5 промо кода с 70% отстъпка за SuperHosting

Делта.БГ вече им взе голяма част от корпоративните клиенти иначе Джъмп.БГ и той лека по лека ще започне да им дърпа по-масовите клиенти.

Защото не знам дали си забелязвал обаче стека на Джъмп.БГ си е доста добър.
Не само е добър, но разчитат и на това да са по-гъвкави, добри условия и там не съм чул някой да е изревал от непредвидено покачване на цените. Доста от масовия клиент бяха от СХ по две причини: цена, стек. За жалост бранда още се оказва думата и известността на СХ още има енергия, която като във физиката, ако не е подсилена със сила - отслабва.
 
Не само е добър, но разчитат и на това да са по-гъвкави, добри условия и там не съм чул някой да е изревал от непредвидено покачване на цените. Доста от масовия клиент бяха от СХ по две причини: цена, стек. За жалост бранда още се оказва думата и известността на СХ още има енергия, която като във физиката, ако не е подсилена със сила - отслабва.
Докато компанията е в ръцете на @dragozh и @s1yf0x е team leader не ми се вярва да излезе лоша дума за тях.
Интересното е че и дума не казват за техните сървиси в форума а доста хора ги използат.

Може би има причина да отбягват форума като маркетинг средство.
 
Суперхостинг кое точно им е кофти на услугата?
Нищо им няма, граби с пълни шепи. ;)

Може би има причина да отбягват форума като маркетинг средство.
Да, както имат причина и Сайтграунд, НС1, Суперхостинг, Годеди, Блухост, и всички останали. :D
@dragozh се е въртял тук много, даже по спомени още преди @s1yf0x да стане част от екипа им.
 
Докато компанията е в ръцете на @dragozh и @s1yf0x е team leader не ми се вярва да излезе лоша дума за тях.
Интересното е че и дума не казват за техните сървиси в форума а доста хора ги използат.

Може би има причина да отбягват форума като маркетинг средство.
Няколко пъти съм писал отзиви за тях и всеки път Блинки ги триеше на момента.
Затова няма :)

Имал съм 4 или 5 клиента със сайтове там. Както и един работодател, като само при него имах наблюдения и опит от първа ръка в продължение на около година. Предполагам е достатъчно за изграждане на впечатления.

ПП: даже не знаех че слайфокс работи там. Вероятно вече е затегнал положението :)
 
Нищо им няма, граби с пълни шепи. ;)


Да, както имат причина и Сайтграунд, НС1, Суперхостинг, Годеди, Блухост, и всички останали. :D
@dragozh се е въртял тук много, даже по спомени още преди @s1yf0x да стане част от екипа им.
Разбираш че шанса Endurance International Group и GoDaddy да погледнат на България като пазар върху който да имат фокус е минимален при положение че са фактор в САЩ и Европа.

Но пък в webhostingtalk са си доста активни и често засичам хора от EIG и GoDaddy.

@contra сериозно ли ?
 
Суперхостинг кое точно им е кофти на услугата?
Цената при подновяване, съпорта, кеша и като цяло услугата не си струва. Чудя се, има ли нещо да не им е кофти? ПС: Последно съм ги ползвал преди 2-3г, може да са се променили към днешна дата, ама се съмнявам .
 
Няколко пъти съм писал отзиви за тях и всеки път Блинки ги триеше на момента.
Затова няма :)
Бате, стига глупости, че хората ще ти повярват. :)

Честно казано с Драго сме приятели още преди много години. Сифокса ми уреди педиатър на малкия и сега се засичаме често покрай децата и работата, та за такива отношения говорим.

Правим си взаимно услуги и сме в много добри отношения сме да твърдя. Ако искате питайте и тях. Защо не рекламират, не знам, много пъти сме предлагали, пак ще му предложа, като се чуем. За нас ще е чест да въртят при нас. ;)
 
@contra сериозно ли ?
Абсолютно.

