се естествено разни дължими такси да не бъдат потърсени и просто се отписват (отчитат като загуба за банката)
 
От: 4-годишна с дълг от 11 000 лева

В най-лошия случай се обявява личен банкрут. В България обаче трябва да не си плащал кредит 10 години и да докажеш, че нямаш тази възможност. Чак след 10 години кредита ти става неизескуем! По спомен така беше.
 
Re: От: 4-годишна с дълг от 11 000 лева

В най-лошия случай се обявява личен банкрут. В България обаче трябва да не си плащал кредит 10 години и да докажеш, че нямаш тази възможност. Чак след 10 години кредита ти става неизескуем! По спомен така беше.

по нашето законодателство няма понятие "личен банкрут". обсъждано е многократно, но такава опция у нас засега не съществува въпреки, че май само ние и румънците от целия ЕС нямаме яснота по този въпрос. миналата година имаше някакви предложения за промяна на ТЗ в тази посока но още са си на фаза кулоарни приказки
 
От: 4-годишна с дълг от 11 000 лева

Мисля нямаме закон за личния фалит или греша?
 
От: 4-годишна с дълг от 11 000 лева

В България банките са най-облагодетелствани. Примерни много, не е само този случай. Друг пример са ипотеките, които са много изкривени - първо ти продават имота, после си търсят и разликата. В белите държави се използва имота за залог и до там.

Мисля нямаме закон за личния фалит или греша?

Май мислеха да го приемат и до там остана само
 
От: 4-годишна с дълг от 11 000 лева

Доживях да чуя от втория клип "Окръжния съд осъжда детето да плати 10 000 лв. заедно с лихвите и разходите по делото" че и на всичкото отгоре завеждат и второ дело... Осъжда детето... Осъждали... абе мамицата ви мръсна ненаядена, червеи долни, гладни въшки такива не се ли наядохте че и дечица да съдите... Ей с камъни да ги убиеш такива както в арабския свят! Как не ги е срам такива изчадия да съдят невръстни деца - едното на 9 години а другото на 4 годинки ? Абе тука в тая държава нещо много модерно стана да се съдят за щяло и нещяло, на туй време май голяма далавера да си съдия, май бая пачки се вадят а? Виж ти колко работни са тия съдии толкова претрупани с работа, и то толкова съвестно си вършат работата че и взеха да съдят и някакви момиченца дето едното още с кукли си играе, а другото току-що проходило... Вярно че делата имат давност, но тука се заформя нещо друго: в тази държава правят нови промени в законите, така че да заробват вече и децата ни, даже и внуците ни да плащат за нещо дори което си нямат понятие. Получава се едно закрепостяване да плащат поколения напред, и лихвите се трупат, сумата става още по голяма и така ще плащат поколения наред.

Сега като наложат за санирането на жилищата и на зорлен държавата ще дава задължителни кредити от 5000 лв. на който няма пари за саниране ( а те не са никак малко които нямат възможност ), а каква ще е лихвата никой не знае, това е пълна мъгла, и който не може да върне кредита му взимат имота... Ей на тогава да се готвим за още по големи удари под кръста, съдиите ще имат много работа, ще има много осъдени "престъпници" които не можели да платят, особено пенсионерите... И ще има много изхвърлени на улицата, или в най малкия случай наематели на собствения си дом за които половин живот са работели да го купят! Държавната машина на рекета доста е набрала скорост на бързи обороти.
 
Разнасят норманите хора по съдилищата, а мафиотите и истинските престъпници си ходят по улиците. Това е явно осъвремененото законодателство и изпълнителна власт. Модерно стана да се изнудват обикновените хора, които играят по правилата. Аз за това не се учудвам, че престъпността си се развива толкова добре. В един момент човек си казва "защо да го играя честно, като съда не прави разлика". И ето ти системата в пълната и простотия.

Спомням си за случая, в който бяха осъдили човек за това, че се е самозащитил в собствения си дом, при нападение от крадци. Сещате ли се в Америка какво се случи. Майката звъна на 911 и попита какво да прави, за да се предпази от крадец, влизал в дома им. И от там и върнаха - "Направете всичко необходимо, за да запазите живота си и това на детето ви". И жената го гръмнала. Превърна се в пример, както и герой. Тук ще я спукат от съд, но реално от 112 не вярвам да и дадат такъв съвет. По-скоро ще е нещо от рода да пратят кола, а тя да не предприема нищо. А тук знаем кога идват и колко се бавят. Така, че може да не се праща полиция или линейка, а направо катафалка.

Рекетът няма да спре никога. Време е за нови нива, ако ме питате. ;) Нищо, пак ще го издухаме за визи и други добри придобивки, като повечето бели държави в ЕС. Репортите пак ще са едни красиви и с този случаи пак. Може пак да се върнем на темата - "България е недостижим лидер" и да си говорим къде за какво сме лидери. :) Май все такива власации ще държим. Не знам, но бяха ли прави хората, които казаха, че материала е кофти. :)
 
От: 4-годишна с дълг от 11 000 лева

Дълг (от кредит например) може да се онаследи
чак до внучката незнам
но до син/дъщеря може - това е сигурно
за да вземат дължимото от него трябва да е на трудов договор (т.е. да има доход) - въпреки, че има наследство от човека които е длъжник - не може да му се конфискува дори някаква част :rolleyes:
 
Re: От: 4-годишна с дълг от 11 000 лева

за да вземат дължимото от него трябва да е на трудов договор (т.е. да има доход) - въпреки, че има наследство от човека които е длъжник - не може да му се конфискува дори някаква част :rolleyes:

при цялото ми уважение към теб, това не е вярно. наследството подлежи на изпълнение като всяко друго имущество собственост на длъжника или приемника му. колкото до заплатата - също не е вярно, кредиторът може да се удовлетвори от всякакво имущество на длъжника дори той да няма доход.

започвам да се чувствам неудобно в тази тема - ако през нея мине юрист или кой да е имал досег с изпълнителното производство ще се смее с гъза си (точно както ние бихме се смели ако в бгмама обсъждат ефективността на google prayer тага например)
 
От: Re: От: 4-годишна с дълг от 11 000 лева

това не е вярно.
А дано!
(май трябва да се сменя адвоката :mrgreen:)
става въпрос за наследник (баща му имаше кредит) - има недвижимо имущество със сигурност
но до колкото знам са казали, че до като няма доходи не може да му се конфискува ?? wtf
 
От: Re: От: 4-годишна с дълг от 11 000 лева

А дано!
(май трябва да се сменя адвоката :mrgreen:)
става въпрос за наследник (баща му имаше кредит) - има недвижимо имущество със сигурност
но до колкото знам са казали, че до като няма доходи не може да му се конфискува ?? wtf

Да не е някоя стара къща, от която ще имат повеече разходи отколкото печалба при продажба :D Май до продажбата на имоти се стига само при краен вариант - липса на всякакви други приходи
 

Горе