Бате, стига глупости, че хората ще ти повярват. :)

Честно казано с Драго сме приятели още преди много години. Сифокса ми уреди педиатър на малкия и сега се засичаме често покрай децата и работата, та за такива отношения говорим.

Правим си взаимно услуги и сме в много добри отношения сме да твърдя. Ако искате питайте и тях. Защо не рекламират, не знам, много пъти сме предлагали, пак ще му предложа, като се чуем. За нас ще е чест да въртят при нас. ;)
Надявам се че не намекваш че си измислям или че не си ми трил въпросните мнения (2 или 3 на брой). Не знам дали осъзнаваш колко лесно може да се докаже :)

Приел съм че собственикът ти е приятел и просто си се чувствал длъжен.

Но на мен не ми е приятел и въобще аз, както казва ингилизите, кон в тая игра нямам. Някой пита - аз си казвам какво мисля. Единствено проявявам толерантност и слабост към форумни юзъри, чиито никове са ми познати (не е задължително да сме си много симпатични). Примерно ако знаех че слайфокс е бил там по него време, вероятно щях да си затрая от чиста форумна колегиалност.
 
Абсолютно.


Надявам се че не намекваш че си измислям или че не си ми трил въпросните мнения (2 или 3 на брой). Не знам дали осъзнаваш колко лесно може да се докаже :)
Давай смело доказвай. :)
Освен ако не нарушават правилата, но определено не е по темата тук, за което говорим. ;)
 
Давай смело доказвай. :)
Освен ако не нарушават правилата, но определено не е по темата тук, за което говорим. ;)
Мързи ме в момента, затва по-лесно ще е просто да постна пак каквото имах да казвам по темата, някой и друг юзър ще го види, ти ще го делнеш и така в крайна сметка на всички ще стане ясно :)

... или пък няма да го делнеш и ще си остане постнатно вовеки веков, което пък още по-малко ще те устройва.

Не виждам нужда от такава ескалация. Още повече че не печеля нищо от цялата работа. Никога не съм натискал никой да се мести от даден хост, вкл. и от въпросния. Представи си че отиде човекът на още по-лошо място и после аз ще съм виновен. Не, мерси.

ПП: пък и те хората тук си ми вярват :)
 
Цената при подновяване, съпорта, кеша и като цяло услугата не си струва. Чудя се, има ли нещо да не им е кофти? ПС: Последно съм ги ползвал преди 2-3г, може да са се променили към днешна дата, ама се съмнявам .
Като услуга хостинг и съпорт малко компании на местния пазар могат да ги конкурират.
Ценовата им политика и прилагането ѝ са единствените им минуси.
 
Бате, стига глупости, че хората ще ти повярват. :)

Честно казано с Драго сме приятели още преди много години. Сифокса ми уреди педиатър на малкия и сега се засичаме често покрай децата и работата, та за такива отношения говорим.

Правим си взаимно услуги и сме в много добри отношения сме да твърдя. Ако искате питайте и тях. Защо не рекламират, не знам, много пъти сме предлагали, пак ще му предложа, като се чуем. За нас ще е чест да въртят при нас. ;)
Ако имах дейта център в масква можеше да закачат някой клиент от форума :D За друго не си струва труда да пишат тук :D :D
 
Мързи ме в момента, затва по-лесно ще е просто да постна пак каквото имах да казвам по темата, някой и друг юзър ще го види, ти ще го делнеш и така в крайна сметка на всички ще стане ясно :)

... или пък няма да го делнеш и ще си остане постнатно вовеки веков, което пък още по-малко ще те устройва.

Не виждам нужда от такава ескалация. Още повече че не печеля нищо от цялата работа. Никога не съм натискал никой да се мести от даден хост, вкл. и от въпросния. Представи си че отиде човекът на още по-лошо място и после аз ще съм виновен. Не, мерси.

ПП: пък и те хората тук си ми вярват :)
Аз не съм безгрешен и цях да си призная грешката, но наистина не ми изпълват никакви спомени. Но твоята постъпка си е за уважение. Да, знам, че ти вярват, познавам поне двама, които са ти се доверили за някои техничарски задачи. ;)
 
Като услуга хостинг и съпорт малко компании на местния пазар могат да ги конкурират.
Ценовата им политика и прилагането ѝ са единствените им минуси.
И в маркетинг отношение са силни. Вадят го голям, после хората търсят друга алтернатива.

Ако имах дейта център в масква можеше да закачат някой клиент от форума :D За друго не си струва труда да пишат тук :D :D
Като цяло губи смисъл да пишеш в който и да е форум. :)
 
@Sky в който и хостинг да ползваш ако има терминал напиши:
Код:
cat /proc/cpuinfo

виж модела CPU след това иди на https://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

цъкни на модела и виж Single Thread Rating (важен за php защото 1 php процес върви на 1 cpu за 1 потребител и това е скоростта на сайта която се вижда и която се мери от туловете ) после го сравни с други места и повтори....

И се надявай да не се окаже че плащаш +100%- 200% за 50% 80% процента по-малко ...



Ако хостинга ползва cPanel - той не е това което беше преди 10 години ами е тотален месс...

последен пример от началото на месеца


При всички панели които следя и ползвам от близо дупката беше фиксната още в същия ден на 4 август вечерта

При DirectAdmin на ъпдейта 4 срещу пети август нощта...

на другия панел който в момента тестваме Enhance като проверих след няколко дни също беше новия roundcube - просто не го чекнах на деня...

При cPanel да добавят новия roundcube им отне 10 дни (14 август) -



Предния месец имаше дупка в exim която не беше толкова сериозна само позволяваше да се получават екзета дори ида е зададено да не може - отне им 30 дни да я фикснат

При DirectAdmin беше фиксната веднага а енхеич ползва постфикс



А ако някой се чуди защо положението е такова ама cPanel доставчицит си мълчат и само тихичко мрънкат във техния си форум:

Защото са хванати за топките:

долното е от мисля някъде 21 година но си седи в и в последния ъпдейт от 25 май тази година...


секция 13 Termination точка 2

cPanel may in its sole discretion elect to immediately with or without notice (i) terminate
this Agreement; (ii) terminate any licenses associated with your account; or (iii) suspend your
account. Each of the following events constitute an Event of Default

2. you engage in any conduct disparaging to cPanel,

Като се напише в гугъл disparaging излиза речник
disparaging = expressing the opinion that something is of little worth; derogatory.

2. you engage in any conduct expressing the opinion that cPanel is of little worth

Ако цпанел те хванта че пишеш онлай че има ниска стойност - директен превод- ( пишеш че неструва - казано по нашенкси) както си залужават може и да ти поизгоорят лекинко лицензите и после се оправяй да въртиш хостинг бизнес - само компании с един до няколко сървъра се обаждат - другите си налягат парцалките...
 
на другия панел който в момента тестваме Enhance като проверих след няколко дни също беше новия roundcube - просто не го чекнах на деня...
Интересно, @Blinky има други виждания за панела а сега ти казваш че го тестваш което означава че искаш да го имплементираш в някакъв етап.
 
@Sky в който и хостинг да ползваш ако има терминал напиши:
Код:
cat /proc/cpuinfo

виж модела CPU след това иди на https://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

цъкни на модела и виж Single Thread Rating (важен за php защото 1 php процес върви на 1 cpu за 1 потребител и това е скоростта на сайта която се вижда и която се мери от туловете ) после го сравни с други места и повтори....

И се надявай да не се окаже че плащаш +100%- 200% за 50% 80% процента по-малко ...



Ако хостинга ползва cPanel - той не е това което беше преди 10 години ами е тотален месс...

последен пример от началото на месеца



При всички панели които следя и ползвам от близо дупката беше фиксната още в същия ден на 4 август вечерта

При DirectAdmin на ъпдейта 4 срещу пети август нощта...

на другия панел който в момента тестваме Enhance като проверих след няколко дни също беше новия roundcube - просто не го чекнах на деня...

При cPanel да добавят новия roundcube им отне 10 дни (14 август) -



Предния месец имаше дупка в exim която не беше толкова сериозна само позволяваше да се получават екзета дори ида е зададено да не може - отне им 30 дни да я фикснат

При DirectAdmin беше фиксната веднага а енхеич ползва постфикс



А ако някой се чуди защо положението е такова ама cPanel доставчицит си мълчат и само тихичко мрънкат във техния си форум:

Защото са хванати за топките:

долното е от мисля някъде 21 година но си седи в и в последния ъпдейт от 25 май тази година...


секция 13 Termination точка 2

cPanel may in its sole discretion elect to immediately with or without notice (i) terminate
this Agreement; (ii) terminate any licenses associated with your account; or (iii) suspend your
account. Each of the following events constitute an Event of Default

2. you engage in any conduct disparaging to cPanel,

Като се напише в гугъл disparaging излиза речник
disparaging = expressing the opinion that something is of little worth; derogatory.

2. you engage in any conduct expressing the opinion that cPanel is of little worth

Ако цпанел те хванта че пишеш онлай че има ниска стойност - директен превод- ( пишеш че неструва - казано по нашенкси) както си залужават може и да ти поизгоорят лекинко лицензите и после се оправяй да въртиш хостинг бизнес - само компании с един до няколко сървъра се обаждат - другите си налягат парцалките...
Който остана на ЦПанел сам си е виновен, Дайректадмин го замества идеално.
А това недоразумение Enhance въобще не го споменавай, трагедия и половина е :D Няма грам логика в навигирането из панела.
Хомото админ от Enhance:
I am in favor of not relying on PLESK or cPanel in terms of UI/UX. These are outdated panels. Enhance should pave the way and take a step forward in this matter given the current developments
и след 5 месеца в роадмапа
  • Optional “single page dashboard” theme, configurable in branding settings.
 
Интересно, @Blinky има други виждания за панела а сега ти казваш че го тестваш което означава че искаш да го имплементираш в някакъв етап.
Блинки предполагам има притесненията че доста хора като и @Sky няма да харесат UI то

Аз обаче от сисадминска гледна точка го харесваm защото с него може да се правят много креативни неща - с няколко клика и в комбинация с нашите Proxmox Clusters / Clouds може да емулираме неща от HyperScalers

Може да се ютилизира останалия не продаден ресурс на compute нодовете
Може да се прави offloaded mysql сетъп с няколко клика (вкючително и дедикейтед база)
Може да се направи serverless сетъп



По скоро смятам при VDS и при големи клиенти ще го ползваме, в добавка репликация на сториджа на виртуалната машина която работи с енхейч се получава идеално
 
Който остана на ЦПанел сам си е виновен, Дайректадмин го замества идеално.
А това недоразумение Enhance въобще не го споменавай, трагедия и половина е :D Няма грам логика в навигирането из панела.
Хомото админ от Enhance:

и след 5 месеца в роадмапа
Те за това големите си правят собствен контрол панел. Спестяват от безумни лицензи и най-вече не плашат за бози, в каквото се превърнаха cpanel. Но наскоро трябваше да пипам в контрол панела на сайтграунд, тегава работа. Човек ако цял живот е бил на една логика от другите контрол панели, тук ще му трябва време да схване. То не знам колко по бюджетно излиза, защото собствен контрол панела изисква екип да го развива, поддържа и кърпи. Но ако имаш хора, защо не.

Специално Enhance има много хляб да яде, но е на правилен път. Дизайнът ми идва малко прекалено интерактивен, ако исках дейтинг апп, сигурно щях така да го нарисувам така, но пък имат добра опция да отделят ресурси, включително и SQL, като в докер. Но съм сигурен, че скоро Directadmin ще го постигнат и това, за Chanel, тази има да догонват по други точки. ;)
 

Горе